אורלי בר לב: אל תבלעו את השקרים של הממשלה, השתיקה שלכם מסוכנת

הדברים הבאים מופנים אל הלא משוכנעים. 
הדברים הבאים מופנים אל כל מי שחושב שהפליטים הם "מסתננים", "מהגרי עבודה בלתי חוקיים", "פצצה דמוגרפית", "סרטן", "אנסים", "מעבירי מחלות", "טפילים שבאו לנצל את ישראל", ושאר מחמאות. 

די מדהים אותי, שבזמן שרוב הציבור כבר איבד מזמן את אמונו בממשלה בכל מה שקשור לנושאים כלכליים וחברתיים, ובזמן שכמעט כולם יודעים שמשקרים לנו כל הזמן, עדיין יש מי שמוכן לקנות את התעמולה השקרית של הממשלה לגבי הפליטים. כאילו שבנושא הפליטים, אותם שקרנים סדרתיים הפכו פתאום לדוברי אמת צחה.

אז כמה נקודות למחשבה ועובדות (המבוססות על מידע מנציבות הפליטים, מוקדי סיוע לפליטים, קשר עם פעילים, וגם מפגש אישי בשנתיים האחרונות עם פליטים).

 


צילום: רויטרס

 

1. הפליטים שהגיעו לארץ מוגדרים כפליטים כי הם ברחו מאזורי מלחמה או אזורי סכנה והפרות זכויות אדם קשות. באריתראה למשל (44,000 פליטים יש בארץ משם) יש מציאות של כליאה, חטיפה, עינויים, שירות צבאי לא מוגבל בזמן, אונס, העבדת ילדים ועוד. בסודן יש רדיפה על רקע אתני. 300,000 איש מתו מאז 2003 ולבית הדין הבינ"ל בהאג הוגשו כתבי אישום בפשעים נגד האנושות וברצח עם נגד נשיא סודן.

 

המציאות הזו, היא לא עניין שנתון לפרשנות. לו ניתן היה לגרש אותם לארץ מוצאם, ממשלת ישראל הייתה ממהרת לעשות זאת. אבל היא אינה יכולה לעשות זאת. הגורל הצפוי להם לו היו מוחזרים לארץ מוצאם (כפי שראש הממשלה המליץ להם היום), הוא מוות. או לחילופין עינויים, כליאה במחנות עבודה ואונס. לכן הם כאן, מהתופת הזו הם נמלטו (וכדובדבן רבים מהם עברו עינויים בסיני).

2. תושבי דרום תל אביב חיים בהזנחה מחפירה ופושעת ומי שאשם בכך זה ראש עיריית תל אביב וממשלת ישראל. המצב הזה נכון עוד הרבה לפני הגעתם של הפליטים. העובדה שהאוטובוסים מהגבול הביאו את הפליטים לדרום תל אביב, אינה באחריות הפליטים, אלה באחריות השלטון ששלח את האוטובוסים לשם, ודווקא לשם.

3. מירי רגב מתהדרת בראיונות ואומרת כי הם כולם "מהגרי עבודה בלתי חוקיים" וכי אם יש מקרה של פליט, אזי ישראל תנהג לפי האמנות הבינלאומיות שהיא חתומה עליהן ותדאג לו. יפה מצידה באמת. רק שחברת הכנסת שוכחת לספר לכם שלא בודקים בכלל את בקשות הפליטים. הפליטים נהנים מ"הגנה קבוצתית" שהעניקה להם הממשלה – כי היא לא יכולה לגרש אותם לארץ מוצאם (זוכרים? מלחמה?) ומצד שני, כדי להימנע מבדיקה אישית של כל פליט פליט. כי אם יבדקו באמת – יגלו שהם פליטים. גם בבדיקות המעטות שכן נעשו, אני יודעת על מקרים של ראיון ללא מתרגם דובר השפה ועוד ליקויים. כאמור: המדינה לא רוצה להכיר בהם כפליטים, לא משנה מה המציאות.

4. מכלאות האדם שהקימה המדינה בדרום הארץ מכספי המיסים שלכם נועדו לכאורה "לפתור את מצוקת תושבי דרום תל אביב". כן, ראינו כמה לפתע עלו ופרחו שכונות דרום תל אביב, כי הרי הממשלה החליטה פתאום להשקיע בחינוך, תשתיות, רווחה ובכלל להוריד את המע"מ לטובת האוכלוסייה המוחלשת שחיה שם. (צינית, אם לא היה ברור).
יותר מזה, מכלאות אלה נועדו לכאורה גם לעצור את זרם הפליטים לארץ, אבל הפלא ופלא, את זה ממילא עשתה החומה שבנתה הממשלה. אז מדוע יש לכלוא בני אדם מבלי שפשעו וללא משפט וללא מעמד? תיכף נגיע לזה.

5. בואו נדבר קצת כלכלה. החזקת אלפי פליטים (3,000 מתוך 53,000 – כן, זה באמת פתר את הבעיה בדרום תל אביב) עולה לכם כסף. צריך סוהרים, וצריך מזון וצריך להחזיק אותם איכשהו בחיים (למרות שבטוח יש כאלה שהיו מוותרים גם על זה). אתם מממנים את החזקתם, בזמן שהם יכלו לממן את עצמם מבלי לעלות לקופת המדינה, וזה בהשתלבות במשק כידיים עובדות.

