7 שיעורים בקריירה מהמיליארדית אביגייל ג'ונסון

אולי השם שלה לא מוכר בכל בית כמו מיליארדרים המופיעים קבוע בכותרות העיתונים והמגזינים, אך אביגייל ג'ונסון היא אולי האישה החזקה ביותר בעולם הפיננסי כיום.

 

עוד ב- Onlife:

 

ג'ונסון היא נשיאת השירותים הפיננסיים בבית ההשקעות פידליטי, קרן הנאמנות הענקית אשר בבעלות פרטית, שהוקמה על-ידי סבה של אביגייל, אדוורד סי. ג'ונסון השני. כשהיא ניצבת במקום ה-60 ברשימת הנשים החזקות ביותר של פורבס, ג'ונסון היא זרוע מרכזית בהנהגתו של אחד מהספקים הגדולים ביותר בעולם של קרנות נאמנות ושירותים פיננסיים, ואחת הנשים הספורות בדרג ניהולי מהגבוהים ביותר בענף. שווי הנטו שלה מוערך בכ-17?.2מיליארד דולר, מה שהופך אותה לאדם ה-23 העשיר ביותר באמריקה (ולאישה ה-4) ברשימת ה-400 של פורבס.

 

האם לשניים שמרה על פרופיל נמוך במיוחד מאז ההצלחה מרקיעת השחקים שלה, שהגיעה בעקבות הצטרפותה לפידליטי כאנליסטית, בשנת 1988. לעתים נדירות היא משתפת פעולה עם התקשורת, אך לאחרונה זכיתי לשבת עמה כדי לשוחח על החוויות אשר היו בעלות ההשפעה המכרעת ביותר על הקריירה המרשימה שלה – ועל הלקחים לניהול נכון שהיא השכילה ללמוד מהן.

 

1. העבודה שלך לעולם לא הסתיימה

ג'ונסון אמנם נחשבת ליורשת הטבעית של תפקיד מנכ"לית החברה כאשר אביה, אדוורד "נד" ג'ונסון השלישי, יפנה את כסאו, אך היא רחוקה מלהיות שאננה, שבעת רצון או אפילו רגועה לקראת המנכ"לות העתידה לבוא. "לא משנה לאיזו דרגה בכירה בארגון הגעת, לא משנה כמה טובה את נחשבת, העבודה שלך לעולם לא הסתיימה", היא אומרת. "בכל בוקר את מתעוררת לעולם שמשתנה. הלקוחות מצפים ממך ליותר, המתחרים שלך מפעילים עליך לחץ כיוון שהם משקיעים יותר ממך ומנסים להביס אותך פה ושם".

 

היא לגמרי מאותגרת מהעניין. למעשה, אם הדרישות של לקוחות והלחץ של התחרות הם כמו הר תלול במיוחד, היו בטוחות שג'ונסון כבר מפלסת את השביל שלה הישר לפיסגה. "בכל יום את צריכה להתעורר עם אנרגיות חדשות ורעיונות חדשים, שיתרמו לדחוף את הארגון קדימה", היא אומרת.

 

2. סמכי על האינסטינקטים שלך

בין אם זה היה איזה מקצוע ללמוד באוניברסיטה, באילו אסטרטגיות לבחור כשפידליטי נתקלה בקשיים, או אפילו איך לשלב מבחינה לוגיסטית קריירה דורשנית עם גידול ילדים, ג'ונסון למדה ש"המון אנשים ייתנו לך עצה…ובהתאם לכמה הם באמת מכירים אותך, העצה תהיה יעילה או לא". ג'ונסון למדה שרק את יודעת מה יהיה לך הכי נכון. "בסופו של יום, את מכירה את עצמך הכי טוב", היא אומרת.

 

3. למדי לתקשר ביעילות

באוגוסט 2012 קודמה ג'ונסון מתפקיד של פיקוח על עסקי ניהול נכסים לתפקיד של נשיאת השירותים הפיננסיים של פידליטי. המשרה החדשה דרשה ממנה להסתגל לסגנון ניהולי חדש, שכן היא עברה מיידית מלהוביל קבוצה שהכירה היטב ל"ארגון גדול, שונה מבחינת ההיקף שלו ויותר מבצעי. הפכתי אחראית לפיקוח על מכירות רבות-עוצמה ואנשי שיווק מקצועיים החלו לדווח לי", היא אומרת. "אבל במקביל היו לי אלפי נציגי שירות טלפוניים שגם הם דיווחו לי ישירות". היא הבינה שעליה להיות הרבה יותר מכוונת בתקשורת שלה עם העובדים. "נאלצתי ללמוד לתקשר עם סוגים שונים מאד של קבוצות מנהלים, עם נטיות שונות וסדרי עדיפויות שונים. וזה היה אתגר מנהיגות אמיתי". היא התגייסה למשימה הזו, ונחשבת למנהיגה אמפטית ובטוחה בעצמה.

