לרדת 40 קילו עד גיל 40: הטור של מירי בלקין

לילך היא אישה צעירה מקיבוץ נירים בדרום, היא עובדת מהבית ולפני שלוש שנים החליטה שהיא מצטרפת לתהליך הדיאטה באינטרנט. הרעיון של דיאטה באינטרנט עלה במוחי לפני כמה שנים, כשאנשים שאלו אותי מתי אני מגיעה להרצות בדרום או בצפון. במקום לשוטט, פשוט צילמנו את ההרצאות שלי, כדי שגם אנשים שלא חיים בגוש דן יוכלו לעשות תהליך של דיאטה, ואפילו בליווי צמוד.

 

עוד באון לייף:

 

את לילך אני מכירה כבר שלוש שנים, מאז שהצטרפה לתהליך, כי טענה שאם היא יכולה לעבוד מהבית ולנהל חלק גדול מהחיים שלה דרך המחשב אין שום סיבה שהיא לא תעשה גם דיאטה באותה הדרך. בתוך פחות משנה הצליחה לילך להוריד כ-30 ק"ג ממשקלה, וזה המון. היא נעזרת בפורום ומקבלתכוח , ככה באינטרנט, מאנשים אחרים. בכוחות עצמה היא למדה להקשיב לגוף, לשים לב לתחושות הרעב והשובע.

 

לילך גרה מאז ומתמיד קיבוץ, חשופה לאוכל מאוד מסוים ובעקבות הדיאטה כל אורח החיים השתנה. היא נמנעת מאכילה בחדר האוכל, כדי להימנע מפחמימות ופשטידות. היא התחילה לבשל בבית ודואגת לאוכל בריא ומשביע.

 

הופה, משבר

 

כשאמא ושתי הבנות עושות דיאטה ביחד

סיפור ההצלחה של כנרת, שהשילה ממשקלה מעל ל-25 ק"ג ושל שתי בנותיה, מאיה ושי שירדו גם הן כל אחת מעל ל-10 ק"ג.

לסיפור המלא

לפני כשבוע התקשרתי אליה, ככה כדי לבדוק מה שלומה ומה המצב. תפסתי אותה בעיצומו של משבר: היא הודתה בפניי שקשה לה לשמור על המשקל והיא אפילו העלתה קצת. זו אמנם לא הפעם הראשונה שלילך כמו רבים אחרים חווה משבר אבל הפעם בגלל העליה במשקל והקושי להמשיך שיחת הטלפון ביננו הייתה עבורה כפעמון השכמה.

 

לילך רוצה להמשיך לרדת במשקל ובשיחה הסתבר שהיא מרגישה תקועה כבר תקופה מסוימת.  השבירה, שתדעו, מגיעה בדרך כלל כשנתקעים על אותו המשקל או נבהלים כשמתחילים לעלות מעט ומאבדים שליטה. זה קורה לכולם בתהליך הרזיה. במקום לראות מה השגנו, אנחנו חושבים על מה אנחנו עוד צריכים להשיג.

 

מיד הזכרתי ללילך שזה שהיא צריכה להוריד עוד לא רלוונטי כרגע ומה שחשוב הוא להתחיל מחדש. ביקשתי ממנה לכתוב לי בדיוק מה היא אוכלת כדי שנוכל לעשות סדר: 10 כוסות מים ביום, שלוש ארוחות מסודרות, וכמובן בלי פחמימות אחרי חמש. בתוך שבוע ירדה לילך יותר מקילו, הבטחון חזר אליה והמשבר חלף. אפשר לנשום.

 

כוח הרצון של לילך

לילך מקפידה, אחרי המשבר (ואולי יהיו עוד) על שיטת 'בלי פחמימות אחרי חמש'. היא דואגת לאכול חלבונים טריים, סלט טרי וכמובן שגם מקפידה על 3 ארוחות מסודרות ביום. אחת לשבוע יוצאת לילך ללימודים. היא דואגת לקחת איתה קופסא מלאה בירקות חתוכים, שני כריכים ושני פירות שמותר לה ליהנות מהם עד השעה חמש. בערב, כשהיא חוזרת היא אוכלת ארוחה מבושלת חמה ללא פחמימות כמובן.

 

ההערכה העצומה שלי ללילך נובעת בעיקר מהעובדה שמדובר באישה שעובדת מהבית. כל כך קשה לא לקום ולנשנש. אנשים שעובדים מהבית חייבים עוד יותר מכולם ליישם את הכלל: לא מכניסים אויבים הביתה.

 

למשל, אם ארונות המטבח יהיו מלאים בממתקים ועוגות, יהיה קשה מאוד להימנע מהם. לילך מצליחה לעבוד מול המחשב ולשתות רק מים ותה בין הארוחות. היא מצליחה לשמור על מסגרת של שלוש ארוחות ביום. גם לי קשה יותר לשמור בסוף השבוע או בימים שאני בבית. עצם זה שהיא מצליחה לעמוד בפיתויים באמת מרגש אותי.  

 

הדבר המדהים ביותר אצל לילך הוא כח הרצון וההתמדה . היום, המטרה שלה ברורה מתמיד: בעוד כשנה תחגוג לילך יום הולדת 40 והיא מאחלת לעצמה לרדת עוד 10 ק"ג כדי להוריד 40 ק"ג בסך הכל מאז תחילת התהליך. היא חולמת (ותגשים) ללבוש ג'ינס מידה 40 בפעם הראשונה. אין לי ספק שהיא תצליח ואני כמובן, כאן בשבילה.

 

כל הבית משתנה סביב הדיאטה

וכמו שקורה המון פעמים – תמיר, בעלה של לילך ראה כי טוב, ראה כמה היא מרוצה ואילו תגובות נפלאות היא מקבלת – והחליט להצטרף. אני בטוחה שהביחד הזה מאוד מקל על שניהם את התהליך, ומן הסתם גם מחבר אותם יותר.

 

ללילך ותמיר יש שלושה ילדים. הם דואגים כבר עכשיו שדור ההמשך שלהם לא יהיה שמן. הם לא מכניסים אויבים הביתה, כמו שכבר גם אתם צריכים לדעת, ואחת לשבוע הילדים מקבלים דמי כיס כדי לקנות לעצמם חטיף במכולת של הקיבוץ. על הדרך הילדים פיתחו הערכה לכסף ושומרים אותו לדברים אחרים.

 

זה רעיון טוב לכל אחד מכם, גם אם אתם עושים דיאטה או לא – לתת להם לבחור את החטיף השבועי וזהו, ובכסף שלהם. כמי שמנחה כבר שנים קבוצות של ילדים ונוער, אני מאוד מתרגשת כשאני פוגשת בזוג הורים שעושים מהפך בתוך הבית, גם עבור הילדים שלהם.

 

צפו בלילך ובתהליך המדהים שלה

http://www.miribelkin.co.il/VideoPage.aspx?id=113

תגובות (0)
הוסף תגובה