מבשלים ביחד: נשים ממאדים וגברים מהמנגל

הם נכנסים למטבח ביחד, אבל פעמים רבות עדיף היה שהיו נכנסים בנפרד. מגיעים לסדנאות בישול, רבים מי ישטוף כלים, נעים בין יחסי שיתוף לבין יחסי שליטה ומרות סביב המנגל. יחסי הכוחות בין המינים מעולם לא נראו בולטים יותר. הזוגי הקולינרי – קווים לדמותו.

 

* כל הזוגות אומנם בדיוניים, אבל אם אתם לא מכירים שום זוג כזה, כדאי שתסתכלו במראה.

 

הזוג הדביק

שכחו כבר מזמן איך קוראים לבן/בת הזוג היות שהם מכנים אחד את השני רק בשמות הראויים לדגני בוקר, ממליצים אחד על השני ללא הרף משל היית מעסיק פוטנציאלי של בן זוגם/ן, ונוהגים לתת "כיף" אחד לשני אחרי כל פאנץ' ליין מוצלח (יותר או פחות…)

גילים נפוצים: 16-28

משפטי מפתח: הוא – "תראה איך פיצי הוסיפה שן שום מעבר למה שכתוב במתכון, היא כל כך יצירתית". היא – "שוגי היה חייב להיות שף, בשבוע שעבר באו אלינו שני חברים והוא עשה לבד צ'יפס ונקניקיות לכולם".

בקיצור: נורא נחמדים, האוכל שלהם גם הוא נורא בדרך כלל.

משרד הבריאות מזהיר: שהיה ממושכת בחברתם עשויה לגרום לסוכרת.

 

 

הזוג המבין

הוא עבר פעם סדנה להכנת עוף אצל "שף" שעבר קורס מקיף על שקיות תיבול בסופר. היא עבדה כמארחת במסעדת דרכים ובמשך 23 ימים הייתה אחראית ראשית להכנסת מאפים למיקרו בארומה. שניהם צופים אדוקים של תכניות בישול, ויודעים איך להשביח (?) כל מאכל בדרכים ביזאריות.

 

גילים נפוצים: 30-45

משפטי מפתח: הוא- "למה אתה שם שריר באוסובוקו? אני הייתי שם אנטריקוט, אוכל רק אנטריקוטים"- כך במקור. היא- "זה קצת יבש, אולי כדאי לשים פה שמנת במקום סוכר?" (שאלה שהיתה באמת…).

משרד הבריאות ממליץ: על כדורים נגד צרבת. מכל סוג.

 

 

הסטודנטים

באים עם המון כוונות טובות, רוצים להנות וללמוד, ובעיקר לצאת עם ארוחת ערב.

המקרר בביתם יכול להיות מקור מוסמך כתבות על דו"ח העוני בחדשות. מסקירה מדוקדקת של פח האשפה ניתן ללמוד סינית על בוריה, בכיור ישנה מחבת אחת שכבר שכחה אש מהי (וגם מגע של מים לא יוצא לה לחוות לעתים תכופות). הם בסך הכל רוצים ללמוד איך ניתן לאכול טוב, מהר, ובעיקר בזול.

 

גילים נפוצים: 20-27

משפטי מפתח: הוא-"אפשר לעשות את זה בטוסטר אובן?" (גם על תבשיל קדירה בשישה שלבים ובבישול איטי). היא- "אפשר במקום פילה/ סינטה/ לוקוס לשים אורז/ קישואים?".

משרד הבריאות ממליץ: לנקות את המטבח מדי פעם. 

 

 

היפה והחיה

היא קטנה ועדינה כפרפר, תולה בו עיניים מצועפות, ממתינה למוצא פיו, והוא ראה עולם (עם חברים לרוב), מסתובב מלא ביטחון – בג'ינס של דנים (עד הטבור), חולצה של ראלף לורן/ טומי הילפיגר – כמובן בתוך המכנסיים – ומביט בה במבט מבטל (אם בכלל).

 

כאשר באים אורחים היא מתכננת, קונה, חותכת, מתבלת, מסדרת בכלים ומכינה סלטים ותוספות, הוא מגיע 10 דקות לפני האורחים, מדליק את מנגל הגז, הופך את הבשרים ומשאיר אחריו מהומת אלוהים, ולמחרת בעבודה מספר לכולם – "תקתקתי אתמול ארוחה לאיזה 20 איש ככה בקטנה". בכל פעם שהוא מכין כוס קפה – המטבח זקוק לשיפוץ, והוא מזמין מחברים שנוסעים לחו"ל חומרים נדירים ויקרים שאין לו כל מושג מה לעשות בהם.

