8 דיאטות שלא כדאי לך לנסות

בתקווה שהכתבה לא תכניס לאף אחת רעיונות מיותרים לראש, מדובר במצעד של שמונה דרכים להפחית מהר במשקל עם סימן מהבהב ואדום של סכנה מתנוסס מעליהן.

 

1.      פיסת פלסטיק המחוברת ללשון

דיאטת כן, מה שקראת: מחברים תופסן מפלסטיק ללשון בעזרת שישה תפרים. התענוג עולה כ-2,000 דולר ונמשך 10 דקות. מאחורי ההמצאה עומד מנתח פלסטי מבוורלי הילס, אלא מה, והנושא עדיין לא אושר על ידי ה-FDA, ארגון הבריאות האמריקאי, אבל המחשבה כבר מעוררת חלחלה.

 

מטרת פיסת הפלסטיק היא לגרום לכך שפעולת האכילה תלווה בכאבים בלתי נסבלים וכתוצאה מכך – להימנעות ממנה ככל האפשר. במקום לאכול אוכל מוצק נצמדים לתזונה נוזלית בלבד, לפי הנחיות של הרופא-הממציא, המסתכמת במשהו כמו 800 קלוריות ביום בלבד. אאוץ'.

 

 

2.      הזנה בצינורית כמו בבית חולים

לא מדובר על אוכל של בתי חולים אלא על הזנה דרך צינורית המוחדרת לאף ומובילה את המזון הישר לקיבה. נשים המעוניינות לרזות מהר והרבה (מישהו אמר כלות?) פונות לשיטה המזעזעת הזו הכוללת אשפוז של 10 ימים והזנה אך ורק דרך הצינורית הנשארת קבועה במקומה 24 שעות ביממה. הגוף מקבל כ-800 קלוריות ביום של הרבה חלבונים, מעט שומנים ומעט פחמימות. השיטה עולה כ-1,500 דולר בשבוע למי שחפצה להתאשפז לצורך כך. היא אגב מוענקת חינם אין כסף למי שחולה באמת ואינו יכול מסיבות רפואיות לצרוך מזון בדרך הטבעית – דרך הפה בלעיסה עצמאית.

 

 

3.      אלכוהוליזם זה מרזה

Drunkorexia הוא מושג חדש יחסית המבטא טרנד בכל הנוגע לירידה מהירה ומסוכנת במשקל. מה עושים? שותים המון אלכוהול ונמנעים מאכילה בכל מיני שילובים. למשל שותים הרבה אלכוהול על קיבה ריקה, או שותים לשוכרה עד שמקיאים את כל מה שנכנס לגוף, או מתעמלים המון והרבה ולאחר מכן נמנעים מאכילה ומתמקדים אך ורק בצריכת משקאות חריפים. אם חשבתם שמדובר רק באופנה של תלמידי קולג' קלי דעת, תופתעו לשמוע שנשים בגילאי 40-20 ממהרות לאמץ את השיטה כדי להפחית מהר במשקל. מיותר לציין שהשיטה הרסנית לכל המערכות בגוף, פוגעת בשיקול הדעת, ביכולת הריכוז ומסכנת אתכם ואת הסביבה הקרובה אליכם.

 

4.      תולעי סרט במעיים

אולי השיטה המוזרה והמגעילה מכולן: בליעת תולעי סרט (ובאנגלית Tapeworms) למטרות של ירידה במשקל. נקדים ונאמר כי השיטה לא חוקית בארצות הברית ואת התולעים משיגים המשוגעים לעניין במדינות אפריקה (פיזית או במשלוחים באינטרנט).

השיטה היא כזו: בולעים את התולעים הארוכות, הן מתמקמות בקיבה, או ליתר דיוק במעי, ואוכלות את המזון במקום שזה ייספג בגוף. בתוך כמה שבועות כבר נרשמת ירידה במשקל, אבל כל העניין מלווה בכאבים, בשלשולים ובזיהומים מסכני חיים. התולעים אף עלולות להישאר בגוף כמה שנים ולהגיע לאורך של כמה מטרים.

 

צילום: shutterstock

 

5.      הרעבה

אולי השיטה הפסיבית ביותר בכתבה, אין צורך להשיג כלום, לא צריכים מכשור רפואי או סיוע של רופא, אבל מדובר באחת השיטות ההרסניות ביותר. הימנעות ממזון, אפילו חלקית (מוגדר כצריכה של פחות מ-1,000 עד 1,200 קלוריות ביום לאישה), עלולה לגרום לקריסת מערכות בגוף. התאים, שלא מקבלים את החומרים שהם זקוקים להם לבנייה, יחלו במהרה לפרק שרירים, עצמות ורקמות והדרך לנזק בלתי הפיך ואף למוות קצרה מאי פעם.

 

6.      עישון

כל מי שאי פעם עישן בצורה סדירה והפסיק מכיר את הדיל: נגמלים מעישון משמעו מעלים במשקל. המשוואה נכונה גם הפוך – יש מי שבוחר להתחיל לעשן ומסגל לעצמו הרגל הרסני ומגונה רק בשביל להוריד במשקל. וכך בכל פעם שמתחשק משהו לאכול, מציתים עוד סיגריה. הקילוגרמים נושרים, אבל הנזק עצום. לא עדיף להישאר שמנמנה, ענוגה ובריאה? לדעתנו הכי כן.

 

7.      סמי מרץ מעוררים

עוד מלכודת שבה נופלים רבים: התמכרות לסמי מרץ מעוררים. גם אם התמזל מזלכם ולא סיימתם במוסד גמילה או גרוע מכך, מדובר בכדורים הרסניים הגורמים לתנודות קיצוניות במצבי רוח, סיכון מוגבר לשבץ ולבעיות לב, לבעיות בלחץ הדם ועוד שורה ארוכה של סכנות.

 

8.      דיאטת כדורי צמר גפן

הלהיט האחרון בקרב דוגמניות וצעירות בעולם – טבילה של כדורי צמר גפן במיץ פירות כלשהו ובליעתם. צמר הגפן מעניק תחושת שובע ובסופו של דבר נפלט כבדרך הטבע מהגוף. כך מנעים מצריכת קלוריות ויורדים מהר במשקל או שומרים על תת המשקל שכבר קיים. אם חושבים על זה, זו בעצם שיטה משוכללת יותר של הרעבה עצמית אבל עם בונוס – זוכים לתחושת שובע.

תגובות (0)
הוסף תגובה