תיקון לחוק הטרדה מינית: עובדי ציבור כמו מעסיקים

ב-15 השנים האחרונות החוק למניעת הטרדה מינית חולל בישראל מהפכה חברתית אמיתית, נתן שם לתופעה שכיחה שהייתה בעבר אנונימית ומושתקת, וסימן עבור מקומות העבודה את הגבולות שיש להציב בתחום יחסי העבודה בין עובדות ועובדים.

 

עוד ב-Onlife:

·         עלייה של 45% בתלונות על הטרדה מינית בעבודה

·         להיות אישה במרחב הציבורי בישראל

·         אני חרמן, לא מפלצת. גברים מגיבים לסיפורי אלימות מינית

 

לפני שחוקק החוק, רבים התקשו להבין את הרעיון של יחסי מרות, או למה קשה כל כך לנשים מוטרדות פשוט להגיד ?לא? לבוס שלהן. במהלך השנים שחלפו, החוק סייע לכמות אדירה של נשים להתמודד עם הטרדות במקום העבודה, ועדיין – נותרה לקונה גדולה בחוק, שהתבררה לאחרונה לאור המקרה המתוקשר של מוטי מלכה, ראש עיריית קריית מלאכי לשעבר, שהורשע לפני פחות משנה בהטרדת שתי תושבות העיר, שפנו אליו במסגרת תפקידו.

 

הסיפור הוא כזה: כשהבוס שלך מציע לך העלאה קטנה במשכורת אם רק תצאי לשתות איתו משהו הערב, חוק ההטרדה המינית הקיים מבין ומכיר בכך שאת נמצאת בעמדה שמקשה עלייך להתנגד. כפי שהוכח לצערנו במקרים רבים, להגיד "לא" במצבים מהסוג הזה, פירושו לשלם מחיר אישי כבד. בוס שמסוגל לנצל את תפקידו על מנת לנסות לנצל אותך מינית, הוא לעיתים קרובות גם בוס שמוכן לפטר אותך אם תפגעי באגו שלו, או להתנכל לך בדרכים יצירתיות אחרות.

 

אבל מה קורה כשמנהל מחלקת ארנונה בעירייה, שהוא הסמכות היחידה שבכוחה לבטל את החוב שלך, מציע לעזור לך תמורת אותו עניין פעוט של לצאת איתו הערב? כיום, חוק ההטרדה המינית לא מכיר בכך שהתנגדות מצידך עלולה לעלות לך ביוקר. עובדי ציבור עובדים בסוג של מונופול: הרי אם פקיד בנק מציעה ללקוחה הצעות שלא נראות לה, היא יכולה לקום וללכת לבנק אחר. אך את מנהל מחלקת ארנונה, לצורך העניין – היא לא יכולה להחליף, ולהתנגדות לו עלולות להיות השלכות קשות על חייה. אנחנו נתקלות לעיתים קרובות מדי בעובדי ציבור שמנצלים נשים אשר תלויות בהם מכוח תפקידם, גם אם אינן מועסקות על ידם באופן ישיר: שוטרים שמטרידים מפגינות, עובדי עירייה שמנצלים תושבות, עובדי משרדים ממשלתיים, מנהלי מחלקות בבתי חולים – כל אלה חייבים לדעת, שניצול תפקידם וסמכותם לטובת ניצול מיני, הטרדה מינית או אלימות מינית הוא לא רק מעשה דוחה ולא ראוי, אלא גם אסור על פי חוק.

 

לשמחתי, אושר השבוע לקריאה ראשונה התיקון שלי לחוק למניעת הטרדה מינית: תיקון שמבטיח טיפול דומה במקרים שבהם המנהל הישיר שלך מטריד אותך, ובכאלה שבהם מדובר בעובד ציבור – שהוא אמנם לא הבוס שלך, אבל יש לו מספיק כוח בידיים כדי להתנהג כאילו הוא כןבשני המקרים, המוטרדות לא יצטרכו עוד להוכיח שהתנגדו למטריד, על מנת שיורשע בהטרדה מינית.

 

במסגרת תפקידי הקודם כמנכ?לית של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, אתם יכולים לתאר לעצמכם שפגשתי מקרים קשים ותופעות מדאיגות, שבער לי לנסות לפתור כשהגעתי לכנסת. גם היום מלווה אותי התסכול העמוק של נפגעות הטרדה מינית, שהחוק לא נותן מענה לפגיעה בהן; וגם התסכול מצד גורמים במשטרה ובפרקליטות – שהתקשו להרשיע עברייני מין, כיוון שהחוק לא היה מספיק ברור בעניין. באופן אישי, אני מאוד גאה בתיקון לחוק שצלח עוד שלב חשוב השבוע, ובמישור הציבורי, אני מקווה ומאמינה שהוא יעזור לנו למצות את הדין עם עובדי ציבור שמרשים לעצמם לנצל את סמכותם לרעה ולהטריד נשים שזקוקות להם, רק בגלל שהם יכולים. כי נשים בישראל לא צריכות להרגיש במצור – לא במקום העבודה שלהן, אבל גם לא בשום מקום אחר.

תגובות (0)
הוסף תגובה