הגדג'טים הבריאותיים שאתם חייבים להכיר

כל מי שמוצא עצמו מגיע הביתה בסיום יום עבודה עייף ורצוץ ועובר מיידית למנך מאוזן על הספה, יודע ששגרת החיים המודרנית המתאפיינת בלא מעט רגעי לחץ ומתח החוברים לחוסר שינה והרגלי תזונה בעייתיים- היא מתכון לשלל בעיות: החלל מעייפות כרונית ועד השמנה ובעיות רגשיות. לא פשוט להקפיד על הקשר החיוני בין גוף לנפש בעולם הנמדד לפי הישגים ותפוקה, ובשביל לסגור את החודש צריך לא פעם לוותר על שעות שינה ומנוחה ולהעביר את הגוף מסע הישרדותי כדי לעמוד ביעדים. וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון את המירוץ הפעלתני המטורף במטרה לשלב בין קריירה למשפחה. במענה לסגנון החיים ההישרדותי פותחו בשנים האחרונות מבחר גאדג'טים בריאותיים המסייעים לאבחן בעיות בריאותיות, להקנות הרגלי תזונה נכונים ולהוציא מהגוף את המיטב. את חלקם אפשר ללבוש ישירות על הגוף, אחרים מתחברים לנייד ויש גם כאלו הממלאים כמה פונקציות במקביל. הנה כמה ששווה להכיר.

 

1. מכשיר שמיעה ואוזניית בלוטות' ReSound Linx

מסתבר שחוץ מחשיפה ממושכת לזיהום אוויר ולקרינה, אנחנו חשופים גם לרעשים רבים שפוגעים בשמיעה (בעיקר מעל גיל 60). פיתוח טכנולוגי חדש שנכנס לחיינו מאפשר לאלה שחשים בושה להיעזר במכשיר זעיר שמעוצב כמו אוזניית בלוטות'. לא רק שהוא מכשיר השמיעה הקטן ביותר שיוצר אי פעם, הוא מתממשק עם הסמארטפון שלכם ומאפשר שימוש בצורה אלחוטית וללא אביזרים מתווכים. השימוש פשוט ביותר: מרכיבים אותו מאחורי האוזן, ממנו מתחברת צינורית דקיקה הצמודה לחלק הקדמי של האוזן ובקצה אוזניה שמתחברת לתעלת האוזן. הוא אפילו מגיע ב-10 צבעים לבחירה.

 

ניתן להשיג דרך 'אודיו מדיק'

 

2. משקל מזוןSMARTCONNECT 

המשקל הדיגיטלי החכם הוא לא לא רק יפה ומעוצב למשעי, הוא מצוייד בטכנולוגית Bluetooth אלחוטית, מתחבר לסמארטפון ומאפשר לערוך מעקב מסודר ומדוייק אחרי כל מה שאנחנו מכניסים לפה באמצעות אפליקציה המתעדת את הנתונים לאחר עריכת יומן תזונתי יומי, מאפשרת האפליקציה להוציא דו"ח תזונתי המפרט את כמות סידן, הויטמינים, הקלוריות והשומנים שנצרכו ובכך להיות מודעים לאנרגיה הנכנסת אל גופנו. המשקל מאובזר במסך מגע ובעת הנחת הפריטים נדלקת תצוגת הLCD המציגה את המידע הרללונטי למוצר. הכיבוי אוטומטי ומתבצע לאחר 18 שניות מרגע הסרת הפריט מהמשקל. ה-SMARTCONNECT מתחבר לאייפון באמצעות האפליקציה Escali SmartConnect (קוד ה-QR  להורדה חינמית של האפליקציה נמצא על גבי האריזה) ומאופיין במראה הייטקי שיהפוך את השיש במטבח למקום קצת יותר מעוצב.

