עשרת הלוקים שעשו את שבוע האופנה

שבוע האופנה גינדי תל אביב שהסתיים ברביעי הרגיש כמו מקלחת סטייל קרירה שביקשה לשטוף את הלבנט בגלאם ולתת לנו אפשרות, גם אם קצובה בזמן, של השתייכות לקהילה הגלובאלית של האופנה. שלושת (וחצי) ימי התצוגות הביאו מבחר אקלקטי של מעצבים בעלי השראות וקו עיצובי מגובש פחות או יותר. מתוך שלל המראות שבלטו שם, בחרנו את עשר הלוקים שהשאירו בנו חותם – לטוב ולרע, ועד הפעם הבאה

 

רונן פראצ'ה. צילום: אבי ולדמן

 

1. הכי לא פוליטי קורקט

ביום התצוגות האחרונות, כשהגשם כבר הציף את חניון גינדי והמקומיות נאלצו לקפץ על עקבי סטיליטו במומחיות אולימפית כדי לא לשקוע בשלוליות, נשלפו גם מעילי הפרווה אצל יושבות השורות הראשונות. הפרווה הפכה בשנים האחרונות לסוג של פרסונה נון גראטה בעולם האופנה ולא לחינם ציינה כל מי שפגשנו כי המעיל שהיא לובשת אינו מפרווה אמיתית "חס וחלילה". לא כך אצל רונן פראצ'ה. חייט העלית, אולי הדבר הקרוב ביותר שיש לנו להוט קוטור מקומי, לא היסס לעלות לבמה דוגמנית בווסט פרווה אימתני שהודק למותן במה שנראה כמו חגורת תמיכה לגב תפוס. למרות תפירת העילית, נותר טעם רע על המסלול.

 

 

 

משכית. צילום: אבי ולדמן

 

2. הכי ישראלי

חגיגות יום ההולדת לרות דיין בת ה-97 יחד עם תחייתו מחדש של בית האופנה משכית העבירו רטט של התרגשות בקהל היושבים בתצוגה האחרונה של שבוע האופנה המקומי. אחרי תצוגת הסלבריטאיות בפריטי המותג המקוריים (שנשמרו בצורה מעוררת השראה), עלו לבמה העיצובים החדשים וההתרגשות תורגמה לתחושת ניצחון. השמלה השחורה שנרקמה בה עבודת יד זהובה יכולה לייצג אותנו בכבוד בכל תצוגת אופנה חו"לית וגם להשתלב מצוין בחתונה של בת הדודה. שווה להמשיך לעקוב אחרי עבודתה של שרון טל, שנטלה על עצמה את מושכות העיצוב של בית האופנה שקם לתחייה, ולראות מה עוד מצפה לנו.

 

 

 

קום איל פו. צילום: אבי ולדמן

 

3. הכי לא התאים

לבית האופנה קום איל פו מגיעות השנה תשבוחות כפולות – גם על התעוזה לשלב בתצוגה שלהן נשים בוגרות ואמיתיות, כפי שמתחייב מהדי.אנ.איי שעליו הצהיר המותג, וגם על רענון קשת הצבעים שאיתן עובדות המעצבות ושילוב גוונים עליזים ופסטלים יותר, שבוודאי ימשכו למותג נשים שעד כה נמנעו ממנו (ובתנאי שיורידו את המחירים). לרוע המזל, החגיגה הצבעונית והנשית של המותג התעמעמה בשל התאמות לא מוצלחות לדוגמניות, שגם אם היה בהן משהו מכוון, צרמו למרחקים והעיבו על המראה הכללי.

 

 

 

דורית בר אור. צילום: אבי ולדמן

 

4. הכי הדפס שיעתיקו

קשה היה למצוא מקום בתצוגה של דורית בר אור בערבו של יום התצוגות השלישי. דודו, אושיית סטייל ושחקנית, מחזיקה בחברים הנכונים (ולראייה, רשימת המפורסמות שהציפו את השורה הראשונה) וביחסי ציבור מטורפים. מי שהצליח למצוא מקום, או כמו רבים נאלץ להצטופף על המדרגות, זכה לראות תצוגה צבעונית, רועשת ולפעמים מוגזמת מדי. חליפת ההדפס האתני, שמתכתבת עם מגמות דומות בעולם, היא בעלת הסיכויים הגבוהים ביותר להפוך לתרגום טרנדי וזול ברשתות הקמעוניות ולהפוך לפריט חובה לקיץ הקרוב. עכשיו רק צריך שמישהו ירים את הכפפה. ודודו, אם מעתיקים ממך, את עושה משהו טוב.

