אריאנה הפינגטון על מנהיגות אמיצה ויצירתית

תוך שהיא שולפת אמרות חוכמה של פילוסופים עתיקים ?- כמו ארכימדס ופלוטינוס?, או מצטטת מעצבי דעה ?- היסטוריים יותר כמו ג'לאל א-דין רומי ומישל דה מונטיין, או בני-זמננו כמו הנרי קיסינג'ר?, ביל גייטס?, שריל סנדברג וסטיב ג'ובס – הנשיאה והעורכת הראשית של ה'הפינגטון פוסט', אריאנה הפינגטון, שבתה בקסמה את הקהל של ועידת  Inbound Marketing 2013 בשבוע שעבר, כשהיא חשפה את עמדותיה על מנהיגות אמיצה, שקולה ואפקטיבית, בעולם בו הצלחה נמדדת בהתאם לכסף והכוח שאדם צובר, עולם שהעסקים בו בנויים על שחיקה של עובדים ומניעת שינה.

 

הפינגטון מציעה הגדרה מחודשת למושג הצלחה, הגדרה הכוללת את מה שהיא מכנה Third Metric– מדד המחשב מספר גורמים: רווחה, חוכמה, והיכולות שלנו לתהות ולתת בחזרה. העולם הציב בפני הפינגטון תמרור אזהרה בשנת 2007, כשהיא התעלפה מרוב תשישות לאחר שהעבידה עצמה סביב השעון פעם אחת יותר מדי. היא קרסה על שולחן העבודה שלה, שברה את עצם הלחי וסבלה ממספר חתכים.

 

עוד ב Onlife:

 

בהמשך לבעיטת הפתיחה המוצלחת בהשקה של כנס הThird Metric בחודש שעבר, בו נשים התאספו כדי לדון בהגדרה מחדש של המושג 'הצלחה', כזו שתועיל לרווחתם של נשות ואנשי עסקים, אריאנה הפינגטון ממשיכה לשאת את המסר הזה הלאה, עם תשוקה והתלהבות.

 

נמנמי את דרכך לפסגה
"הנהגה אמיצה וחסרת פשרות דורשת את היכולת לשנות את החוקים, גם אם הם שנויים במחלוקת. בתור התחלה – לכי לישון אם את עייפה",  אומרת הפינגטון. אין שום סיבה בעולם להתרוצץ ולעבוד כשאת על ארבע שעות שינה, ומתדלקת את עצמך עם קפאין.

 

ב'הפינגטון פוסט', סיפרה, יש שני חדרי תנומה לעובדים, שתמיד מלאים – את בשיאך כשאת רעננה ונחת מספיק. היא ציטטה את ביל קלינטון כמי שאמר פעם שאת הטעויות הגדולות ביותר שלו במשרד עשה כשהיה עייף – למרות שהוא מעולם לא ציין אילו טעויות. ווינסטון צ'רצ'יל?, ג'ון פ. קנדי וליאונרדו דה-וינצ'י, היא הוסיפה, היו גם הם נמנמנים מצטיינים.

 

עם מחקר כה עשיר בתחום של שינה, זוהי כבר עובדה ברורה ששינה עושה לך להרגיש טוב יותר. למעשה, כפי שאומרת הפינגטון "שינה היא כלי להנהגה. זהו כלי לשיפור ביצועים. את לא יכולה להנהיג כשאת סחוטה, ואת ודאי לא יכולה להמציא, ולהמציא מחדש את העסק שלך אם את פועלת משחיקה".

 

אך שינה היא רק חלק אחד מהמשוואה. הפינגטון מזכירה לנו שאנחנו לא יכולות לנהל את היצירתיות שלנו, אך עלינו להתנהל נכון לשם היצירתיות. לתת לעצמנו ולאחרים את המרחב כדי לחדש, לתהות, לקבל השראה – אלו הדברים שמובילים ליצירתיות. היא ציינה את תרגילי המדיטציה של סטיב ג'ובס ואת מדיניות השבועות-ללא-טכנולוגיה שהנהיג ביל גייטס, כדוגמאות לרעיונות של מנהיגות מאוזנת, כזו המאפשרת לאדם לחדש כוחות.

 

כדי לקדם את אותו רעיון של חידוש אנרגיות גם בבית, הפינגטון מאמינה בחדר-שינה נטול-טכנולוגיה. ליד המיטה שלה היא קוראת רק 'ספרים אמיתיים' , והיא דואגת להרחיק מחדרה אמצעי טכנולוגיה. לשמור את הסמארטפון שלך קרוב אליך ליד המיטה זה "אסור בתכלית האיסור" – אחרת תתפתי בקלות לציוצי לילה בטוויטר או לסיבובים בפייסבוק. נדודי השינה שלך רק מתגברים ברגע שאת שולפת את המכשיר הזה.

