דיאטה אאוט, אורח חיים בריא אין

מרבית חיי הייתי רזה והיה קשה לי אפילו להבין אנשים שנלחמים במשקל מאבק מתיש ויומיומי. אבל, בשנים האחרונות, התחלתי להפוך את האוכל לתחביב, ותחביב שהופך להיות מאוד דומיננטי משפיע גם על המשקל. התחלתי לבקר במסעדות ולכתוב ביקורות מעמיקות, להיות מקור קולינרי לחברים ולמשפחה וגם, לעלות במשקל.

 

עשרה קילוגרמים עודפים ומצב של "טרום סכרת" מתמשך הובילו למסקנה המתבקשת: ירידה במשקל היא הכרחית, וכמה שיותר מהר, עדיף.

 

נכון, אני מתעמלת, רצה כבר כמה שנים באופן לא עקבי, לפני ארבעה חודשים למדתי לרכב על אופניים (מה שלא עשיתי בגיל 7 אני עושה בגיל 37, משנאמר: מוטב מאוחר מאשר לעולם לא) ואם כבר התחלתי בדברים חדשים, תמיד חלום הטריאתלון היה ברקע, אז החלטתי לשפר את יכולות השחייה, שעד כה מנו שחיית חזה בלבד והתחלתי ללמוד TI שזו שחייה המאפשרת לך לשחות לאורך זמן מבלי להתעייף (ובמקרה שלי גם מבלי לטבוע). אבל, התעמלות אקטיבית ככל שתהיה לא מקזזת כמות אינסופית של קלוריות וכנראה שהגיע הזמן..

 

אז בחודשים האחרונים אני מתחילה דיאטה בבוקר ושוברת אותה בערב, או שומרת לאורך שבוע ואז מגלה שלא הורדתי לפחות 8 קילו, מתעצבנת וחוזרת לסורי. בקיצור, כנראה שזה לא עובד ופגישה עם דיאטנית קשוחה ומפחידה הבהירה לי חד משמעית שמצבי לא טוב, לא טוב בכלל. גם היא וגם רופא המשפחה בעד שאתחיל כבר טיפול תרופתי בסכרת. ואני, אני עדיין מתעקשת שברגע שאכנס למשטר, ואוריד את המשקל, הכל יתאזן, הסוכר הגבוה יירד, אכנס לסקיני ג'ינס וחיי ישתנו לבלי הכר.

 

הדבר היחידי שמונע ממני את כל הטוב שפירטתי לעיל הוא היעדר טריגר. כן, כזה שיגרום לי לקום ולומר: אין ברירה. חני, את חייבת זאת לעצמך. למזלי, נבחרתי לשמש חלק מקבוצת ביקורת למשקה חדש, משקה קפה באלאנס שמו. מדובר בקפה רגיל לכל דבר, אבל, והאבל כאן משמעותי ביותר – הוא אמור לתרום לתחושת השובע. מעלעול קצר בפרטים מדובר בקפה הרבוי בסיבים תזונתיים התורמים לתחושת השובע. ואני? אני החלטתי להפסיק לשכנע את עצמי שנפילות קורות, שזה טבעי, וזה קורה לכולם. אני בוחרת לעלות חזרה על הסוס ולהסתכל רק קדימה ולא לאחור.

 

החלטתי להפוך את התזונה ולעבור לחיות אורח חיים בריא. הכוונה, עבורי, היא צמצום משמעותי בפחמימות, תפריט שמכיל לא פחות מ- 50% ירקות, ואכילה של מנות קטנות לאורך כל היום. מה עם הפינוקים? עד כה פינוקים בשבילי היו חבילות שוקולד (ברבים). כנראה שלא עוד. בחודשים האחרונים התחלתי לנסות לשתות לפרקים קפה, דבר שלא עשיתי כל חיי. מעבר לזריקת אדרנלין במהלך היום, התרומה לא הייתה משמעותית עבורי. במהלך תקופת ההתנסות, אחליף את משקאות הקפה שלי במשקה קפה באלאנס.

 

סקופ ראשון: בזמן כתיבת שורות אלו שתיתי לראשונה ממשקה קפה באלאנס. אני יכולה לספר שבאמת אין הבדל טעם בין קפה עלית למשקה קפה באלאנס. אגב, אולי מדובר כרגע רק בעניין פסיכולוגי, אך עברו כמעט שעתיים מלגימת קפה באלאנס האחרונה שלי, ואני עדיין חשה תחושת שובע מפתיעה. האם בעיית הנשנושים נפתרה? ימים יגידו. מקווה שמפה אפשר רק לעלות (או יותר נכון לרדת)

 

אמשיך לעדכן אתכם בהמשך,

חני

תגובות (0)
הוסף תגובה