פרקט: כי זו ההרגשה הכי ביתית

אם יש משהו שהיה חשוב לי בתכנון הבית, זה לא רק איך הוא יראה, זה גם כמה הוא יהיה פרקטי. או במילים אחרות- שהוא יעבוד אצלי ולא אני אצלו.
 
רציתי בית שיהיה נעים לחזור אליו אחרי יום עבודה ארוך, שאתגעגע אליו גם כשאהיה במלון מפואר בחו"ל, ושאשמח לפגוש אותו ערב אחרי ערב אחרי ערב- כי הוא שלי, כי הוא מתאים לצרכים שלי, כי הוא המקום שמגן על המשפחה שלי.
 
כבר בשלב הראשוני, היה לי ברור שלקומת החדרים אני רוצה פרקט. כי הוא נותן תחושת חמימות שהאבן והפורצלן לא מצליחות לייצר.
עכשיו רק נשאלה שאלת השאלות- איזה???לימינציה? טבעי? כהה? בהיר?
כרגיל, יצאתי להבין מי נגד מי לפני שאני בוחרת לביתי.
 
ביחד עם איל בר, האדריכל, שמלווה אותי ואת השיפוץ בתקופה האחרונה, יצאתי לראות במו עיניי ולהרגיש במו ידיי.
 
את שרית אנטיס-הרשטיין פגשתי באחד הסניפים של"כרמל שטיחים ופרקטים": "אפשרויות ההתאמה של חיפוי ריצפה-פרקט רבות. יש חיפויי פרקט סינטטי- למינציה שמדמה ברמה גבוה עץ טבעי ומגיעה במגוון רחב של גוונים ודגמים וכמובן פרקט העץ, שבאמצעותו ניתן ליצור ולקבל מראה טבעי ברצפה עם אפשרויות גימור שונות, מראה חלק, מראה מוברש, מבריק, מט, מעושן, סוג ועוד. העץ הנפוץ ביותר אמלנו עץ האלון אבל אפשר למצוא גם את הפחות נפוצים האקזוטיים, כך שאני מאמינה שכל אחד יוכל למצוא את מה שמתאים לו גם ברמה העיצובית וגם ברמה התקציבית?.
 
גם עולם הפרקטים, בעצם כמו כל דבר אחר בשיפוץ, או ליתר דיוק כמו כל דבר אחר בחיים, הוא תלוי תקציב.
הריצוף הולך ונעלם (אצלי בבית)
 
אם כסף הוא לא אישו, ואתם לא מוכנים להתפשר על פחות מהטוב ביותר, תוכלו להנות ממגוון עשיר של פרקטים מעץ מלא במגוון דגמים וגוונים. במקרה הזה, מדובר על פרקטים כבדים, בעלי נוכחות וצבעים עמוקים, שמעניקים מראה ייחודי. פרקט עץ טבעי הוא בעל לוחות עץ טבעיים, עשויים מסוגי עץ שונים: אלון, דובדבן, אגוז, מרבאו, בורמזי ועוד. הלוחות מגיעים ברוחבים ובעוביים שונים וניתנים לעיצוב ע"פ הסגנון המבוקש.
 
(שרק יתאים בגודל…)
 
למי שרוצה לשמור על מראה יוקרתי אבל עדיין רוצה לשמור גם על מסגרת תקציבית מוגבלת יותר, יש מבחר פרקטים ברמות איכות נמוכות יותר, אך עדיין בעלי מראה מקסים בקשת של צבעים רחבה, החל מגווני החום הקלאסי דרך צבעים כמו כאמל, לבן ואפור.
ואם אתם רוצים להשקיע מינימום ולקבל את המקסימום תוכלו להנות מפרקטי למינציה שקיימים היום בשוק בסטנדרים מאוד גבוהים שלעיתים נראים כמעט זהים לפרקט האמיתי.
 
 
שרית : "כאשר לקוח מגיע לקנות פרקט מאוד חשוב שידע אודות הסוגים השונים הקיימים בעולם הפרקטים וכך למקסם התאמה .     
 יש חשיבות לרמת האיכות וחשוב לדעת איפה וממי קונים..כמו כן יש להבין מגוון שיטות התקנה, על היתרונות והחסרונות שלהם בהתאם למקום של הלקוח, כך שתוכלו לקבל תמונה מלאה ולקחת החלטה נבונה.”
  
חוץ מהמחיר, יש עוד יתרונות לפרקט הלימנציה?
"פרקט הלמינציה מגיע במבחר גדול מאד של צבעים ודוגמאות, הוא קל לניקוי ועמיד בפני שריטות, ואורך החיים שלו קבוע.”
 
הסתכלתי על איל במבט של "אין לי מושג מאיפה להתחיל". אייל ממרום גובהו החזיר לי מבט של "מה את דואגת?! הכל טוב" והמשכנו לגעת בפרקטים מתנהגים כמו שני ילדים בחנות צעצועים.
 
תוסיפו לכל האינפורמציה הזו את זה שלמדתי מתמונות שהרכבת פרקט בזוית נכונה יכולה להרחיב את הפרופורציות מבחינה אופטית. לדוגמא: מסדרון צר מאד, ייראה רחב יותר עם פרקט בדוגמת לוחות המורכבים לרוחב. ואת זה שאני כבר יודעת שצבעים בהירים מרחיבים חדרים קטנים, וצבעים כהים מוסיפים ביתיות ורומנטיות לחדרים גדולים. 
 
 
צילומים: שיר בצלאל
 
 אז בקיצור, החלטתי ללכת על טבעי. 
אלון חום וחם, קצת פצוע, צבוע בשמן שיחמם את הלב ויעשה אור בעיניים.
 
כל אחד והטעם שלו…

תגובות (0)
הוסף תגובה