שופט בריאליטי לנערה בת 14: את צריכה ניתוח פלסטי

שימאלי דה סילבה, נערה בת 14 ילידת אוסטרליה שגדלה בסרי לנקה, העפילה לשלבים האחרונים בתחרות K-Pop Star, מעין מקבילה קוריאנית ל"כוכב נולד" ו"אמריקן איידול", שמרכזת כישרונות מכל רחבי אסיה לגמר הגדול שנערך בסיאול.

 

דה סילבה, הוטסה יחד עם 15 המתמודדות הנוספות בתחרות לסיאול, עוד בטרם מלאו לה 14, שם נאמר להן על ידי המארגנים של התחרות כי מצפה להן הפתעה. ההפתעה התבררה כייעוץ אישי עם מנתח פלסטי. שימאלי סיפרה לאחר מכן:  "לא ידענו מה הולכת להיות ההפתעה, אבל הבנו מהר מאוד בעודנו יושבות בחדר ומעלעלות בקטלוגים של אפים, עיניים וסוגי שדיים שונים". 

 

כשנכנסה לחדר הרופא, הוא הגישא לה צילום פוטו-רצח של עצמה שצולם מבעוד מועד, והתחיל להצביע על הפגמים בפניה. בין היתר מנה את צבע עורה הכהה באופן יחסי, המרחק מהאף לסנטר שנראה לו "לא מתאים" ובאופן כללי, אמר לה שהיא אולי באמצע שנות העשרה, אבל נראית בת 30, ועליה לעבור שינויים משמעותיים בפנים כדי להצליח בעולם הבידור.

 

בראיון לעיתון Sunday Morning Post תיארה אמה כי המארגנים אמרו לבתה שהיא "כהה מדי, והאף שלה לא מתאים לפרצוף שלה". ששימאלי התקשרה בוכיה לאמה, ובתגובה החליטה האם לעלות אותה על מטוס ולהחזיר אותה הביתה. "אנחנו מלמדים את הילדים שלנו להיות גאים במי שהם ולא לשפוט אחרים לפי צבע העור שלהם אלא לפי המעשים שלהם, וברגע אחד, אמרו לבת שלי שהיא לא מספיק טובה בגלל צבע העור שלה וגודל האף שלה. הלב שלי נשבר".

 

במבט לאחור, דה סילבה מתייחסת לאירוע בצורה מפוכחת, אך מודה שבאותו רגע פשוט פרצה בבכי מר. "עד לאותו רגע לא חשבתי בכלל על כל הדברים שהוא מנה בפרצוף שלי כחסרונות, וברגע הראשון אפילו ניסיתי לא להיות מושפעת מהדברים שהמנתח הפלסטי אמר, אבל הייתי בת 14 ומדובר באנשים חשובים שאומרים לך שהמראה שלך הוא אלמנט קריטי בהצלחה בתעשייה".

 

צפו באודישן ששלחה שימאלי דה סילבה לתחרות K-Pop Star:

 

 

 

האם ובתה לא סבורות שמדובר בגזענות, אלא בתפיסה הקוריאנית המוטעית שיופי מקושר לצבע עור בהיר יותר, והמארגנים בוודאי חשבו שהם עושים למתמודדות טובה כשהפגישו אותן עם מנתח פלסטי (בדרום קוריאה מחזיקה באחוזים הכי גבוהים בעולם של ניתוחים פלסטיים ביחס לאוכלוסיה).

 

הדובר של התחרות הוציא הודעה רשמית לפיה המטרה של התחרות היא להכיר למתמודדות את תרבות הפופ של קוריאה, ושבשום שלב לא דרשו ב-K-pop Star מהמתמודדות לעבור ניתוח פלסטי עבור התכנית.

 

המפיקים אמנם לא הפעילו על הנערה לחץ פיזי מתון לעבור ניתוח פלסטי, אבל הפגישו אותה עם שאדם בוגר שפרש בפניה את כל החסרונות האסתטיים שלה, תוך הסבר שאלו תנאי סף כדי להגשים את החום שלה- לשיר.

 

אגב, שימאלי דה סילבה לא עברה את השלב הבא של התחרות, אבל לא אומרת נואש ויודעת שתמשיך לשיר ולרדוף אחר החלום שלה.

תגובות (0)
הוסף תגובה