8 דרכים לשמור על ריח הבושם לאורך זמן

הקיץ שמתקרב אלינו בצעדי ענק עלול להיות בעייתי עבור חובבות הבושם המקומיות. הלחות, החום והזיעה מחרבים כל תחושת רעננות, ובשמים שהותזו במשורה מהר מאוד מתאיידים באוויר ואף עלולים להשאיר כתמים על העור. כדי להקדים תרופה למכה, אספנו טיפים מוצלחים מרונית גילר, מנהלת מחלקת קוסמטיקה בסופר-פארם דיזינגוף סנטר ודליה בר דוד, מנהלת ההדרכה של חברת אלפא קוסמטיקה. לקרוא, לשנן ולהתבשם.

 

עוד באון לייף:

אולי גם הבושם שלכן קיים במהדורת קיץ קלילה? צילום: Shutterstock

 

1. לבחור במתוק

בשמים שהם 'פרש' ונקיים יותר, נשארים פחות זמן על העור. כדאי ללכת על בשמים מתובלנים או מתוקים שנשארים הרבה יותר זמן וישארו על הגוף לאורך כל היום.

 

2. מקלחת חובה

אל תזליפו על גוף לא נקי. כדאי להזליף את הבושם אחרי מקלחת וניגוב טוב, כדי לתת לבושם להיספג היטב בעור.

 

3. קצת עזרה משמן גוף

מריחת קרם גוף או שמן גוף לאחר המקלחת ואז הזלפת בושם מסייעת לניחוח להיספג טוב יותר. כדאי לבחור בקרם או שמן בעלי ריח נייטרלי או נטול ריח לחלוטין, או לחילופין לבחור בריח מאותו מותג של הבושם האהוב עליכן, כדי למנוע התנגשות ריחות.

 

4. חפשי את הדופק

את הבושם מתיזים בנקודות דופק כמו החזה, פרקי כף היד (איפה שנמצאת רצועת השעון) ובנסיבות אינטימיות גם מאחורי הברכיים והקרסוליים.

 

5. דלגי על הצוואר

התזת בושם על הצוואר, במיוחד בימי הקיץ, עלולה להוביל להופעת כתמי פיגמנטציה כהים הנובעים מהשילוב בין האלכוהול שבבושם לבין אור השמש. אם את מתכוונת להיחשף לשמש ליותר מעשר דקות, עדיף לא להתבשם בצוואר.  

 

6. בושם לא משפשפים!

השפשוף פוגע בריח ויוצר חומציות על הגוף. עדיף להתיז באוויר ואז לעבור/לחלוף בקלילות בתוך עננת הבושם למשך כמה שניות.

 

7. גם לשמלה מגיע

רוצה שהריח יימשך ליותר זמן? אפשר להתיז את הבושם בשולי הבגד, בצד הפנימי. הריח נספג בבד יותר בקלות וילווה אותך לאורך כל היום.

 

8. מהדורות קיץ

חלק מהיצרנים מוציאים מהדורות קיץ לבשמים אהובים. אלו בדרך כלל בשמים קלילים ורעננים יותר ונטולי אלכוהול. גם אם יש לך בושם שהולך איתך שנים, כדאי לשקול לרענן אותו במהדורה חדשה.

תגובות (0)
הוסף תגובה