 

להשיג ברשת הסוהו

 

3.  GLUCOAPPרופא בכיס

על הפיתוח הבא אמון חנן זכאי, אב לילד סוכרתי בן 5.5 שהמציא אפליקציה המסייעת בבקרה על רמת הסוכר בדם במטרה למנוע או להקטין את הסיכונים הבריאותיים שבמצב היפרגליקמיה או היפוגליקמיה. האפליקציה מסייעת בהתרעה ובפניה בהולה לרופא בכל תסמין של הופעת החוליוזמינה למשתמשי הסמארטפונים שלWindows phone 8 .

 

 

האפליקציה כוללת סט כלים שמטרתם למנוע ולצמצם את מצבי הקיצון המסוכנים של רמת הגלוקוז בדם והשימוש בה מתחיל בהזנה ידנית מהירה של הנתונים הרלבנטיים כרמת סוכר, צריכת פחמימות, יחידות אינסולין ורמת פעילות. לאחר מכן ניתן לקבל סט דו"חות המאפשרים לצוות הרפואי ולחולים לאבחן בצורה מהירה נקודות זמן בעלות פוטנציאל סיכון.

 

 

ליבה של האפליקציה הוא מספר אלגוריתמים שלומדים בצורה אינדיבידואלית את תנודות רמת הסוכר בדם ומספקים תחזית לרמת הסוכר של המשתמש. כאשר מופיע סיכון להגעה למצב קיצון, האפליקציה מתריעה באופן מיידי, כך שבקרת הסוכר נשארת כל העת השליטה. ה- GLUCOAPP עולה לאוויר בימים אלה בחנות האפליקציות   WINDOWS PHONE STORE.

 

 

4. BC-730 TANITA משקל גוף חכם למדידת אחוזי שומן ומים

הוא מאיר את הבית בצבעים רעננים, מתאפיין במראה משובב נפש וקל מאוד לתפעול. למרות שהוא נראה כמו משקל רגיל, ה-TANITA BC-730  לא רק שוקל את כל הנעמד עליו, אלא גם מודד את אחוזי השומן והמים בגוף, נותן המשקל מידע על מסת השריר, אינדיקציה לשומן ויסרלי (תוך ביטני), מסת עצם, BMR – צריכה קלורית יומית במנוחה, גיל מטבולי ודירוג מבנה גוף המשתמש אשר מחושב על פי מסת שומן/ מסת שריר ביחס למשקל הכללי. באמצעות המידע המקיף המופק בתום עמידה קצרה, מהווה המשקל כלי חשוב בשמירה על הבריאות ומסייע לעקוב אחר ירידת משקל נכונה ורמת הכושר הגופני. המשקל החכם מתאים לכל המשפחה בזכותו יכולתו לשמר זיכרון למדידה אחרונה ואת נתוני השקילה של 5 משתמשים שונים ומצליח למשוך גם ילדים שמתלהבים מצבעיו העזים והמשמחים. 

 

להשיג ברשתות ובחנויות הספורט המובחרות

 

5. Samsung Gear Fit

שעון לביש-חכם שמשמש לא רק כמד לחץ דם ומד דופק (כולל והמלצות לאימון שמותאם אישית בהתאם ליכולת הגופנית). אלא מספק למכורים מביננו שמעוניינים להישאר מעודכנים גם בזמן האימון, ערך מוסף. למי שלא מרשה לעצמו לפספס מיילים או להתנתק מהסמארטפון, יוכל גם בזמן ריצה או רכיבה על האופניים, לקבל מסרונים, התראות ושיחות נכנסות וגם להאזין למוסיקה. השעון הלביש למי ששומר על אמירה אופנתית גם במהלך הכושר, הרצועות ניתנות להחלפה (בצבעי שחור, כתום ומוקה).

