פמיניזם בשבילי זה לסביות שורפות חזיות

"אני בכלל לא פמיניסטית. אני לא מוכנה שהוא ישטוף לי כלים, אני שוטפת את הכלים ואני זאת שמנקה ואני זאת שרוצה להישאר בבית עם הילדים בסוף", צוטטה בר רפאלי בראיון למגזין "שבעה ימים" שהתפרסם לפני מספר שבועות. בתגובה לציטוט הזה, קמו לא מעט מחאות שקראו לה לחשוב שוב אם היא באמת לא פמיניסטית, אחרי הכול, לולא התנועה לשחרור האישה, יכול להיות שבר מעולם לא היתה יכולה לרכוש לעצמה דירה בפרויקט YOO. למען האמת, יכול להיות שבכלל לא היה לה חשבון בנק משלה.

 

עוד באון לייף: 

 

אבל רפאלי לא לבד. זה לא סוד שיחסי הציבור של הפמיניסטיות זקוקים לריענון רציני. הדימוי הארכאי של שורפת החזיות השעירה גרם לבריחת הורמונים והשכיח מרוב הנשים כי עדיין מדובר בתנועה שמטרתה לדאוג לטובתה של האישה. לדימוי הקלוקל לא עוזרות גם הסלביות של ימינו, שבכל ראיון טורחות להדגיש את העובדה כי אין שום קשר ביניהן לבין נשים הנלחמות למען זכויותיהן. כנראה שגם הן מתעלמות מהעובדה כי ללא הפמיניסטיות, הן מקסימום היו יכולות לשיר באמבטיה. הנה מספר ציטוטים של נשים קרייריסטיות וחזקות, שהצליחו לכבוש פסגות בכוחות עצמן – אבל  מסרבות לקרוא לעצמן פמיניסטיות:

 

 

מראיין: "את מחשיבה עצמך כפמיניסטית?"

ביורק: "אממ..לא"

מראיין: "למה לא?"

ביורק: "בגלל שאני חושבת שזה יעליב אותי. אני חושבת שזה חשוב לעשות דברים חיוביים. זה יותר חשוב לשאול את השאלות הנכונות מאשר להתלונן".   

 

 

 

ליידי גאגא: "אני לא פמיניסטית. אני מצדיעה לגברים, אני אוהבת גברים. אני חוגגת את התרבות הגברית האמריקאית, ובירות, וברים, ומכוניות שריריות".

 

 

 

ביונסה: "אני מניחה שאני פמיניסטית מודרנית. אני מאמינה בשוויון. למה צריך לבחור איזו מין אישה את? למב את צריכה לתייג את עצמך בכלל? אני פשוט אישה ואני אוהבת להיות אישה…אני כן מאמינה בשוויון זכויות ושעוד יש לנו דרך לעשות ושזה משהו שנדחק הצידה וכבר הורגלנו לחיות איתו".

 

 

 

מדונה: "אני לא פמיניסטית, אני הומניסטית".

 

 

 

פי ג'יי הארווי: "אני לא רואה צורך להיות מודעת להיותך אישה בתעשייה הזאת. זה פשוט נראה כמו בזבוז זמן".

 

 

 

טיילור סוויפט: "אני לא חושבת במונחים של בנים נגד בנות. מעולם לא חשבתי ככה. חונכתי על ידי הורים שלימדו אותי שאם תעבדי קשה כמו בחור את תוכלי להגיע רחוק בחיים".

 

 

 

דמי מור: "אני תומכת נלהבת של נשים, אבל אף פעם לא חשבתי על עצמי כעל פמיניסטית, אלא יותר כהומניסטית. אני חושבת שזה המקום שבו אנחנו צריכים להיות כרגע. די ברור שזמנים השתנו, ונשים כבר השאירו חותם בהרבה מאוד תחומים".

 

 

 

ג'ולייט בינוש: "(המילה הזאת) מכניסה אנשים לדרך חשיבה סטראוטיפית. אני חושבת שיצירה ועשייה, להיות פעילה, זה יותר חשוב מלדבר על זה".

 

 

 

ג'רי האליוול: "זה הכול תוויות. פמיניזם בשבילי זה לסביות שורפות חזיות. זה מאוד לא זוהר. הייתי רוצה לראות את זה עובר מיתוג מחדש. אנחנו צריכים לראות חגיגה של הנשיות שלנו ורכות".

 

 

 

מריסה מאייר: "לא נראה לי שאני מחשיבה את עצמי כפמיניסטית…אני חושבת שמהרבה בחינות פמיניזם נהייתה מילה שלילית. אתה יודע, לנשים בכל רחבי העולם יש היום הזדמנויות מדהימות ואני חושבת שאם יש אנרגיה טובה סביב הנושא הזה יוצא הרבה יותר מאשר כשיש אנרגיה רעה".

 

 

 

קלי קלרקסון: "אני חושבת שכשאנשים שומעים את המילה 'פמיניסטית' זה כמו 'זוזו לי מהדרך, אני לא צריכה אף אחד'. אני אוהבת שדואגים לי ושיש לי גבר שמוביל. אז אני לא פמיניסטית במובן הזה".

 

 

 

קרלה ברוני: "אני ממש לא פמיניסטית אקטיבית. להיפך, אני בורגנית. אני אוהבת חיי משפחה. אני אוהבת לעשות את אותם הדברים יום אחר יום". 

תגובות (0)
הוסף תגובה