התרופות שנתפרות בדיוק למידות שלכם

עולם התרופות הקונבנציונלי, עם כל הרצון הטוב, לא מסוגל לתת מענה מדויק לכל הבעיות ולכל אדם ספציפי. יכול להיות שאנחנו מגלים לכם עכשיו סוד, שלא ברור מדוע הוא בעצם חשאי: בישראל פועלות כבר כ-10 שנים כשלוש מעבדות רוקחות – שבין השאר אחראיות על "הכנה רוקחית" – הרכבת פתרונות רוקחיים עבור חולים ועבור מצבי רפואיים שונים – קלים וקשים, שאין להם מענה תחת המעטה של תעשיית התרופות הרגילה. מדובר במעבדה הרוקחת עבורכם (על פי מרשם רופא) את התרופה המדויקת, , tailor made בדיוק בשבילכם, לצרכים שלכם ולמצב הרפואי שלכם.

 

עוד באון לייף:

 

אחת המעבדות בישראל שייכת לרשת סופר-פארם וקיימת מזה כ-7 שנים. "המעבדות של הכנה רוקחית קיימות כדי לענות על דרישה גדולה הקיימת ברפואה הרגילה. תעשיית התרופות לא נותנת מענה למקרים רבים ובקטגוריות רבות, ופה אנחנו נכנסים לתמונה", מסביר רפי פרחי, הרוקח הראשי ומנהל מעבדת הכנה הרוקחית.

 

בתהליך ההכנה הרוקחית מזהה הרופא מתן פתרון קליני מסוים אצל פציינט ובונה מרשם מדויק ובו המינון או התמהיל המדויק של ההכנה הרוקחית המתאימה לפציינט. הפציינט ניגש עם המרשם לסניף בית המרקחת המקומי שליד ביתו, משם המרשם עובר למעבדה הרוקחית ותוך יממה עד שתיים ההכנה הרוקחית מוכנה לשימוש ואצלו ביד.  

 

"הרופאים הם אלה שמייצרים את הדרישה", מסביר פרחי. "ההחלטה של איזה פתרון רוקחי אנחנו נבנה עבור המטופל מתקבלת על פי דרישה של הרופאים. לנו,כמעבדה רוקחית, להבדיל מחברת תרופות תעשייתית, אין סף דרישה או שיקול כלכלי. כל בעיה רפואית שאנחנו יכולים לתת לה פתרון רוקחי – אנחנו נעזור, בתנאי שקיימת לכך אסמכתא רוקחית המקובלת על ידי משרד הבריאות בארץ, כשעשרות ואלפי מטופלים ומבקשים פתרונים לבעיות שלהם וכשישנן בעיות שאין להן פתרון אחר במסגרת התרופות המוכנות, הפטנטיות – אלא הכנה רוקחית. אנחנו, בעצם, בית מרקחת המספק שרותי רקיחה מתקדמים לכלל האוכלוסיה בארץ.

 

רפי פרחי (צילום יחצ)

 

הכנות רוקחיות מגיעות בצורות שונות  – כמוסות, זריקות, ג'לים למיניהם ונוגעות כמעט בכל תחומי הרפואה הנפוצים – גיניקולוגיה, פדיאטריה, דרמטולוגיה, רפואת שינה, פרוקטולוגיה, גסטרואנטרולוגיה, רפואת כאב, אורולוגיה, תחום הפוריות הנשית ואין אונות גברית.

 

בחרנו להציג 5 מהפתרונות הנרקחים במעבדה –  פתרונות שכדאי שתכירו.

 

1. כאבים בעת יחסי המין? לא עוד

גולת הכותרת, אולי, של המעבדה הרוקחית שמנהל פרחי היא ג'ל שפותח במיוחד במעבדה, והוא – לדבריו,  אחד הפתרונות היעילים לווסטיבוליטיס – כאבים בעת קיום יחסי מין אצל נשים. "15 אחוז מהנשים סובלות ויסבלו מהתופעה הזו לפחות פעם אחת. זה המון. לנושא הזה אין פתרונים שפותחו על ידי תעשיית התרופות, והפתרון הזה עוזר לכ-70 אחוז מהמקרים".

 

הג'ל, שפותח לאחר שנתיים של ניסויים ובדיקות, מתוחכם ויעיל: הוא מנתק, בעצם, את מעגל הכאב שחשות הנשים בעת קיום יחסי מין. אותו שריר שמתכווץ ומכאיב לאישה משתחרר ומאפשר את החדירה –  שבמקרים אחרים פשוט אינה אפשרית כתוצאה מהכאבים. "חשוב לציין, זו תסמונת שנמצאת בתת-אבחון אצל נשים. נשים רבות אפילו לא מודעות לעובדה שהן סובלות מכך ויותר מזה – שיש לכך פתרון שעובד ויכול לשנות את חייהן. במקרים מסוימים לשימוש בג'ל יכול ורצוי שיתלווה טיפול פסיכולוגי או פיזיותרפיסטי".

