סנדרה רינגלר: לגעת בנשים ולעשות אותן מאושרות

במהלך ההיריון הראשון שלי הבנתי מה זה באמת להיות אישה

כשהבן הבכור שלי נולד ירדו לי מלא אסימונים בעניין הנשיות והמהות הקיומית שלי בעולם הזה. הבנתי בשביל מה נוצרתי, בשביל מה אני קיימת. שיש מטרה גדולה ונשגבת לקיום האגואיסטי שלי.

להיות אישה זה הדבר הכי אלוהי שיש

להבדיל מגברים (אני מניחה שגם להם כיף) לנו יש את המתנה הזו שהיא היכולת להביא ילדים. ילודה ואימהות יוצרים הכלה, עומק ורגישות ואלה מהווים מכנה משותף שמחבר בין נשים, מעין שפה משותפת ולכן זה מאוד עוצמתי כשהן ביחד. קרבה בין נשים, חברות בין נשים זה משהו מאד חזק. החברות שלי הן מקום בטוח, עוגן, מקום מאד נכבד בחיים שלי.

התברכתי בבעל רומנטיקן אמיתי שכותב מכתבי אהבה

אני אוהבת את המחוות הגבריות של בעלי. אני מאד נהנית מהמקום הזה בו הוא מפנק אותי: מכין לי משהו טעים שאני אוהבת, שולח לי פרחים באמצע יום צילום. כל מיני דברים… אני אישה עובדת שמגשימה את עצמי אבל כיף לי להתפנק.

ניהול הבית והמשפחה זה המפעל המשותף שלנו

אנחנו מתחזקים את הזוגיות עם המון פרגון. שנינו באים ממקום שאמנם אנחנו עושים הרבה אבל לפחות אוהבים את מה שאנחנו עושים, אז אנחנו מרגישים הגשמה עצמית וסיפוק. החוכמה היא למצוא את הנוסחה והפורמט שעובדים עבורנו, עבור המשפחה שלנו. לא לחסוך אחד מהשני את הזמן שלנו לבד, את החופש ואת המפגשים עם חברים. החיים מורכבים מהרבה דברים וצריך לתת מקום לכל דבר.

ניתנה לי הזכות לעזור לנשים לאהוב את עצמן

לא פעם ולא פעמיים לקוחות אמרו לי 'פתאום כיף לי לצאת, לקום בבוקר לקבל מחמאות וכו'. אני נוגעת במקומות האלה שכולנו נאלצות להתמודד איתן – הביטחון העצמי. לכל אישה יש את נקודות החולשה שלה, את הנקודות בהן היא חסרת ביטחון ומתקיימת הבנה בין אחת לשנייה. יותר קל להיפתח לאישה, אין מה לעשות. אם לקוחה אומרת לי שנתנו לה כל מיני פידבקים חיוביים ואיך זה גורם לה להרגיש יותר טוב זה מדהים בעיניי. הרי מדובר בצורך של כולנו. כולנו קמות ומתלבשות וכולנו רוצות להיות יפות.

אישה לא צריכה ללבוש בגד שלא מחמיא לה לא משנה כמה הוא יפה או טרנדי

אישה עם ירכיים מלאות לא יכולה ללבוש שורט ומיני. אישה שיש לה חזה גדול לא יכולה ללבוש מחשוף עמוק. אישה עם בטן משתפלת לא יכולה ללבוש צמוד ולייקרה. הכלל הכי חשוב – להיצמד לגזרות שמתאימות לך ורק אחר כך לאמץ סגנון אישי. יש תורה שלמה של מבני גוף, צריך פשוט טביעת עין. הרעיון היא להדגיש את האזורים המוצלחים ולטשטש את הפחות מוצלח. להדגיש זה צמוד צבעוני, מאובזר (שרשראות, מטפחות). לטשטש – רפוי, חלק גוון כהה ויותר ורגוע. כל אחת יכולה להראות מדהים אם היא רק תהיה מודעת לעצמה ולנתונים שלה.

ז'קט טוב ושמלה טובה – זה כל מה שאישה צריכה

שמלה במהותה היא מאד נשית, מחמיאה, "מאריכה" את הגוף, מטשטשת אגן או ירכיים ופוטרת אותך מהצורך להתאים צבעים בין פרטי לבוש.  בלייזרים, ז'קטים ועליוניות "מחלקים" היטב את הגוף ומאד מחמיאים למי שרוצה לטשטש בטן. הם "אורזים" את הגוף ונותנים לו מראה של כוח וסטייל.

באופן כללי מה שהופך נשים לאופנתיות זה לא רק הבגד אלא האטיטיוד

זה תמיד משהו שבא מבפנים. זה מה שהן מביאות מעצמן. וזה הולך ביחד עם תספורת, איפור, תנועות גוף, מבט וחיוך. נשים אופנתיות הן נשים שנאמנות לעצמן, שיש בהן משהו שהוא עקבי ולא קורבניות אופנה שמתלהבות מטרנד. ג'קי אונסיס היא דוגמה טובה.

לשרה נתניהו יש צרכים כמו לכל לקוחה

אני מלבישה את שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה והיא בדיוק כמו כל לקוחה אחרת. כולנו בני אדם. לה יש צרכים אחרים וחשיפה בסדר גודל אחר ולכן אני צריכה להיות מאוד מחושבת כשאני מתכננת לה תלבושת ולכוון להופעה הספציפית. כיף לראות אותה מעלה חיוך כשהיא לובשת בגד שמחמיא לה. הופעה חיצונית זו תופעה שחוצה גבולות. כל אישה בכל מעמד ובכל מקום רוצה להיות יפה, וכל אישה בכל מעמד נפגעת כשמעירים לה על ההופעה. במקרה הזה, הרגישות היא גדולה יותר כי כל הערה מעוררת הדים גדולים יותר. אני לא מאמינה לאלה שאומרות 'לא אכפת לי'. לכולן אכפת. הסיבה שאנחנו רוצות להראות טוב היא הפידבק של הסביבה. כולם רוצים להיות אהודים ונאהבים.

יש לי אוסף של רגעים והצלחות אבל כל העשייה שלי מאד מספקת ומוסיפה לי אנרגיה, תודה לאל. זה מאד מרגש ומאוד מחמיא להלביש את אשת ראש הממשלה או אומה תורמן (כשביקרה בישראל) אבל מצד שני אני גם מתרגשת כשאני עושה סדנאות והרצאות בכל הארץ. אתמול למשל הייתי בסדנה באלון שבות עם נשים דתיות שמתלבשות צנוע. כל אישה שאני מצליחה לגעת בה ולשנות משהו, מעניקה לי סיפוק ואושר, מחזירה לי את החיות ואת הרעננות ואת הכוח להמשיך.