זהירות, קיץ לפניכם

לא מספיק שאנחנו בסטרס סביב הילדים שלנו 7\24, הרי שהקיץ הוא סיר לחץ של חרדות וסכנות. יש כמה דברים שבכל זאת אפשר לאמץ או לקנות כדי להימנע או לפחות למזער. כך תשמרו על הילדים (ועל עצמכם) בקיץ:

 

1. מניעת התייבשות– אחת הסכנות בחום הישראלי הוא התייבשות כתוצאה מחוסר נוזלים. יש נוסחה כמה צריך לשתות והיא די פשוטה: משקל הגוף כפול 30 מ"ל (טיפ שקיבלתי מאסנת בוברוב, דיאטנית קלינית וספורט). עכשיו תעשו לכל אחד מבני המשפחה את החישוב ומלאו לכל אחד בקבוק אישי מדי בוקר. הנה בקבוק נחמד עם תא אחסון שיכול לשמש כבקבוק אישי לכל ילד:

 

 

ואם בכל זאת שוכחים לשתות? יש אפליקציות ייעודיות שיזכירו לשתות, הנה שתיים מהן:

Water Minder

להורדה

 

Water your body

להורדה

 

לכל צרה שלא תבוא, אני תמיד מחזיקה בבית בקבוק של משקה מינרלים ומלחים ששותים אותו במקרה של התייבשות. לילדים אני מחזיקה בארון התרופות מינרלישיהיה.

 

 

2. אמאל'ה מדוזה – הים הוא מקור מפלט נעים מהחום, וכנראה זה מה שחושבות גם המדוזות שמגיעות לחופים שלנו מדי קיץ. השאלה היא לא אם תצרוב אותך מדוזה (או הארס שלה שצף לו במים), אלא כמה פעמים בעונה זה יקרה. חשוב לזכור לא לשפשף את האזור ולשטוף אותו מהר בחומץ. אני מחזיקה בקבוקון חומץ קטן בתיק של הים, לצד הדליים והכפות, ממאי ועד אוקטובר. גם בתחנות העזרה הראשונה בחוף יש חומץ ואפשר לבקש מהם סיוע.

 

 

 

הדברים שמוציאים אותי מדעתי

בתור בסופר, בפקק בכביש, בארוחת החג, אני תמיד אשאר בשליטה אבל יש כמה דברים שיכולים להוציא אותי מהשלווה, ואני בטוחה שהם משגעים גם אתכם. היכנסו לבלוג עכשיו

 

 

 

3. שכחו אותי באוטו – אחת הסכנות הכי טרגיות של הקיץ היא השארת הילד באוטו, או במילים אחרות בקופסת פח לוהטת. האתר של ארגון "בטרם" מציג כמה פטנטים שיש כיום בשוק למניעת התופעה (גם עבור אלו שבטוחים ש"לי זה לא יקרה"). הנה כמה המלצות:

 

אפליקצייתbaby reminder  המשמיעה תזכורת ורטט עם עצירת הרכב וכיבוי המנוע. להורדה

 

מערכת לגילוי תינוק שנשכח ברכב של חברת אינטרווקס הישראלית. המערכת מבוססת על חיישנים המזהים בזמן אמת ילד שנשכח ברכב ומפעילה באופן אוטומטי שרשרת פעולות להבטחת שלום הילד: שליחת קריאת מצוקה למוקד מאויש, פתיחת חלון, שליחת הודעת טקסט למספר נבחר, הפעלת מצלמות המותקנות ברכב גם בזמן שהרכב כבוי ונעול בכדי לאפשר תקשורת עם הילד. המערכת לא זולה (5,000-2,000 שקל), אבל מצד שני החיים שווים הרבה יותר. לפרטים.

 

 

יש בשוק מגוון חיישנים הפועלים על משקל ו\או מרחק, ומחירם נע מ-70-60 דולר ליחידה וצפונה, ואפשר להזמין אותם ברשת. כמו המוצר הזה

או זה.

 

4.  ביטחון בבריכה – בבריכה שבה אנחנו מנויים מתעקשים המצילים ובצדק שילד עד גיל שש לא ישהה במים לבדו בלי מבוגר, גם אם צפוי לצאצא עתיד של שחיין אולימפי. מצופים הם גם עניין בעייתי, כי יש ילדים שלא ששים לשים אותם ואז מתפתח ויכוח על שפת הבריכה במקום ליהנות משכשוך במים. יש מוצר ביניים חביב למדי שיכול לסגור פינה: בגד ים צף. תמורת 130 שקל יש לכם בגד ים שגם מסנן מקרינה וגם מייתר את הצורף במצופים:

 

 

5.  משב קריר ונטול זיעה – חם בקיץ, וגם מזיעים לא מעט. אם אתם יוצאים מחוץ לבית (ומי לא יוצא אם יש לו ילדים?!) יש כמה עזרים דווקא להורים הנאלצים לנוח בשמש היוקדת ובלחות בלתי אנושית. מגבת מקררת היא דוגמה לפטנט נחמד, שאמנם מיועד במקור לספורטאים, אבל אפשר לאמץ בחום. מ-69 שקל למגבת ותוכלו להתרענן.

 

 

יש בשוק גם חולצות מקררות, אבל מדובר כבר בפינוק די יקר:

 

 

אגב, חברה ישראלית בשם idry המציעה חולצות שבהן לא נראים כתמי זיעה.

 

 

6. מאז שקראתי את הספר המופתי "פריקונומיקס" בשנת 2006 לא יוצאת לי המחשבה שבריכות שחייה הן סכנת נפשות אמיתית בכל הנוגע לילדים. מחבריו של הספר המעולה מתמודדים בו עם שאלות של חברה וכלכלה, ומעלים, בין היתר, את השאלה שמטרידה כל הורה: מה מסוכן יותר לילדים – בילוי בבריכת שחייה או שהייה בבית חברים שיש בו רובה או אקדח? התשובה היא שבריכת השחייה מסוכנת יותר, ובפער גדול. כן, האיום הגדול טמון דווקא בכיף הגדול.

 

לכן כשנתקלתי במוצר חדשני בשם PoolPatrol – מערכת אזעקה לבריכות שחייה, נשמתי לרווחה. יש עוד מישהו שמודאג וקם לעשות משהו בנידון.

מערכת האזעקה מתריעה על נפילת ילדים ו/או בעלי חיים לבריכה. ה-PoolPatrol  מפעיל אזעקת אזהרה כאשר ילד ו/או בעל חיים נופל למים, הן בקרבת הבריכה והן בתוך הבית על ידי מקלט אלחוטי.

 

 

הנה עוד כמה דוגמאות למה שיש בשוק:

כמו מערכת אזעקה לבריכה 

 

או צמיד הבטיחות שמוצמד ליד של הילד

תגובות (0)
הוסף תגובה