גל פשע חדש: חוטפים נשים בשביל השיער שלהן

תופעה חדשה משתלטת על העיר השניה בגודלה בונצואלה, מרקאיבו – כנופיית שודדים תוקפת נשים במקומות ציבוריים בעיר, לא בשביל לגנוב את התיקים או התכשיטים שלהן, אלא דווקא את שיערן.

 

התוקפים, שמכנים עצמם הפירנאות (piranhas), הם חלק מכנופיה מקומית, ששודדת חוטפת נשים בעלות שיער ארוך וחלק וגוזזת אותו. שיטת הפעולה היא כזו: מאתרים את האישה, חוטפים אותה באיומי אקדח, גורמים לה לעשות קוקו או צמה, ואז שולפים מספריים וגוזרים את מחלפותיה.

 

את השיער שהם גונבים מוכרים השודדים למכוני יופי, ויכולים לקבל עבורו סכום של 500 דולר. מעצב שיער מקומי בשם ג'ונת'ן מוראלס, התראיין ל-Globvision News והסביר שתוספות שיער הן מוצר כל-כך "חם" עכשיו בונצואלה, שהמכירות בסלון שלו גדלו ב-30%, והן נמצאות בעלייה מתמדת. הוא כמובן הוסיף, שאצלו בסלון לא קונים שיער מהרחוב, כי הוא לא יודע מה המקור שלו. 

 

אחת הקורבנות, אישה בשם מריאנה רודריגז, סיפרה לרשתCNN  על התקיפה שלה: "חשבתי שהם עומדים לגנוב לי את הטלפון הנייד כי החזקתי אותו ביד שלי, אבל פתאום הם הוציאו מספריים" היא אומרת, "זה קרה כ"כ מהר, הם לא נתנו לי אפילו את ההזדמנות לחשוב לרגע או לנסות לברוח, וברגע אחד, כבר לא היה לי שיער".

 

לא רק בונצואלה יש ביקוש לשיער טבעי, מדובר בתעשיה שמגלגלת מיליוני דולרים. הסחר בשיער התפשט בכל העולם, כשבריטניה היא המובילה בתחום. את הקרדיט זוקפים הבריטים לזכותה של ויקטוריה בקהאם שהפכה את השיער ביום אחד מקצר לארוך. בחברה החרדית הפכה הפאה לסמל סטטוס וכזו שעשויה משיער טבעי תעלה בממוצע כ- 1500 דולר. אבל הטרנד של השנים האחרונות הוא ההיפך מהצניעות של נשים חרדיות: הכוכבות הגדולות שפוקדות פרמיירות על בסיס יומיומי נעזרות בתוספות שיער או פיאות להשגת מראה יותר אקצנטרי.

 

הרי אף אחד לא באמת מאמין שריהאנה מצליחה לגדל שיער ארוך תוך יום, אחרי שנראתה חוגגת בקרנבל של ברבדוס בתספורת קצוצה ותספורת הפיקסי החדשה של ביונסה אולי מתאימה לאינסטגרם, אבל לבמה היא תעלה עם ראש מלא תלתלים לריקודים עמוסי הנפות ראש.

 

הם אמנם שגרירות התרבות שלנו, אבל בכל העולם יש עלייה דרמטית בשימוש בתוספות שיער. זו תעשייה שמתפרנסת ברובה מנשים חסרות כל במדינות עולם שלישי שנאלצות למכור את השיער שלהן בפרוטות. 

 

כדי שנוכל למגר לפחות תופעה אחת של אלימות כלפי נשים, בפעם הבאה שאתן מבקשות ממעצב השיער שלכן לשלב תוספות שיער "אמיתי" בתסרוקת, תזכרו שעבור חלק מהנשים מדובר באירוע טראומטי לכל דבר – ואז תוסיפו לזה גם חטיפה ואיומי אקדח. 

תגובות (0)
הוסף תגובה