 

שינה היא כלי להנהגה, לשיפור ביצועים. אריאנה הפינגטון (צילום: Shutterstock)

 

השלימי פרוייקטים על ידי שחרורם
בפתיחת ההרצאה שלה חלקה אריאנה הפינגטון את אחד הסודות השמורים ביותר מהקריירה שלה. "מאד מוקדם בחיים למדתי שאת יכולה להשלים משימה או פרוייקט על ידי כך שאת משחררת אותו, וזהו היה כלל מאד שימושי בחיים שלי", אמרה.

 

בשלב מסוים היא חשבה שהיא הולכת ללמוד גרמנית, ללמוד סקי כמו שצריך, ללמוד לבשל. רק אחרי שהיא הודתה בפני עצמה שהיא לא באמת הולכת לעשות את הדברים הללו, היא הפכה לחופשיה. "עד שאת כבר באמת עושה את הדברים שאמרת לעצמך לעשות, בתת ההכרה שלך את רואה בהם פרוייקטים לא סגורים", היא מסבירה. "אבל זה בסדר להפסיק באמצע משחקים, סרטים, ספרים ואפילו יחסים, כל עוד את עושה את זה באופן ברור". עכשיו, כשהיא יוצאת עם משפחתה או חבריה לחופשת סקי, הם באמת עושים סקי ואילו היא יושבת ליד האח, קוראת ספרים ומרגישה מדהים, היא אומרת.

 

אחד הקטעים המרתקים ביותר בהרצאה שלה היה כשהיא דיברה על להמשיך קדימה להזדמנויות טובות יותר. "כשאת מותירה מאחור את הדברים האלה, שאף פעם לא באמת תכננת לסיים, את פותחת את האפשרויות ואת לוח הזמנים שלך", היא אומרת, וחולקת עם הקהל מילים על יחסים זוגיים שנכשלו בתחילת שנות השלושים לחייה, וההזדמנויות שהגיעו בעקבות כך: "לעתים קרובות, הדברים הכי גרועים בחיים, שהרגישו כמו שברון לב נוראי בזמנו, הופכים לדברים הכי טובים שיכלו לקרות לך, בגלל שהם פתחו דלתות לדברים אחרים שלא היו קורים אחרת".

 

אריאנה הפינגטון התגוררה בלונדון כשהיחסים האלה הגיעו לקצם וכך החליטה לעבור לניו-יורק כדי להתחיל מחדש. שום דבר מהדברים שהשיגה בחייה – הילדים שלה, ההפינגטון פוסט, ועוד – לא היו קורים לולא חוותה את שברון הלב ההוא. הכל בגלל שגבר לא רצה להתחתן איתה, היא סיפרה.

 

המילים של הפינגטון גרמו לי לחשוב על החיים שלי. מה השגתי, מה הקרבתי ומה אני רוצה כעת. בתור התחלה, אני מאמצת את אחד הציטוטים האהובים עליה, של המשורר רומי, כמנטרה לחיים שלי: "חייה את חייך כאילו הכל תוכנן לטובתך". לעתים קרובות מדי אנו חיות את חיינו בתחושה שהעולם נגדנו, כאילו אנו נלחמות בקרב קשה. לחיות כקורבן זה לא דבר מעצים במיוחד. כשאת חיה מתוך תחושת עוצמה, לעומת זאת, הכל אפשרי.

 

היי נוכחת
בשבועות הקרובים נסי לאתגר את עצמך וליישם את העצה של אריאנה הפינגטון להיות נוכחת, איפה שלא תהיי, ועם מי שלא תהיי. היפטרי מהסלולרי שלך כשאת יוצאת עם חברים, כשאת בדרך למיטה, או כשאת מבלה זמן איכות עם המשפחה. הפסיקי להביט במסכים הרבים שמקיפים אותך, והביטי על העולם – חפשי השראות. ואז, קחי את האנרגיה הזו – והתחילי ליצור.

 

השקיעי זמן בדברים שאת אוהבת – רק כך תמלאי את המצברים שלך עבור האתגרים שהחיים זורקים לך.

 

צפי בנאום המלא של הפינגטון:

 

לכתבה בפורבס ישראל

 

עוד בפורבס ישראל:

תגובות (0)
הוסף תגובה