 

להשיג ברשתות ובחנויות הספורט המובחרות

 

6. iHealth – מד לחץ דם אלחוטי

הגיע הזמן להשאיר מאחור את שרוולי מד לחץ הדם המסורבלים, החונקים את הזרוע ומשאירים סימנים. מד לחץ הדם האלחוטי של המותג ihealthהמאופיין בעיצוב מנימליסטי ונקי שמזכיר טאבלט שטוח, מתחבר לשורש כף היד באמצעות שרוול עדין ומודד את לחץ הדם באמצעות טכנולוגית חיישן תנועה המבטיחה דיוק מירבי. הנתונים משודרים ישירות לאפליקציה החינמית iHealth MyVitals לסמארטפון ומציגים בצורה ברורה ונוחה לפיענוח את המדד הסיסטולי והדיאסטולי, קצב לב, מהירות גל הדופק וזמן מדידה. לצד הנתונים המספריים ניתן לקבל מידע מדוייק באמצעות תרשימים חזותיים ולהשוות את התוצאות לבדיקות לחץ דם קודמות שנשמרות בזיכרון המכשיר. את התוצאות אפשר לחלוק עם הרופא הפרטי ולשלוח באמצעות האפליקציה דו"ח מפורט.

 

להשיג באתר החברה

 

7. Kolibree toothbrush מברשת שיניים חכמה

גם אם ממש מקפידים על צחצוח אחיד ועקבי המגיע לכל שן ושן, תמיד ישארו אזורים מפוספסים שמברשת השיניים עברה עליהם ברפרוף. ה- Kolibree toothbrush היא מברשת שיניים חשמלית קפדנית במיוחד מתחברת לסמארטפון באמצעות Bluetooth, מנתחת את הרגלי צחצוח השיניים ומציגה אותם בצורה ברורה באפליקציה היעודית. לאחר למידת וניתוח הרגלי הצחצוח, מתריעה המברשת על צחצוח שיניים קצר מדי או על אזורים בשיניים ובחניכיים שהוזנחו או שלא טופלו כראוי על ידי מברשת השיניים. בנוסף לאופן הצחצוח, מתריעה המברשת על ימים בהם לא צוחצחו השיניים או על הרגלי צחצוח לא עקביים על טהרת יום כן ויום לא, ובכך מסייעת לסגל שגרה בריאה יותר בכל הנוגע לבריאות השן. האפליקציה יכולה להכיל עד חמישה משתמשים שונים, מציינת הישגים ו"מחלקת" נקודות בכל פעם שהצחצוח מושלם, ולכן מצויינת לילדים סרבני צחצוח שישמחו להפוך את רגעי הצחצוח המשעממים לפעילות מעוררת מוטיבציה שבצידה חתירה לשיפור ההישגים ותגמול על כל "עבודה" טובה.

 

להשיג באתר החברה

 

8. Lumo Lift משפר יציבה חכם

יציבה זקופה משדרת סמכותיות ובריאות ומחלקת נכונה את עומס המשקל ברחבי הגב. עם זאת במהלך היום, כאשר אנו נתונים ללחץ ומתחים, לא פשוט לזכור להקפיד על יציבה נכונה ופעמים רבות אנחנו תופסים את עצמנו עם גב כפוף וכתפיים עגולות שיוצרות מראה של סימן שאלה. ה-Lumo Lift הוא מכשיר קטנטן אך מהפכני המתחבר באמצעות מגנט לתכשיט, לכיס, לצווארון או לשולי הבגד ומתריע באמצעות רטט קל בכל פעם שהגוף עקום או מכופף. הגאדג'ט החכם מתחבר לסמארטפון ומשדר נתונים הנוגעים ליציבה, לכמות הפעמים בהם הגב עבר למצב כפוף וגם מתגמל באמצעות חיוויים משמחים על שיפור בהרגלי יציבה. בנוסף לפעולתו העיקרית, ה- Lumo Liftמשמש כמאמן קפדן, מתריע כאשר עובר זמן ממושך ללא פעילות ספורטיבית וסופר צעדים, קלוריות ומיילים שנגמעו במהלך פעילות ספורט.

 

להשיג באתר החברה

תגובות (0)
הוסף תגובה