אודיה קורן: אולי תאכלי משהו?

פעם בשבוע אני באה להישקל אצל מירי בלקין. מירי מחכה לי מאחורי המשקל האכזרי שלה (כזה של פעם, עם המשקולות על הגרם, זה שאי אפשר לבלף בו..) ומחייכת חיוך של בואי נראה כמה הורדת. אני בכלל לא בטוחה שהורדתי, אבל מורידה נעליים. ושעון. ועגילים. וטבעות. ועושה פיפי קודם.

 

עוד באון לייף

 

"חצי קילו" מריעה מירי. אה, אני חושבת לעצמי, כנראה לזה התכוון אלברט איינשטיין כשדיבר על תורת היחסות. כשהילדה שלי הייתה תינוקת ועלתה חצי קילו בשבוע זה נראה הרבה וכשאני יורדת חצי קילו בשבוע פתאום זה נראה מעט מאד. "זו לא תחרות", נוזפת בי מירי. "חצי ועוד חצי ומפה לשם כבר הורדת שניים וחצי קילו וזה מאד יפה. אני מאד מרוצה, תמשיכי ככה".

 

גם אני מרוצה ממך, מירי, אבל לא מרוצה ממני. חושבת פתאום על דיאטת המיצים שעשיתי פעם: אם אני זוכרת נכון, זה היה אחרי הדיאטה ששמים ברגים חלודים באוזניים ואוכלים כל שבוע משהו אחר. דווקא החזקתי מעמד יפה בשבוע של ה "רק ירקות", שרדתי בשבוע של ה "רק גבינות" והתחזקתי מאד בשבוע של ה "רק בשר". נשברתי בשבוע של ה "רק דגים" כשהדפתי ריח לקרדה וחתולים רצו אחרי ברחובות.

 

דיאטה בחוות בריאות

אז נסעתי לחוות בריאות מאד יוקרתית לעשות צום מיצים. האמת שהמילה צום קצת הרתיעה אותי אבל מנהלת הפרויקט אמרה לי בטלפון ששותים מיצים בכמות בלתי מוגבלת. זה הרגיע אותי מעט כי כמות בלתי מוגבלת זה מינון שמקובל עלי.

 

כשהגעתי קיבלו את פני ניחוחות נפלאים של מיני מאפים אשר בקעו מחדר האוכל. את דרכי חסמה המיציולוגית והדפה אותי בעדינות לחדר צדדי בו ישבה קבוצת אנשים במעגל ובהו בעגמומיות בשורת בקבוקי מיץ בלתי מזוהים. המיצילוגית החביבה פצחה בהסבר על נפלאות השיטה. מסתבר שבמשך 4 ימים לא נלעס דבר, אלא נשתה בבוקר ובצהריים מיצי פירות ובערב מרק ירקות טחון ללא מלח או תבלינים אחרים. קפה ומשקאות מוגזים אסורים, תה צמחים ללא סוכר מותר.

 

מאמצע היום הראשון עברתי להתגורר בשירותים עם גיחות קלות לחדר המיצים ודברי הרגעה מצד המדריכה ש"השלשולים זו תגובה לגמרי טבעית" ונובעת מגמילת הגוף ממוצקים. ביום השני התעוררתי לתוך כאב ראש מסמא ששום כדור לא הואיל לדכאו. המדריכה אמרה שזהו "שלב טבעי" ונובע מגמילת הגוף מקפאין. ברחבי המלון הסתובבו אנשים שמחים ובבטנם מיני תופינים ומאכלים מזינים, ואילו אנחנו, אנשי המיצים, רבצנו בגינה עם מיגרנות.

 

ביום השלישי התעוררתי בהיי עם תחושה מוזרה שנשרו לי החניכיים. המדריכה הסבירה שוב שמדובר ב"תופעה טבעית הנובעת מגמילת מערכת העיכול מלעיסה".  בשעות אחה"צ חויתי חויה חוץ גופית וראיתי, אשכרה ראיתי, את עצמי מחוץ לעצמי נכנסת לחדר האוכל ואוכלת מכל הבא ליד.

 

ביום הרביעי התכנסנו שוב כל הקבוצה. רזינו ביחד כ 40 ק"ג. בדרכי הביתה רכשתי כמובן מכונת מיצים משוכללת ואמרתי לעצמי שאם שרדתי את זה 4 ימים לא תהיה לי שום בעיה לעשות את זה פעם בשבוע.

 

כמה שאני מפחדת להיות רעבה

בדרכי הביתה ניסיתי להבין למה זה היה לי כל כך קשה. הרי ידוע שאפשר לחיות הרבה זמן בלי מזון, וחוץ מזה שתיתי כל הזמן, והייתי במקום מקסים, וחשבתי שבאתי מוכנה לעניין. אז למה כל הזמן רציתי לגנוב אוכל מחדר האוכל ולהחביא מתחת למזרון, שיהיה לי ללילה? (ואם לא הפחד שאמות בלילה ובבוקר החדרנית תמצא את העוגיה מתחת למזרון בטח גם הייתי עושה את זה).

 

ואז הבנתי. אני מפחדת להיות רעבה. אני לא יכולה לזכור מתי בפעם האחרונה הייתי רעבה. לא נותנת לעצמי בכלל להגיע למצב הזה. אולי זה קשור לאמא שלי, שעבורה החטא הגדול ביותר היה העדר אוכל. אני זוכרת שבאחד הפעמים בהם ניסתה לדחוף לי אוכל אמרתי לה "אבל אני לא רעבה" והיא אמרה לי "את לא יודעת מה זה להיות רעבה". היא צדקה כמובן. לאמא היתה סיבה. היא חיה 6 שנים במצב תמידי של רעב מבלי לדעת אם ומתי תגיע הארוחה הבאה. אבל אני? מה יש לי לפחד ריבונו של עולם. אני חיה במקום מפוצץ באוכל, נגישות מוחלטת לכל דבר שמתחשק ועדיין אני יכולה לאכול ארוחת ערב בבית, לצאת להצגה למשך 3 שעות ולעצור בדרך לקנות משהו כי אולי אני אהיה רעבה.  וכמעט כל החברות שלי ככה. היחידה שלא, רזה. כולנו מתעסקות כל הזמן במה נאכל מתי וכמה, ואז כמה אכלנו ולמה.

 

אז אם מדברים על שינוי באורח החיים, הנה השינוי שלי: לא לפחד מבטן מקרקרת. לא להיבהל מכל סימן קטן של רעב. הלא את כל הצרכים האחרים שלי אני יכולה לדחות נכון? עייפות, חום וקור סובלים דיחוי נכון? אז למה לא רעב?? אדם יכול לחיות 40 יום ללא מזון אני ממלמלת לעצמי, אז גם את יכולה להחזיק 4 שעות.  חוץ מזה, למה כשיש לך בדיקות דם את יכולה לא לאכול 12 שעות? תחשבי שכל יום יש לך בדיקות דם ואל תאכלי כלום משבע בערב עד שבע בבוקר.

רק תשתי.

אולי רק קרקר קטן.

וקצת ריבה.

ואיזה תפוח.

אולי נדחה את הבדיקות ליום אחר.

אוףף, מה יהיה???

 

 

אגב, מישהו מעונין לקנות מכונת מיצים? חדשה לגמרי..

תגובות (0)
הוסף תגובה