גורדון רמזי עושה אייל שני

עד עכשיו עוד לא מצאנו את התשובה לשאלה האם דייג אוהב דגים, אבל מה שבטוח זה ששפים אוהבים את האוכל שלהם – והרבה.

מובן שמבין כל השפים, זה הידוע ביותר באהבתו – שלא נאמר בתשוקתו – למזונות הוא אייל שני, שבין השאר אחראי על ציטוטים בלתי נשכחים כמו "מעבירים את היד על הדג כתודה אחרונה לים ולו שבאו"; "למה למלא חציל? הרי הוא כל כך מלא בעצמו!"; "פגיעה בכוסברה זה פגיעה בעצמך"; ו"בחרת בנקודת מפגש מאד דרמטית בין החמיצות של העגבניה לבין הרחם המתוק של השמנת".

 

השפה הפיוטית בה משתמש שני כדי לתאר את יחסיו עם שלל המצרכים הבאים לידיו, הפכה נושא לשלל פרודיות וחיקויים, ולבסוף אף הצליחה לסדר לו קמפיין שאולי עזר קצת עם בעיית החובות ממנה הוא סובל.

והנה דוגמה להשתפכות טיפוסית של שני, כפי שנראתה בתוכנית "לילה כלכלי" שהנחה שרון גל:

 

  

 

ובעוד לנו יש את שני, לבריטים יש את גורדון רמזי. בדרך כלל ידוע השף הסקוטי יותר בגלל המזג החם שלו, שגרם ללא מעט בשלנים צעירים שהשתתפו בתוכניות שלו (בהן "בעזרת השף" ו"מטבחי הגיהנום") להשתתק במבוכה או פשוט לפרוץ בבכי קורע לב.

 

הפעם, לשם שינוי, אנחנו מקבלים דווקא את הצדדים היותר מלאי תשוקה שבאישיותו, שנחשפים בסרטון הערוך להפליא הזה, שכבר הצליח להפוך לאחד המצחיקים של השבועות האחרונים. אם תעצמו את העיניים ורק תקשיבו לרמזי מדבר, לרגע תשכחו שהוא מתעסק באוכל – למעשה, גם אם תצפו בו תוכלו בקלות לטעות ולחשוב שרמזי המסכן איבד את הדרך ובמקום חדר המיטות מצא עצמו בטעות במטבח. כמובן שלא מדובר בטעות, אלא בשף נוסף שמאוהב קשות באוכל – במיוחד אם הוא בעצמו הכין אותו.

תגובות (0)
הוסף תגובה