 

גיל: 40-55

משפטי מפתח: היא – " הוא מבשל לנו כמו שף אמיתי, כל החברים שלנו רק מחכים לסטייקים שלו". הוא -" איזה ירקות את מביאה לי? ביקשתי בוק צ'וי בשביל להכין בורקס ואת מביאה לי מנגולד". ואז הוא עושה השוואות מחמיאות -" את עושה קניות כמו שאת מבשלת, לא יודעת להפוך חביתה. תאמינו לי –  שורפת סלטים זאתי" (צחוקים, מחיאות כפיים, איש מרוצה מעצמו, אישה עם חיוך מבויש. קאט).

משרד הבריאות: זהירות, בעלי חיים חוצים

 

 

הבשלנית והשיח'

היא נכנסה בגיל שמונה למטבח, בישלה לאבא ולששת אחיה, התחתנה ועד היום לא יצאה מהמטבח למעט גיחות קצרות לשוק. לא נותנת לאף אחד להיכנס לה למטבח.

 

הוא קם בבוקר לארוחה מפנקת ולסנדוויצ'ים מושקעים לעבודה, חוזר בצהריים לארוחה חמה וטרייה יום יום, יושב מול הטלויזיה עד שארוחת הערב מוכנה, ואז אוכל והולך לישון. כעבור שלוש שעות היא מצטרפת אליו אחרי ניקיון אינטנסיבי ווידוא שאף כוס מים לא נשארה מלוכלכת.

 

לעתים הוא במצב רוח פילנטרופי מחליט להיכנס למטבח "לעזור", לא ברור איזה צד ניזוק מזה יותר. הוא ימלא במסירות כל מה שתבקש אך הסלט המושלם ייקח שלוש שעות + שעתיים נקיון אחרי הבלגן שישאיר במטבח, ועצבים מרוטים לכל הנוגעים בדבר.

 

גיל: 50 +

משפטי מפתח: היא – "אתמול הגיעו הילדים עם הנכדים וכמה חברים שלהם לארוחה, עשיתי להם צ'יק צ'ק מרק, אורז, קציצות, תפוחי אדמה, עוף בתנור, תבשיל בשר בחומוס, חמישה סלטים וזהו. אה, חוץ מזה אחד לא אוכל עוף אז הכנתי לו את הדגים שהוא אוהב והנכדה באה מהצבא אז עשיתי לה את הקובה שלי". הוא – (כאשר נכנס למטבח)- "תגידי, העדשים בסיר כבר המון זמן ולא מתרככים, זה תמיד ככה?" (אגב, זה תמיד ככה אם לא מדליקים את האש).

וממשרד התחבורה נמסר: "זהירות, נגרר"

 

 

הטרחנים

מבשלים מדי פעם, ומוכרחים שכולם יידעו על כך, צופים לעתים בתכניות בישול בטלויזיה. כאשר נופל מתכון לידיהם יקפידו על כל פרט, ולעיתים קרובות על טשטוש עמוק בין עיקר לטפל.

 

גיל: 88-8

משפטי מפתח: הוא – "אתמול הכנתי תבשיל שחבל לך על הזמן, לקחתי בצל, טיגנתי אותו, גירדתי קצת גזר עם החורים הבינוניים של הפומפיה, הוספתי לזה בשר טחון וערבבתי טוב טוב, אחר כך שמתי אורז והוספתי שתי כוסות מים, בעצם שתיים ורבע. ערבבתי ארבע פעמים עם כיון השעון ופעמים נגד. תיבלתי בשתי כפיות מלח, כפית פלפל ו1/2 כפית כורכום, אה – ובסוף הוספתי פטרוזיליה קצוצה – ליקקו את האצבעות, לא השאירו כלום בצלחת…" – (זו היתה הנוסחה המקוצרת. הסיפור המלא בקרוב בכריכה קשה). היא- "אם אין עגבניות מרוסקות מותר לקחת קוביות עגבניה ולרסק לבד? מה? אפשר לרסק גם עגבניות טריות?!"

וממשרד הבריאות נמסר: "תוציאו משם את המקל הזה כבר…"

חגי אברהמי פוגש זוגות, נשים וגברים בסדנאות בישול, במטבחים פרטיים ובחיים בכלל. לאתר שלו: http://www.levashel.co.il/

תגובות (0)
הוסף תגובה