איל גולן מאיים לתבוע את ארגוני הסיוע לנפגעות תקיפה מינית

המחאה ברשת נגד הופעתו של אייל גולן בכנס העצמה נשית באילת השבוע עולה מדרגה. בעקבות מכתב איום בתביעת דיבה שהגיע למשרדי איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית מאת עורכת דינו של אייל גולן, התארגנה הערב ברשת מחאה על מנת להפעיל לחץ נוסף על אמנים נוספים שעדיין לא ביטלו את השתתפותם בכנס ההעצמה, וכן להעניק תמיכה ורוח גבית לארגוני הסיוע.

 

עוד באון לייף:

 

כאמור, היום (יום ב') התקבל באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית  מכתב מעורכת דינו של אייל גולן, הדורש ממנכ"לית הארגון, אורית סוליציאנו, להתנצל תוך 24 על דבריה אשר צוטטו בכתבה שפורסמה ב"הארץ" בשבוע שעבר – בה קרא איגוד מרכזי הסיוע לכל האמנים המתוכננים להופיע בכנס ההעצמה הנשית באילת בה גם מופיע גולן – לבטל את השתתפותם. בכתבה ציינה סוליציאנו כי "לא יעלה על הדעת שזמר שהתנהג אל צעירות-קטינות כאל חפץ ושעשוע לסיפוק צרכיו המיניים ניצל את תמימותן ואת הערצתן אליו – יופיע בפסטיבל להעצמת נשים".

 

במכתב ציינה עו"ד של הזמר כי "במסגרת הפרסום צוטטו דברייך אשר כל מהותם היתה השמצתך באופן מכוון, פוגעני וחמור מאין כמותו את מרשי. הטלת בו רפש וזוהמה ביודעין, כי העובדות שהובאו על ידך אינן נכונות. הצגת מצג שווא שקרי בפני הקורא הסביר תוך שימוש בביטויי נאצה, השמצות, ביטויים זדוניים ומרושעים…על ידי השתלחות חסרת רסן במרשי.. שכל תכליתן הינה להעליב, לפגוע ולהזיק למרשי".

 

הערב הועלתה מחאת-הנגד ברשת, שיזמו קבוצה של פעילות חברתיות ועיתונאיות, שכללה את התמונה הזו והסטטוס הנלווה לה:

 

 

העם בלי הגולן: בטח שמעתם על פסטיבל הנשים באילת שאורח הכבוד שלו הוא לא אחר מ?הזמר הלאומי אייל גולן?.

בטח גם שמעתם שבעקבות זאת אורלי וילנאי וגיא מרוז החליטו לבטל את השתתפותם בכנס.

לאף אחד זה לא ממש הזיז. לא לרשת פתאל שמארחת את הכנס, לא לשאר האמנים המשתתפים שבחרו לשתוק ולא לחברת ההפקה ?שרית הפקות? שמבטיחה להעצים נשים עבור אלפי שקלים ללילה באילת.

ואפילו לא לגולן עצמו.

 

אף אחד מהם לא ראה טעם לפגם שהאדם שעומד במרכזה של שערורייה ציבורית המעלה שאלות מוסריות קשות לגבי יחס לנשים וניצול מיני של נערות, אולי לא כדאי שיהיה מסמר הערב של פסטיבל נשים.  אולי כדאי לוותר. יותר מידי כסף ואינטרסים יש בסיפור.

 

מי שבכל זאת לא יכלה לשתוק היא אורית סוליציאנו, מנכ?לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. אשה שרואה יום יום אווירה ציבורית מזלזלת גורמת לנזק עצום לקורבנות ומנעת הרתעה של מעוולים. אז היא יצאה בקריאה ציבורית ובבקשהה משאר האמנים לבטל את השתתפותם ולהביע את דעתם.

 

ומה אייל גולן עשה? הוא הרהר בדבר והחליט לעשות מעשה. הוא שלח לה מכתב של איום בתביעה על פי חוק לשון הרע. לאורך ארבעה עמודים עורכי הדין של אייל גולן מנפנפים במאסר, בפיצויים כספיים אסטרונומיים ובדרישה להתנצלות פומבית שהוא, אייל גולן, יאשר בעצמו.

 

אתם מבינים? אייל גולן דורש שהתקציב הזעום שאמור לשקם קורבנות של עבירות מין יקנה לו עוד יהלום.

 

זאת השעה שלנו לעמוד לצד המרכז ולהגן עליו מידיים ציניות וחמדניות ולקרוא לשאר האמנים כך: כבר אי אפשר לשתוק. או שאתם תומכים במרכז הסיוע לנפגעות עבירה מינית, או שאתם בעד אייל גולן. מירי מסיקה, שלישיית מה קשור, ליאור נרקיס, ישראל קטורזה, צופית גרנט, נדב אבוקסיס וענת הראל – אנחנו קוראים לכם ולכן לגלות אחריות ולהבין שהשתיקה שלכם רועמת ואין שכר ששווה את זה, ולא ככה מעצימים נשים. הפיצו (או קופי פייסט וסטטוס זהה משל עצמכם, גם הולך)

 

 

נכון לשעה זו, איש מהאמנים אשר הוזמן להשתתף בכנס ההעצמה באילת לא הודיע על ביטול השתתפותו.

 

תגובת איגוד מרכזי הסיוע: "איומים בתביעות סרק לא ירתיעו את איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית מלהמשיך בעשייתם החשובה. אנו מצרות על העובדה שאייל גולן ובא כוחו בוחרים בדרך של איום בתביעות משפטיות אל מול החשדות והביקורת הציבורית שהועלתה נגדו.  נקיטת הטקטיקה של תביעת לשון הרע היא בעייתית וכל תכליתה השתקת ביקורת ציבורית לגיטימית.איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ימשיך במאבקו למיגור תופעת האלימות המינית בחברה הישראלית ובסיוע לנפגעות ולנפגעים".

 

 

קווי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית: 1202 לנשים 1203 לגברים
תגובות (0)
הוסף תגובה