אני? לא נראית טוב? ליטל שוורץ בהייד פארק נשים של און לייף

אני בדרך כלל רגילה לעשות סטנדאפ לפני 400 -500 אנשים אבל אני מתרגשת עכשיו כי מה שאני עושה עכשיו זה לא בדיוק סטנדאפ. אני חמישה חודשים אחרי לידה, ואני כמו כל אמא מחפשת הזדמנויות לברוח מהבית, אז תודה שהזמנתם אותי. גם אם לא הייתן מזמינות אותי  – הייתי באה. אני רואה פה נשים עם תינוקות – ואני מה זה שמחה שאני לא בבית עכשיו.

 

 

 

בתור אישה עם קריירה, בואו נודה, קשה לחזור לקצב של העבודה של קודם, לאנרגיות של קודם, לג'ינס של קודם… אמהות וקריירה זה דבר שקשה לשלב, בטח במקצוע שלי, שבו את צריכה להיראות גם טוב, גם להופיע בערבם וגם להצחיק, כשיש לך שתי ילדות ואת לא ישנת בלילה כי אחת מוציאה שיניים ואחת מוציאה גזים.

 

ליטל שוורץ בהייד פארק נשים של און לייף   צילום: בני גם זו לטובה

 

כשדורין אטיאס תופסת אותך לא מוכנה

בואו אספר לכם איך נראה היום  שלי: בבוקר אני יושבת עם שני הכותבים שלי, שאני בטוחה שהם מספרים בדיחות נורא מצחיקות, אבל אני לא שומעת כי  המשאבה של החלב עושה נורא רעש. בצהריים אני לוקחת את הילדה שלי לגן, אבל אז הסוכנת שלי מתקשרת כי אני צריכה ללכת להשקה.

 

אני לא יודעת כמה את יודעות, אבל אסור להיעלם במקצוע הזה. אומרים לך ללכת, את הולכת, לא משנה איך את נראית. אזהלכתי עם הילדה שלי, כי מיהרתי, ואז פתאום ב"גיא פינס" – סיפור אמיתי- אני רואה את דורין אטיאס אומרת: "מה ליטל שוורץ חשבה לעצמה כשהיא הולכת עם תיק של דורה?".

 

האמת, גברת אטיאס – לא חשבתי! לחשוב זה פריבילגיה של רווקות!

אין לי זמן להיראות טוב, אני נורא רוצה להיראות טוב, אנ חייבת להחליף לילדה שלי חיתול. אני יכולה להיראות טוב, אבל הריח לא נעים. לתומי, אני חייבת להגיד, שחשבתי שהמראה המוזנח דווקא משרת אותי בתור קומיקאית. אבל מסתבר שלא, הזמנים השתנו. ואת צריכה להיראות מקצוענית כמו קרנית פלוג, וגוף כמו של אנג'לינה ג'ולי. ואני קומיקאית! אני בחרתי להיראות לא טוב!

 

 

מה יותר חשוב, הבת שלך או שיחה עם סין?

אני מצטערת אם אני במקום לדבר על נשים ועסקים אני מתלוננת. יש פה נשים ויש פה גם גברים, לא… באתי עצבנית, זה לא קשור. עם הבן זוג שלי אי אפשר לדבר, כל פעם שאני באה לדבר איתו הוא אומר "מה, אני לא עוזר לך?". לא, תודה רבה שאתה עוזר לי, איזה חמוד אתה, עכשיו אני מרגישה לא נעים שאתה עושה את זה בחינם, אני מרגישה שאני מנצלת אותך.

בואו נודה, גברים חוזרים מאוד מהר לעבודה. נולד תינוק, חותכים מהר, עוגה, נשיקה נגמר הסיפור, הם גם מנתקים את הטלפון. עכשיו, גם עכשיו שאני מרצה לכן פה, הטלפון עליי. שיהיה לכם ברור, שאם פתאום מתקשרים אליי מהבית  – אני אלך. גבר זה לא ככה: הוא, יש לו פגישה עם שני אנשים במשרד, לא נעים לו לענות. הוא בשיחות עם סין! והוא מסמס לי "אני בפגישה. זה דחוף?".

