בית המשפט אסר על בת 16 לבצע הפלה

בית המשפט העליון במדינת נברסקה דחה ביום שישי האחרון את בקשתה של נערה הרה בת 16 לבצע הפלה בנימוק כי "היא לא בוגרת מספיק". אבל משום מה, לדעת השופטים היא כשירה להביא לעולם תינוק.

 

עוד ב-Onlife:

 

על פי ההחלטה ובהתאם לחוקי מדינת נברסקה, הנערה אינה בוגרת דיה ואין לה מודעות מספקת על מנת להגיע להחלטה האם להפיל את תינוקה.

 

מדובר בנערה ללא עבר פלילי, שחיה עם הוריה המאמצים לאחר שהמדינה שללה מהוריה הביולוגיים את זכויותיהם ההוריות בעקבות התעללות פיזית והזנחה.

 

בדיון בדלתיים סגורות, ביקשה הנערה לבצע הפלה בטענה כי אין באפשרותה לתמוך כלכלית בילד. עוד הוסיפה כי היא חוששת שהיא לא תצליח להיות "האימא" שהיא רוצה להיות וכי אם יוודע דבר ההיריון למשפחתה המאמצת, היא עלולה לאבד את מקומה במשפחתה החדשה, היות וההורים המאמצים ידועים בהשקפותיהם הדתיות.

 

נברסקה שינתה את חוק ההפלות במדינה לפני כשנתיים. בעבר, הייתה החובה ליידע את הורי הקטינה על ביצוע הפלה. כיום, עליהם להודיע במכתב החתום על ידי נוטריון על הסכמתם להליך. במקרים חריגים כגון: התעללות על ידי ההורים, מצב חירום רפואי או מקרים בהם הנערה בוגרת ובעלת מודעות מספקת להחליט לבדה, ניתן לוותר על הסכמת ההורים. בית המשפט קבע כי המקרה דנן לא עונה על אף אחד מסעיפי החריגים.

 

אחד השופטים שפעל בשנות השמונים בעמותה למניעת הפלות פנה לנערה במהלך הדיון ואמר: "כשאת עושה הפלה, הילד בתוכך מת לתמיד. את מעדיפה להרוג את התינוק שלך מאשר לסכן את היחסים עם משפחת האומנה שלך?"

 

משקל רב הטילו השופטים על כתפיה של ילדה מתבגרת, שככל הנראה עברה בחייה הקצרים מסכת התעללויות. הרשויות העדיפו להטיל את האחריות על הנערה, במקום לתת לה לנסות לשקם את חייה. נוכח הנסיבות, בית המשפט אמור היה לאפשר לה לבצע את ההליך הרפואי בדרך חוקית ולא לשלוח אותה לאנשי מקצוע מחוץ לנברסקה, שישמחו לעשות זאת תמורת הסכום הנכון. או כמו שניסחה זאת עורכת דינה: "הנערה יכולה לעקוף את חוקי נברסקה על ידי ביצוע הפלה במדינה אחרת בארה"ב". 

תגובות (0)
הוסף תגובה