 

2. מי אמר שצריך להקיא בהריון?

תחום הגינקולוגי במעבדה מטפל גם בבעיה ידועה ומוכרת אחרת – בחילות ההריון. אחד הגורמים הנפוצים לאשפוז של נשים בטרימסטר הראשון להריונן הוא הבחילות וסיבוכיהן.  בישראל ישנם כ- 160 אלף הריונות בשנה, 50 אחוז מהנשים הללו יסבלו מבחילות הריון. על פי הנתונים שבידי פרחי, 20 אלף יאושפזו כתוצאה מהבחילות ו-2000  אף יישארו באשפוז ארוך. "אנחנו מייצרים, על פי דרישות הרופאים, כמוסות ששמן דוקסילאמין וויטמין בי-6, כמוסות המאושרות על ידי ה-FDA ואומצו על ידי ארגון המיילדות הישראלי. הכמוסות בטוחות, כמובן, לשימוש אצל נשים בטרימסטר הראשון והן  עוזרות לנשים להפחית את הבחילות.  עם הכמוסות הללו אפשר לפתור את מרבית מקרי הבחילות בהריון, וחשוב שנשים יידעו שהפתרון הזה קיים – רק צריך להתייעץ עם הרופא המטפל".

 

3. הפרעות שינה? נגמר

אם אתם סובלים מהפרעת שינה מסוימת – דעו לכם שהפתרון הוא בהישג יד, והרבה יותר פשוט ממה שחשבתם. הפרעת השינה היא אחת ההפרעות הבולטות של המאה ה-21 וכ-40 אחוז מהאוכלוסיה סובלים ממנה. אינסומניה הוא השם הכולל לסך הפרעות השינה הנפוצות הכוללת קושי בהרדמות, יקיצות מרובות במשך הלילה, יקיצה מוקדמת בבוקר וחוסר שינה. לרוב, הבעיה נובעת ממחסור במלטונין – הורמון המופרש מבלוטית האצטרובל ותפקידו לסנכרן את השינה. "אנו רוקחים את ההכנה הזו במספר מינונים שונה, שאינם קיימים בתור תרופות מוכנות",  מסביר פרחי , "וגם בתצורה נוזלית עם מינון נדרש לשימושם של תינוקות וילדים" (שאינם יכולים לבלוע כמוסות ).

 

המעבדה הסטרילית (צילום סופר-פארם)

 

בהכנה רוקחית תפורה-על-פי- החולה, ניתן לייצר כמוסות מלטונין במינונים שונים (כאמור, על פי מרשם וצורך): לתינוקות, לילדים ולמתבגרים, לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, לנוער אפילפטי, ולכל אחד מאיתנו הסובל מאינסומניה. "במקום שתסעי למזרח הרחוק ויומיים שלמים תסבלי משפעת ומתופעת של ג'ט לג, כל מה שאת צריכה הוא לקחת את הכמוסה ולסנכרן את היום והלילה שלך", מסביר פרחי.

 

4. טיפולים קוסמטיים במחיר שפוי

כתמי פיגמנטציה הם אחד מהבעיות המטרידות נשים בגילאי 30 ומעלה. אחד הפתרונות שרוקחת המעבדה על פי מרשם רופא – הוא קרם להבהרת כתמי פיגמנטציה (ועיבוי עומק הקמטים) שמחירו יחסית לא יקר והצלחתו בעלת סיכויים גבוהים מאוד. "אנו מכינים, על פי מרשמי רופא,קרם דרמטולוגי להבהרת כתמים וטיפול בקמטים המכונה בעגה המקצועית "קליגמן", מספר פרחי. 