 

ואז את פשוט בדילמה: זה דחוף? …. זה לא דחוף?…תראה.. הילדה מקיאה, יש לה חום ארבעים מעלות, אבל הי,היא בחיים! אז אולי זה לא דחוף. מצד שני – הסינים על הקו. אז יכול להיות שזה יותר דחוף.

בסוף את מסמסת לו "אני עם הילדה באמבולנס. תצטרף אליי כשתוכל".

 

איך נראה דג?

לפני שהייתי אמא, אני הייתי אישה. מניקור פדיקור, כל הדברים אלה. הדרך שלי לעולם הבידור היה קשה, אודישנים והייתי גרה בגדרה ולנסוע באוטובוס. שתבינו כמה זה היה קשה אתן לכן דוגמה: פעם אחת הלכתי לאודישן, המלהקת בכניסה שאלה אותי – "למה באת? לדג או לפרה?". שאלתי אותה "למה את חושבת שאני מתאימה", והיא אמרה "לדג. יש לך ת'פנים האלה של דג".  בסוף הם לא קיבלו אותי – הם אמרו שאני נמוכה מדי בשביל דג. מישהי ראתה איזה דג גבוה לאחרונה?! ככה נראים החיים שלי.

 

מי שבאמת פתח לי את הדלת זה גבר חתיך ושרמנטי, שרובכן מכירות אותו – יאיר לפיד. אחרי שהוא גילה אותי הוא עבר לפוליטיקה – אני לא יודעת מה זה אומר.. אחרי שראיתי שטוב לי עם אחד, מצאתי את עצמי עם חמישה גברים ב"צחוק מהעבודה" ואני רוצה להגיד לכם משהו: להיות קומיקאית זה דבר נורא נורא קשה. בטח כשאת אישה. עכשיו תחשבו – שמים עליך שמלה שקטנה עלייך בשתי מידות, הציצים מגיעים לך עד לגרון (כי הסטייליסטית אומרת שזה נראה טוב בטלוויזיה) ואיפור של דראג. עכשיו לכי תצחיקי חמש דקות. וזה בזמן שלגברים כיף להם. הם יכולים לפשק רגליים, הם באמת יכולים להצחיק. בגלל זה – הפרק שאני אוהבת בסידרה שלי זה כשאני בפיג'מה.

 

הכל יכול להיראות אחרת

היו לי שתי לידות: הלידות של שתי הבנות המקסימות שלי, והלידה של הסידרה שלי שבאמת מאוד מרגשת אותי, "חברות". זו סידרה שאני מאוד גאה בה שמדברת על נשיות, על חברות. אחד הפרקים שהרבה הזדהו איתם זה שאני מגיעה לגן בשבת, זה סיפור אמיתי, גם התקשרתי לגננת והפרעתי לה באמצע טיולי ג'יפים.

 

כאמא את שוכחת ימים,  שעות, דקות, להגיד לכן את האמת? יום צילום מעולם לא שכחתי. אין פתרון אמיתי איך לשלב אמהות עם קריירה, אבל מה שאני יכולה להמליץ לכן זה מה שאני עושה בעצמי:  תסלחו לעצמכן. אני לא חפפתי שיער, וזה בסדר. היום בערב אני לא עושה חוט דנטלי, הרי בסוף כולנו נעשה השתלות. אז לא הורדתי שיערות, אז מה? גם הוא שעיר. אז לא נורא אם הילדים יאכלו מדי פעם תפוצ'יפס ופיצה – ביום שבת הם יאכלו את כללל אבות המזון אצל אמא שלי. ולא נורא אם לא תעשי סקס עם בעלך – להיפך – אז תחסכי את כל מה שתיארתי עכשיו.

 

לסיום, אני רוצה להגיד שאמהות וקריירה זה דבר מקסים. אני רוצה להגיד לכם שהקריירה שלי היתה בשיא כשהחלטתי להיות אמא, ודווקא בגלל שאני אמא – הקריירה שלי ממשיכה להיות בשיא. תודה רבה!

תגובות (0)
הוסף תגובה