במקום תרופות: צמחי מרפא

עם ירידת הטמפרטורות החיצוניות מתקשה גופנו לשמור על חום הגוף הפנימי ובעיקר באזור כניסת האוויר – הלוע. או אז מתיישבים באזור מזהמים כמו ווירוסים וחיידקים בייתר קלות ותוצאת הביקור שלהם הינה פגיעה בתאים. תזונה נכונה משולבת בתבלינים וצמחי מרפא עשויה לסייע גם לבעיה -פגיעה של הגורם המזהם וגם להקלה בסימפטומים. הנה צרור עצות לטיפול במשברי החורף:

 

חממו את גופכם על ידי אוכל חם– כמו מרקים וחליטות (לאו דווקא להסתמך על המזגן) והוסיפו למאכלים צמחים שממשיכים לחמם את הגוף גם אחרי שסימנו לצרוך את האוכל החם. למשל: ג'ינג'ר (זנגוויל ), פלפל חריף (טרי או יבש), הל שמומלץ להוסיף לקפה, חוויאג' (תבלין שיש לו יכולות חימום פנימי יוצאות דופן), קינמון ,ציפורן  ופלפל שחור.

 

צרכו צמחים מחטאים– צמחים שיש להם את היכולת לקטול או למנוע מפתוגנים (וירוסים חיידקים ועוד מיני מזהמים קטנים שעושים נזק) לעשות נזק במפגש ישיר עימם ולחזק את יכולתה של מערכת החיסון להתמודד כראוי עם הפלישה וזאת במנגנונים שונים כמו המרצת זרימת דם לאזור הדלקת או הגברה של ייצור תאים לבנים בזמן המשבר. בין הצמחים המומלצים:

שורש של אכיניצאה, פירות של סמבוק ועלי זית – ניתן להכין מהם תערובות ולהשתמש בהם במהלך כל החורף. מומלץ בעיקר לאוכלוסיות שנחשבות לקבוצות סיכון  כמו גיל מבוגר, ביניהם, כאלה הסובלים מכשל במערכת החיסון, ,השמנת יתר ומחלות נשימה.  

 

שימוש בצמחי מרפא להקלה על סימפטומים– צמחי מרפא יסייעו להקלת שורה של סימפטומים:

טיפול בכאב גרון – גרגור של מרתח עלי זית

 

סיוע לכיוח והוצאת ליחה – מומלץ להשתמש בפרחי סמבוק ,עלי קורנית ,עלי לחך (הלחך ידוע כצמח לימפטי ותמיכה במערכת זו בזמן משברי החורף חשובה )

 

הורדת חום – שימוש בצמחים מייזעים, אחד החשובים הינו צמח הטיליה (תירזה ) וכן עלי זית (ההמלצה היא להכניס מבעוד מועד טיליה ועלי זית לחומץ כלשהוא ולעשות קומפרסים להורדת חום).

 

חיטוי – בעזרת צמחים ממשפחת השיפתניים כמו מרווה ,אזוב, קורנית, זוטה לבנה, מליסה, מנטה ורוזמרין (כדאי לקחת אתנו תרמוס וללגום  אחת לכמה שעות מהחליטה).

 

פתיחת דרכי הנשימה – מומלץ להרתיח קצח ולשאוף את האדים שלו במיוחד למצבים של קושי בהכנסת אוויר כמו סטרידו או מצבים אסתמטיים. גם לפזר כמה טיפות שמן אתרי של אקליפטוס או של מנטה על הכרית יסייעו לנשימה בלילה 

 

הקלה על הנשימה – לזרעי החרדל יש יכולת להקל על בעיות נשימה (מומלץ להשתמש כקומפרסים).

תגובות (0)
הוסף תגובה