6. הפתרון לבעיית הפליטים ולבעיית עומס הפליטים בשכונות דרום תל אביב הוא דווקא פשוט: במקום להביא עובדים זרים בשיטת הדלת המסתובבת שמכניסה כסף לקבלי כוח האדם המקורבים לשלטון, אפשר להשתמש בכוח העבודה של הפליטים. הם יכולים להשתלב בחקלאות, בעבודות ניקיון וכו'. כך, הם גם יפוזרו ברחבי הארץ לפי מקומות עבודתם, ויחזיקו את עצמם כלכלית מבלי להיות נטל על הקופה הציבורית. הפתרון הפשוט הזה לא קורה, כי בין השאר יש מי שיפסיד כסף מזה, אותם מאכערים שסוחרים בעובדים זרים.

אגב, לא מדובר על לקלוט את כל פליטי אפריקה. הרעיון הוא למצוא פתרון למי שכבר כאן. זרם הפליטים לארץ בכל מקרה נעצר. ואגב 2, גם לא מדובר על לאזרח את הפליטים, אלא על מתן אשרת שהייה ואישור עבודה. שום פצצה דמוגרפית לא טמונה כאן, כפי שאין פצצה דמוגרפית בנוכחותם של עשרות אלפי זרים שעובדים בארץ באישור.

7. קליטת פליטים היא אינה משהו ששייך בלעדית ל"שמאל הקיצוני". גם מנחם בגין (סמולן ידוע) העניק מקלט לפליטים וייטנאמים לאחר שלא נמצאה מדינה שהייתה מוכנה לקלוט אותם. הוא אגב גם אזרח אותם. 

עד כאן, כמה עובדות. ועכשיו נדבר על מה שבאמת צריך להטריד אתכם.

1. ברגע שבו אתם בשתיקתכם או בתמיכתכם מסכימים לכך שאנשים שלא פשעו ואף לא הועמדו למשפט ייכלאו – לא יהיה לכם למי לזעוק, כשיבואו יום אחד לכלוא אתכם

מה שיש כאן זה לא כליאה של פליטים. זה כליאה של בני אדם. וממש כפי שלפני שבועיים נעצר מורה (יהודי!) שהפגין ללא כל אלימות לצד הבדואים בחורה, ולא שוחרר עד היום כאמצעי הפחדה לפעילים פוליטיים, כך מגמת כליאת בני אדם ללא הצדקה או צדק תמשיך להתפשט כשיטה.

תוסיפו לזה את אלימות השוטרים כלפי מפגינים (כלפי מתנחלים בהתנתקות, כלפי פעילים חברתיים, כלפי אתיופים, כלפי פעילים פוליטיים) ותקבלו סוכריה של מדינה דמוקרטית לעילא ועילא.

שוב, כל עוד אתם מסכימים לזה, אז ביום שזה יופנה כלפיכם, לא יהיה לכם כבר למי לזעוק. ואל תמהרו לחשוב שלכם זה לא יקרה. גם המורה שיצא להפגין ולמלא את זכותו הדמוקרטית לא העלה בדעתו שצפויים לו שבועיים של מעצר על כלום.

2. ההסתה של הממשלה כנגד הפליטים היא תרגיל ידוע ושחוק בהסחת דעת. ואתם קונים את הבלוף. הממשלה מזהה זעם ציבורי על הפשעים הכלכליים והחברתיים שלה, אז היא מארגנת לכם מטרה נוחה להוציא עליה את הזעם: הפליטים. 
וכך, במקום שתתעסקו בבעיות האמיתיות שיוצרת כאן הממשלה (יוקר מחייה, עוני, שחיתות שלטונית וכו'), אתם מתעסקים בשקרים מומצאים, בהסתה ובליבוי שנאה על כלום. אתם נופלים כטרף קל, לשיניה הדהויות של מכונת התעמולה הממשלתית.

לא למדנו כלום
ביומיים האחרונים צעדו כ-150 פליטים בשלג ובקור מכלא חולות שבדרום הרחוק, עד לירושלים. צעדה אל החופש. הם רצו להגיע לחברי הכנסת בירושלים, כדי שיראו שהם אינם עבריינים שיש לכלוא, אלא בני אדם שנמלטו ממלחמות, ומבקשים מקלט כאן. היום הם נעצרו באלימות בלתי מוסברת, והוחזרו למכלאות האדם, כשהם מתייפחים ובוכים על החירות שנשללה מהם, ללא כל סיבה. 
מי שראה את המראות האלה, בכה איתם.

אני דור שלישי לניצולי שואה, ומתקשה להבין איך ייתכן שכל זה קורה. ודווקא אצלנו. אותה מדינה שמספרת בכל יום שואה איך מדינות באירופה הפנו עורף לפליטים היהודים במלחמת העולם השנייה, כולאת פליטים במו ידיה ושמה אותם במחנות. מי היה מאמין.

לא למדנו כלום.

 

לפייסבוק של אור-לי בר לב

תגובות (0)
הוסף תגובה