 

 

 

תמרה סלאם

 

5. הכי ג'קט שכדאי להשקיע בו

תמרה סלאם למותג ONCE היא אשת מלאכה של הפרטים הקטנים. הג'קט הלבן עם דמויות הציפורים עליו כנראה יוצר כוואן – פיס ויקנה על ידי אספנית אופנה מקומית או פאשניסטה הדוקה שתשכיל להשקיע בו את הממון הנדרש מתוך חזון וראיית העתיד. סביר להניח שבעוד כמה שנים הג'קט יהפוך לפריט אייקוני שבוודאי יכפיל וישלש את ערכו הכספי והעיצובי.

 

 

 

שי שלום. צילום: אבי ולדמן

 

6. הכי לא מחמיא

שי שלום היה בין היחידים שהעלו למסלול התצוגה קולקציה צבעונית שנתנה את דעתה גם על הגברים בקהל. עם זאת ולמרות תשומת לב מדוקדקת לפרטים, ניכר כי חלק הפריטים היו, בלשון המעטה, לא מחמיאים גם לדוגמנית הדקיקה ביותר בנמצא. המכנסונים בעלי הגזרה הגבוהה ריפרפו אולי לזוהר הוליוודי משנות השבעים, אבל לא הותאמו כיאות לדוגמנית ונראו נטולי הקשר. חבל.

 

 

 

לי גרבנאו. צילום: אבי ולדמן

 

7. הכי שמלת כלה

לי גרבנאו, בוגרת שנקר טרייה יחסית ומעצבת שמלות ערב ושמלות כלה, יצרה קולקציה שמימית בגווני שמנת ולבן שהרגישה כמו טיסה איטית בענן צמר גפן מתוק. גרבנאו ניסתה לפרוש את מנעד הפרשנויות שלה מעבר לשמלות כלה (שימו לב לחליפת המכנסיים הקצרה) אבל מה שתפס את תשומת לבנו היה דווקא שמלת כלה שמימית בשמנת רכה שרק מחכה לכלה עם אומץ הלב הנדרש והארנק המתאים.

 

 

 

רונן חן. צילום: אבי ולדמן

 

8. הכי שחור שיש

רונן חן הצהיר השנה כי לאור חגיגות העשרים למותג על שמו הוא מבקש לחזור למקורות שהנחו אותו בתחילת דרכו. התוצאה הייתה תצוגה דרמטית, כהה ואכזרית (בקטע טוב, כן?) שהתרחקה ככל האפשר מהגזרות המפוסלות האהובות על לקוחותיו הקבועות של חן. קשה היה למצוא מה ללבוש במה שהוצג על הבמה (הופרחו הבטחות כי גרסאות לבישות יותר יגיעו לחנויות בחורף הבא) מלבד שמלת המקסי השחורה שיש לשקול לחלק אותה לנשות ישראל בחקיקה ועל פי דרישה.

 

 

גדעון וקארן אוברזון. צילום: רפי דלויה

 

9. הכי לביש שיש

שיתוף הפעולה החיוני בין גדעון וקארן אוברזון הועיל עד כה לשני הצדדים, אבל בתצוגת האופנה שהוצגה ברביעי, היה נדמה כי סוף סוף הבת גברה על האב. בעוד בגדי הים של אוברזון הציעו חגיגה צבעונית אך עיצוב ארכאי, השכילה אוברזון הבת להוציא תחת ידיה קולקציה שהגדירה מחדש את הספורט אלגנט ונראתה כמעט מבוזבזת כשהציגו אותה בהקשר של בגדי ים וחוף. שמלת המקסי טלאים שנחתכה בצבעוניות סולידית של חום-לבן-ושחור היא הפריט הכי לביש שהוצג בשבוע האופנה הנוכחי ובעלת פונטציאל להפוך ללהיט קמעוני.

 

 

סאמפל. צילום: אבי ולדמן

 

10. הכי טרנדי

האחיות עינב זיני ונופר מכלוף למותג סמפל הפציעו רק בשבוע האופנה הקודם לעולמנו ונדמה שהן נמצאות פה תמיד. הן הצליחו להציג קולקציה מהודקת, תל אביבית מאוד ופוטוגנית מאוד (חפשו את הפרטים שלהן בצילומי הפפארצ'י הקרוב לביתכן). שמלת הווסט שלהן, תרגום עדכני לטרנד שמסתובב בניכר כבר חצי שנה, הייתה קריצה מודעת היטב למקורות ההשראה של האחיות. מקוות שהיא מגיעה בעוד מידות וגם בצבעים אחרים.

תגובות (0)
הוסף תגובה