און לייף ואתר בוקרא במיזם חדש לקידום נשות קריירה ועסקים בישראל

את ג'אדה זועבי פגשתי לראשונה בהייד פארק נשים של און לייף. הזמנו אותה לנאום על יזמות נשית במגזר הערבי, ואני הייתי אמורה להציג אותה לפני שהיא עולה לבמה.  מה שידעתי עד אז, היה שג'אדה זועבי הקימה את אתר החדשות הגדול למגזר הערבי מיד לאחר מלחמת לבנון השנייה כי הבינה את הצורך של האוכלוסייה הזו להתעדכן בזמן אמת והוואקום הקיים בנושא, ושהיא מנהלת כיום אתר בסדר גודל של  YNET (מיליון קוראים ביום).  

 

דמיינתי איך נראית יזמית אתר תוכן אינטרנטי, שעברה כנראה מסלול דומה לשלי, בקהילה אחרת: איך עברה את התהליך הסיזיפי של גיוס ההשקעה? איך היום היא מממנת את האתר הענק שהיא מפעילה? כמה עובדים יש לה? איזו בוסית היא? לא אשקר שדמיינתי בתחילה אישה עטופה, מסורתית, וריתק אותי לשמוע איך היא סוללת את דרכה בעולם הערבי הגברי, כי הרי הסטטיסטיקה של נשים-מנהלות במגזר הערבי גרועה אף יותר מבשלנו.

 

על הבמה בהייד פארק עלתה, לקול מחיאות הכפיים, אישה צעירה בת 32, אסרטיבית, בטוחה בעצמה ויפהפיה, וסיפרה בנאום בן חמש הדקות שלה על רעיון, על נחישות להרים אותו ועל שילוב קריירה תובענית עם שלושה ילדים.

 

למחרת כבר התקשרתי אליה. רציתי לשמוע ממנה איך הפכה את בוקרא לאתר דומיננטי ומשפיע שנוגע במיליון קוראים ביום – ולקבל ממנה השראה לקידום און לייף כאתר הנשים המוביל בישראל. נסעתי לפגוש אותה בנצרת והחיבור איתה היה יוצא דופן, חיבור שלא קורה הרבה גם עם יזמות יהודיות. הפתיחות, הרצון לשתף אחת את השנייה, חיבורים הדדיים ללקוחות, השוואת רעיונות, שקיפות.

 

מימין: ג'אדה זועבי, מייסדת בוקרא, והדס גולדשטיין, מנכ"לית ומייסדת און לייף. צילום: בני גם זו לטובה

 

מיזם משותף למען הנשים בישראל

משם הדרך לשיתוף פעולה און לייף- בוקרא הייתה קצרה. היה ברור לנו שאנחנו רוצות ליצור זירה שתשכפל את החיבור של שתינו, לכל הנשים בעלות עסקים והעצמאיות בישראל משני המגזרים. החלטנו לבנות זירה משותפת באון לייף הבנויה משני ערוצים: האחד בעברית והשני בערבית – ובזירה הזו להציף ולייצר תכני "נשים ועסקים" מיוחדים לנשים: בנושאי קריירה, יזמות, קידום, שכר, ניהול עסק ואיזון חיים-עבודה. החלטנו לשלב בזירה גם סיפורים של נשים מצליחות ומעוררות השראה מהארץ ומהעולם.

 

המיזם המשותף יאפשר לנשים משני המגזרים להתעדכן, להתקדם וליצור קשר אישי ועסקי. את התוכן העיתונאי תייצר מערכת און לייף ואילו מערכת בוקרא מתרגמת ומקדמת את הזירה בעמוד הבית הגדול שלה. נקודת הפתיחה של הזירה – קיומה ונוכחותה בשתי הפלטפורמות הגדולות – מבטיחה חשיפה גדולה לנשים רבות כבר מהיום הראשון.

 

נטוורקינג ועסקים בין נשים ולמען נשים

עוד החלטנו כי במסגרת המיזם המשותף ישולב לוח "נשים ועסקים" שהוקם באון לייף ומונה כיום למעלה מ-3000 אתרים עסקיים של נשים, ובו ניתנת האפשרות לנשים עצמאיות ובעלות עסק משני המגזרים לפתוח אתר עסקי בחינם ובמהירות – ולהגיע לחשיפה מרובה יותר הן במגזר שלהן והן במגזר השכן. מטרת הלוח היא לאפשר לנשים לקדם את העסק שלהן ולעבור מכשלה משמעותית בשיווק העצמי. במקביל, ייצרנו חבילות פרסום המותאמות לעסק קטן ומאפשרות לו חשיפה לקהל לקוחות נשי רחב בעלות נמוכה.

 

בקרוב, כך אנו מתכננות, יחלו אף אירועי נטוורקינג וכנסים מיוחדים לגולשות און לייף ובוקרא שיאפשרו לכן הנשים העובדות, מנהלות עסק וקריירה, לקבל כלים ומידע ולנצל הזדמנויות חיבור עסקיות בניכן לקידום אישי, מקצועי ועסקי.

 

אני מזמינה את כולכן למצוא את ההזדמנות הבאה שלכן במקום הכי לא צפוי, בדיוק כמו שקרה לג'אדה ולי, להיכנס לזירה, לקרוא, להירשם ללוח "נשים ועסקים" לחשוף את העסק שלכן, לקרוא על עסקים אחרים ולעשות את הצעד הבא בחיים המקצועיים שלכן.

תגובות (0)
הוסף תגובה