וביום השביעי ויאמר אלוהים ?ויהי אור?

אני עושה סיבוב שלישי בחנויות התאורה הגדולות באיזור המגורים שלי ומרגישה שאני לגמרי לא סגורה על עצמי.

 

שלחו אותי לעשות שיעורי בית. שוב אני צריכה להחליט מי אני ומה הבחירות שלי אומרות על הבית שלי ,המשפחה שלי ועלי.. והפעם. תאורה. האם אני מעוניינת בגופי תאורה עוצרי נשימה שכל מי שיכנס הביתה יתעלף? (כולל מנהל הבנק שלי),  אולי אני מעדיפה גופים שמתמזגים עם הבית וכמעט לא ירגישו בנוכחותם? (אז למה בכלל לשים אותם?!), או שבא לי להתפרע עם המון גופים צבעוניים? (ומה יהיה אם מחר תתחלף האופנה..)

 

עוד באון לייף:

 

 

 

לפעמים פשוט רוצים שהגוף יעשה את עבודתו נאמנה- יאיר.. שלא יקח יותר מידי פוקוס ושלא יהיה בולט מידי

איל בר האדריכל ואני יוצאים למסע לחפש מה מתאים ומה נכון. והוא מסביר לי שבגדול אין חוקים וזה בעיקר עניין של טעם. כי מי אמר שבבית שקט וקלאסי אי אפשר לשים מנורה ענקית כתומה באמצע הסלון?? מי?? הוא.

 

אני מצביעה עם האצבע על גופים ואיל מסתכל בי במבט של ?את בטוחה??. האמת? לא.לא סגורה על זה. מאוד קשה לי לדמיין איך זה יראה בתמונה הכוללת עם הספות/המטבח/ צבע הקירות והאורחים..

 

לפני שבוע ראיתי גוף תאורה מהמם מאלומיניום. מן קונוס שכזה עם ידיות שנופלות כלפי מטה. בלי להתבלבל רכשתי אותו במידית ואפילו הזמנתי ליום שאחרי את החשמלאי להרכיב אותו בחדר השינה מעל המיטה.

 

כשהילד הקטן שלי הגיע הביתה, לא היה מאושר ממנו על שקנו לו נדנדה חדשה ואפילו תלו אותה עבורו על התקרה. תוך שניות ספורות טרזן שלי היה תלוי על המנורה החדשה, מתנדנד מצד לצד וקורא קריאות הידד. מיותר לציין שהמנורה חזרה תוך שעות ספורות לחנות. מהממת, אבל לא אצלי.

 

 

זו נראית לי מהממת לחדר שינה

איל מציע שנפגוש שוב את אודי. את אודי פגשתי דרך גליה, בחורה מקסימה שעבדה באלוני, ושמייעצת לאנשים בפרויקטים. ?את חייבת לפגוש את אודי? היא אמרה לי ?אין דברים כאלה?. ואכן נסעתי עד נתניה, ל?אדיסון תאורה?, לפגוש בחור צעיר שהוא ממש מחשב מהלך בכל מה שקשור לתאורה. אם מדברים על אנשי מקצוע שבאמת מבינים ויודעים כל פרט ופרט בתחום שהם עוסקים בו- כנראה דיברתם על אודי.

 

בכניסה אחורית צמוד למחסן גדול של ציוד חשמל, נמצאת החנות. יש שם מבחר גדול מאוד של גופי תאורה, ומה שאין בחנות, יש על הקטלוג במחשב- כך שמדובר בהיצע אינסופי.

אודי התחיל קצת לפשט לי את הדברים. אחרי שהסביר לי איזה אפקט כל גוף יתן לי הוא פשוט עבר להדגמה, מה שהפך את כל העניין להרבה יוצר פרקטי. יש לו חדר חושך שבו הוא מדליק גוף גוף כך שאפשר באמת לראות מה האפקט שמתקבל.

 

 

אודי הסביר לי על יתרונות הלדים (זה לפעם אחרת), על החומרים מהם עשויים הגופים(והיתרונות והחסרונות של כל אחד) ושלח אותי הביתה לחזור עם תמונות וגדלים של החללים בבית

 

.

מאיפה מתחילים???

אז כמה כללים לבחירת תאורה נכונה לבית:

1. איזו אוירה אתם רוצים ליצור בכל חלל – רומנטי? שמח?

2. מה אמורים לעשות באותו החלל. אם העל שלכם אמור להתגלח בחדר האמבטיה, תדאגו שיהיה שם מספיק אור- שלא יחתוך את עצמו..

3. רשתות התאורה הגדולות צריכות לתמחר את המוצר בתוספת הוצאות אולמות התצוגה ופרסום החברה.

4. חפשו מישהו שמוכר בחנות ואוהב ומבין את מה שהוא עושה- או כמו שאומרים אצלנו- מומחה בתחומו

5. העולם התקדם ללדים. זה אולי יותר יקר במיידי אבל לטווח ארוך יחסוך לכם הרבה כסף.

תגובות (0)
הוסף תגובה