מקרה נדיר: אישה הדביקה אישה באיידס

משרד הבריאות הפדרלי בארה"ב דיווח אתמול על מקרה ראשון של הידבקות בנגיף האיידס בין נשים. נציגי המשרד ציינו כי מדובר באירוע נדיר ביותר אולם הם בכל זאת ממליצים לזוגות לסביות בהם אחת מבנות הזוג נשאית, לנקוט באמצעי זהירות.

 

עוד באון לייף:

 

 

בנות הזוג, בשנות ה-40 לחייהן, התגוררוביוסטון בזמנו. אחת מהן הייתה נשאית של הנגיף וטופלה בתרופות, אך מתחילת 2009 ועד לסוף 2010 הפסיקה ליטול את התרופות. לאחר שעברו שורה בדיקות גנטיות, התברר שהנגיף ששתיהן נשאו הוא זהה ביותר מ-98 אחוזים. והזהות בין הנגיפים מוכיחה, כמעט ללא ספק שהאחת הדביקה את רעותה. (לעומת מחקרים קודמים שהוכיחו כי היא עלולה להיגרם כתוצאה מיחסי מין עם מנשים או גברים, הזרקת סמים או עירויי דם). ההדבקה נגרמה, ככל הנראה, כתוצאה מיחסי מין במהלך מחזור ומשימוש בכוח בצעצועי מין חודרניים שגרם לדימום.

 

 

 

 

המחלה של הגברים הסטרייטים

בישראל חלה עלייה דרמטית במספר האנשים שנדבקו באיידס, רובם גברים סטרייטים. איך יתכן שגברים סטרייטים נדבקים יותר ויותר בעוד נשים פחות ופחות? 

לטור המלא

 

בת הזוג שנדבקה דיווחה שלא היו לה בני זוג אחרים במשך שישה חודשים לפני שנדבקה בנגיף ואף תרמה דם במרץ 2012,  אחרי שדמה נבדק ונמצא תקין. יש לציין כי את בדיקות האיידס חובה לבצע פעמיים, כאשר הבדיקה השנייה מבוצעת חודשיים-שלושה לאחר הבדיקה הראשונה. אם הבדיקה הראשונה שלילית, בתקופה שבין שתי הבדיקות הנבדק לא קיים יחסי?מין והבדיקה השנייה שלילית גם היא, הנבדק בריא לחלוטין.

 

עשרה ימים לאחר שנבדקה, האישה הגיעה לחדר מיון בבית חולים עם תסמינים המזכירים שפעת שלעתים עלולים להצביע על זיהום טרום HIV. הבדיקה שוב הייתה שלילית וניתנה לה אנטיביוטיקה בהנחה שהיא אכן סובלת מתופעות של שפעת או הצטננות. שלושה שבועות לאחר מכן, בדיקות הדם הוכיחו שהיא נושאת את נגיף ה-HIV. 

 

ממשרד הבריאות האמריקאי נמסר כי נשאי איידס המקיימים יחסי מין עם כאלה שאינם נשאים חייבים להמשיך ליטול תרופות ברמה היומית, היות ואלה יכולות להפחית את רמות הנגיף בדם ובנוזלי גוף ברמת יעילות כה גבוהה כך שהסיכוי להעברת הנגיף יהיה נמוך ביותר. 

תגובות (0)
הוסף תגובה