 

4. שימי לב לפרטים הקטנים

במהלך הקיץ שבין סיום התיכון לבין שנת הקולג' הראשונה בבית הספר "הולברט וויליאם סמית'", מילאה ג'ונסון את התפקיד הראשון שלה בפידליטי, קבלת הזמנות מלקוחות. "הייתי אחראית על מילוי הטפסים כדי לבצע באופן מדוייק את העברות הכספים שהזמינו הלקוחות. זו הייתה עבודה די בסיסית. אבל זה גרם לי להעריך איך זה להיות אחראית לדברים חשובים ביותר בחיים של אנשים ולוודא שהם נעשים תמיד באופן מדויק ונכון", היא אומרת.

 

5. הפתעות הן לעולם לא טובות

כמנהלת בכירה, ג'ונסון אוהבת לשאול המון שאלות ולהוציא מאנשים תשובות. אם זה הולך טוב, למה זה הולך טוב? אם זה לא הולך טוב, מה אנחנו צריכים לעשות בנדון? אילו רעיונות יכולים לסייע לנו לממש את היעדים שהצבנו לעצמנו? ואפילו, האם היעדים שהצבנו נכונים? האם עשינו עבודה טובה בהצבת המטרות שלנו?

 

לשם כך, היא דורשת שקיפות מכל מי שסביבה. "אני דורשת הצבת מטרות די נוקשה וכן התחייבות לבחון את מידת ההתקדמות לקראת המטרות שהוצבו, בגלל שאני לא אוהבת הפתעות", אומרת ג'ונסון. "אפילו הפתעות טובות אני לא אוהבת". היא מצפה מכל המנהלים שלה להיות עם אצבע על הדופק לגבי כל מה שתחת אחריותם, ולהיות מסוגלים לתאר, בפרטים, איך יש לקחת את הארגון קדימה להשגת היעדים שנקבעו.

 

6. אל תתני למהלומות הדרך לזרוק אותך מהמסלול

בכל תקופת הכהונה שלה עד כה, אחד האתגרים הקשים ביותר עמם נאלצה ג'ונסון להתמודד היה איבוד שניים מלקוחות המפתח של החברה, חוויה שהיא מתארת כ"קשה ביותר ולעתים אפילו מכאיבה, באופן אישי, לי ולאחרים בחברה". המכשול הזה לימד אותה שהיא צריכה לאמץ גישת מנהיגות ישירה ואפקטיבית יותר. "לעתים ישנם מצבים בארגון שלהוביל על ידי השפעה זה לא מספיק", גורסת ג'ונסון, "כשדברים לא הולכים בדרך בה הם צריכים, לפעמים חייבים להגביר מאמצים.. כדי להחזיר את הארגון לכיוון הנכון". במקום לקרוס תחת המצוקה, ולהשבר מהעול של להתמודד איתה, היא העדיפה לעשות מה שצריך כדי להשיב את הספינה למסלולה.

 

7. תמיד הביטי קדימה

אביה של ג'ונסון, שמצוטט רבות בשל היותו הוגה עסקי יצירתי, החדיר את יצר הסקרנות והמחויבות-לחדשנות, לבתו, עוד כשהייתה קטנה. תמיד הייתה בה תשוקה עזה ללמוד, להזיז דברים קדימה, שאיפה לשיפור מתמיד, למחשבה על חדשנות ולפתרונות יצירתיים. "אני יכולה רק לשאוף להיות יצירתית כמו שאבא שלי היה בקריירה שלו", היא אומרת. "אבל זה תמיד היווה מקור השפעה עלי: אל תניחי שהתשובות מחכות שם בחוץ, בכך שמישהו אחר עושה משהו בדרך מסויימת. לפעמים זה אכן המצב. אבל את חייבת לחשוב מעבר לזה. את צריכה לקחת בחשבון שהתשובה הנכונה עבורך ועבור הארגון שלך יכולה להיות משהו שטרם נעשה. ועליך מוטל לגלות אותה ולעבוד יחד עם הצוות שלך כדי לפתח את הדבר ולהבין איך לעשות זאת בהצלחה".

 

לכתבה בפורבס ישראל

 

לכתבות נוספות בפורבס:

תגובות (0)
הוסף תגובה