המדריך לעובדים הממורמרים: מה לעשות כשאתם שונאים את העבודה?

על פי מחקר שהתפרסם לאחרונה במגזין "חברה ומשאבי אנוש" האמריקאי, 38% בלבד מן האמריקנים הגדירו עצמם כ"מסופקים" מעבודתם הנוכחית. יתר הנשאלים העדיפו "מסופקים באופן חלקי" או "לא מסופקים כלל". בעבר, בתקופות בהן היצע המשרות בשוק היה נמוך ביחס לימינו, אנשים נטו להחזיק במשרתם לאורך שנים ארוכות, גם אם שנאו את תפקידם או מקום עבודתם. אך כיום, לעומת זאת, עם מגוון רחב של משרות הקיימות בשוק, אנשים אשר שונאים את עבודתם בהחלט יכולים לפעול בנוגע לכך.

 

עוד ב Onlife:

"קיימים מספר רב של גורמים אשר משפיעים על מידת הסיפוק של אדם במקום עבודתו" מסבירה ד"ר קטרינה ברוקס, מנכ"ל המשרד לפיתוח אישי וקריירה באוניברסיטת Wake Forest  האמריקאית. "יכול להתקיים קונפליקט בין האינטרס האישי לדרישות התפקיד: התפקיד עלול להיות תובעני מדי, או דווקא לא תובעני מספיק. יכול להיות חוסר בהכשרה של אדם מסוים לתפקיד, תיתכן מחסור בתחושת הביטחון במקום העבודה, יכולות לצוץ בעיות במערכות היחסים של אדם עם שותפיו או עם הבוס, תחושת חוסר תגמול, ועוד גורמים רבים ומגוונים".

 

"אנשים רבים נשארים בעבודות שהם לא אוהבים, פשוט כי הם לא יודעים מה הם כבר יכולים לעשות" אומרת יועצת הקריירה ושדרנית הרדיו האמריקאית, מגי מיסטל. "אנשים לא משקיעים זמן בכדי להבין מה משמח אותם ובמה הם טובים. יותר מדי אנשים פשוט מניחים כי מקום העבודה צריך להיות פשוט מטלה שיש לבצע, אז הם לא מעיזים לחפש מעבר לכך כשהם בוחרים לעצמם קריירה".

 

אז ברוקס ומיסטל חברו יחדיו, וכעת הן מציעות 10 צעדים שעל עובד לנקוט אם אינו מרוצה ממקום עבודתו הנוכחי:

 

1. בצעו הערכה עצמית זריזה 
השלב הראשון כרוך בשאילת שאלות הנוגעות לסיבות בגללן אתם חשים אומללים במקום עבודתכם: למה אני שונאת את עבודתי הנוכחית? האם אלו תחושות חדשות או שתמיד חשתי כך? האם הסיבות נעוצות באנשים שאיתם אני עובדת, במטלות אשר עליי לעשות, או באופי החברה?

 

"נסו לארגן רשימה ולפרט את כלל היתרונות והחסרונות בעבודתכם הנוכחית, וציינו את ציפיותיכם מעבודתך הבאה", מציעה ברוקס. "וככל שהדבר מתאפשר – אל תעזבו את עבודתכם עד שתבטיחו את מקום עבודתכם הבא".

 

2. בררו האם זה התפקיד או שמא אתם עצמכם אשר גורמים לתחושת חוסר הסיפוק

חשוב לברר האם הסיבות אשר גורמות לחוסר האושר שלך קשורות בהכרח באופיו של התפקיד, או דווקא בך עצמך. לדוגמה, אם אתם חשים לחוצים במיוחד, ייתכן כי הגורם ללחץ אינו דווקא מקום העבודה, אלא לחץ אשר נובע מחייכם האישיים. אם אכן חייכם האישיים הם שגורמים לתחושת חוסר הסיפוק ממקום העבודה, כדאי לחפש עזרה שאינה קשורה למקום העבודה ולקריירה המקצועית שלכם.

 

3. דברו עם הממונה עליכם

אם אינכם מרוצים מלוחות הזמנים, המטלות אשר עליכם לבצע או שלל גורמים נוספים, ספרו על כך לממונה. תמיד ייתכנו פתרונות לבעיות אלו, וזה עלול להיות קל בהרבה משאתם חושבים.

 

זאת העבודה או שאלה החיים האישיים? (צילום: Shutterstock)

 

4. אל תתפטרו באופן מיידי
"הדשא אצל השכן תמיד ירוק יותר" אומרת דבורה שיין, יועצת קריירה שיווק ותקשורת: "הדברים לעולם אינם כפי שהם נראים מהצד. לפני שאתם בורחים מעבודתכם הנוכחית – חיקרו ובררו – בכדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת". עם זאת, אם עבודתכם הנוכחית היא בלתי נסבלת עבורכם – קומו ועיזבו.

 

5. שנו את הגישה 

אולי נפגעתם ממקום עבודתך, ואתם חשים טעם חמוץ בפה. אם זה אכן המצב, אתם חייבים לשחרר. "היזהרו מהבעת מצב הרוח השלילי שלכם במקום העבודה" מזהירה ברוקס. "גם אם תעזבו בקרוב, אתם מעדיפים לעזוב עקב החלטה שלכם – ולא לפי החלטה של מקום העבודה".

 

6. שמרו על מקצוענות

גם אם אתם מתכננים לעזוב, שמרו על רמה מקצועית גבוהה. כך, כשתעזבו, תזכו להמלצות חמות. ואם, במקרה, ישתנו הנסיבות ותבחרו להישאר בעבודתכם הנוכחית, לא תצטערו על הריסת ההזדמנות.

 

7. קבעו את יעדי הקריירה שלכם

קבעו כבר היום היכן תרצו להיות (מבחינה מקצועית) בעוד חמש שנים. "האם תפקידך הנוכחי מקדם אותך לעבר יעדיך?" שואלת ברוקס. "אם לא, איזה תפקיד יעשה זאת?".

 

8. חפשו אחר הזדמנויות בתוך הארגון
"בדקו האם קיימים תפקידים אשר יכולים להיות מעניינים עבורכם בתוך הארגון עצמו" אומרת שיין. "תתנדבו לעזור לאנשים שאתם מעריכים, אנשים מהם תוכלו ללמוד".

 

9. אל תוציאו תסכול על אחרים

אל תקרינו על לקוחות או קולגות את תחושותיכם השליליות – ובמיוחד הימנעו מלהתלונן ו"ללכלך" בפניהם. לחלוק תלונות וטרוניות עם הקולגות זה בסדר – אך היזהרו שלא לחצות את הקו.

 

10. נסו לשנות את עבודתכם מבלי להחליף את מקום העבודה

אם אתם מרוצים ממקום העבודה עצמו, אך לא מאופי התפקיד – נסו להחליף משרות אך להישאר בארגון. נסו למצוא תפקיד אשר יתאים יותר לרצונות וליכולות שלכם.

 

לכתבה בפורבס ישראל

 

עוד בפורבס ישראל:

תגובות (0)
הוסף תגובה