איפה תמצאו את מוצרי הטיפוח הכי שווים ולמה בעצם הם עולים פחות ממוצרי קוסמטיקה רגילים? כל מה שלא ידעתם על דרמוקוסמטיקה – See more at: http://www.onlife.co.il/%D7%A1%D7%92%D7%A0%D7%95%D7%9F/%D7%99%D7%95%D7%A4%D7%99-%D7%A9%D7%9C-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99/51724/%D7%93%D7%A8%D7%9E%D7%95%D7%A7%D7%95%D7%A1%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%94-%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%A9%D7%95-%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8-%D7%95%D7%99%D7%A2%D7%9C%D7%95-%D7%A4%D7%97%D7%95%D7%AA#sthash.nDRYxjVs.dpuf

הסוד הכי שמור

איפה תמצאו את מוצרי הטיפוח הכי שווים ולמה בעצם הם עולים פחות ממוצרי קוסמטיקה רגילים? כל מה שלא ידעתם על דרמוקוסמטיקה

לכתבה המלאה

 

"הרופאים המטפלים הם שמרכיבים את התמהיל המדויק של הקרם המורכב מ-5 מרכיבים בריכוזים שונים: רטין A  שתפקידו לעורר יצירת תאי עור חדשים, חומצה גליקולית שעושה פיליג עדין על העור, שני נוספים – הידרוקינון וחומצת קוג'ית שתורמים להבהרת הכתמים, וכן הידרוקורטיזון, מרכיב אנטי דלקתי בשימוש חיצוני על העור וויטמין C  כאנטיאוקסידנט.

 

"זהו בעצם קרם שאנחנו רוקחים פה, כאמור ושוב על פי מרשמי רופא, שמטפל בהצערת העור לאחר שזה עבר טראומות שונות: חשיפה לשמש, שימוש בגלולות, אקנה ועוד. הטיפול הזה נמשך כ-6 חודשים בסך הכל, ומגיע לתוצאות נפלאות בהבהרת קמטים, באחוזי הצלחה, יחסית, גבוהים.  מדובר ב-6 שבועות של הקפדה על מריחת הקרם על פי ההוראות, ובשארית התקופה שמירה והמשך טיפול ומעקב".  

 

 

5. ג'ל במקום ניתוח

פרחי מתגאה בפיתוח נוסף של המעבדה הרוקחית – ג'ל פטנטי שמטפל בתופעת הפיסורה האנאלית (פיסורה – סדק בפי הטבעת).  פיתוחו של הג'ל ארך כשנתיים ולווה בעבודה קלינית מול 6 מרכזים רפואיים בישראל ביניהם ביה"ח בילינסון ואסף הרופא. הג'ל פותר בעיה חמורה וכואבת שממש עד לפני שנים מועטות היתה שולחת את הסובלים ממנה לחדר הניתוח ולהתאוששות קשה ומורכבת. פיסורה אנאלית הינה סדק בשריר הפנימי בפי הטבעת שנובעת מעצירות, חוסר באספקת דם או ישיבה מרובה. הקושי והכאב נובעים כתוצאה מפציעה חוזרת בכל פעם שיש יציאה. "מדובר בכאב עצום, בדימום ובחוסר יכולת תפקוד של החולה" מתאר פרחי.

 

"הג'ל שפיתחנו מגיע למוקד הכאב בפי הטבעת (במקום בו קיים הסדר), מרגיע את הכאב, מרפה את השריר הטבעתי (שגורם להחרפת הכאב כשלא מטופל), ועוזר לסגירת הסדק ואיחויו. החומר הפעיל עליו מבוסס הג'ל הינו "ניפאדיפין" בריכוזים משתנים הנקבעים על ידי הרופא המטפל. יש למרוח את הג'ל ארבע פעמים ביממה, תוך כדי עיסוי עדין. תוך 3 ימים נצפית הקלה משמעותית בכאבים. תוך שבועיים כ – 50% מהסדק נסגר וקיימת תחושה של ריפוי טוטאלי. לוקח עוד כ – 4 שבועות עד להצטלקות הסדק וחזרה ל"חיים תקינים". סה"כ: 6 שבועות טיפול, עליהן יש להקפיד בשמרנות.

 

"אחוזי הריפוי גבוהים יחסית: מעל 80%. אם בעבר, חולים שסבלו מפיסורה אנאלית נותחו והיו צריכים להתמודד עם ההתאוששות ותופעות הלוואי שלו כגון קושי ביציאה, זיהומים, חוסר שליטה ביציאות – הג'ל הזה היום הוא פתרון עולמי שמסייע ל-4 האחוזים באוכלוסיה שסובלים ויסבלו מפיסורה. חוסך כסף, כאבים והרבה כבוד עצמי", מחייך פרחי.

 

לכן, בפעם הבאה שאתם מגיעים לרופא ומתדיינים לגבי הטיפול או התרופה המתאימה – תבדקו היטב. יכול בהחלט להיות שתרופה סטנדרטית תפתור את הבעיה, אבל קיימת אפשרות לתפור לכם את הפתרון המתאים הנוסף עבורכם שיעזור בתהליך ההחלמה.

תגובות (0)
הוסף תגובה