להתלבש לעבודה: עשי ואל תעשי

אשת קריירה שמכבדת את עצמה מכבדת גם את מקום העבודה שלה, ומתלבשת בהתאם. נכון שאנו חיים וחיות במדינה בה קוד לבוש הוא כמעט מילה גסה, אך זה ממש לא אומר שלא צריך לקחת אחריות אישית ולהרים את הרף.

 

אז איך עושות את זה נכון? 

 

להתרגל להיראות בשיא הכושר

"אני צריכה מחטב? מיד עלתה בראשי תמונה של אימא, סבתא ושלי, מתארגנות לאירוע משפחתי ונדחקות בקושי לתוך לבוש עינויים בצבע גוף". מיטל נבון על החוויה הלא צפויה שלה

 

 

 

מכנסיים

כל אחת מוזמנת לבחור את גזרת המכנסיים המחמיאה ביותר למבנה גופה וטעמה האישי, אבל בכל גזרה יש להקפיד על גובה הולם של המכנסיים, בכדי להימנע מתחתונים מבצבצות בזמן ישיבה. לכן, את הגזרות הנמוכות, אלה שלא מאפשרות להתכופף בנוחות, השאירי בבית. כמובן שגיהוץ ומצב תקין של הצבע הם הכרחיים, לכן, עם כל הכאב שבדבר – ותרי על כל זוג מכנסיים שדהה או התבלה עם הזמן.

 

ג'ינס

שאלת השאלות: האם ראוי ללבוש ג'ינס למקום העבודה? כמובן שאם את עובדת במקום בו מוגדר קוד לבוש ויש איסור על ג'ינס אז התשובה היא לא. אבל במידה ואצלך בעבודה מותר ללבוש הכל, חשוב להקפיד על כמה כללים. ג'ינס הולם למקום העבודה הוא ג'ינס חלק (ללא שיפשופים) כמובן שנטול קרעים, ועדיפות לצבע כהה ואחיד. כשאת לובשת ג'ינס לעבודה הקפידי על חולצה מושקעת מבד איכותי שתעזור להרים את ההופעה. המלצה שלי: שלבי עקב קטן ונוח, הוא יעזור לשדרג את ההופעה וליצור מראה יותר אלגנטי.

 

חולצה

כשאת בוחרת חולצות לעבודה אני ממליצה להתמקד בבדים איכותיים ולהימנע מטריקו (אפילו אם מדובר בחולצת טריקו יקרה), וכמובן שגופיות בעליות כתפיות דקות הן מחוץ לתחום. ההמלצה הקטנה שלי היא לבדוק את החולצה במצב ישיבה: האם היא נדבקת לבטן ונמתחת כשאת יושבת? האם המחשוף עמוק מדי, וכשמישהו ייגש לשולחנך, כל שהוא יראה ממבט על יהיה החזה שלך? אם יש צורך, תמיד תוכלי להוסיף גופיה צמודה מתחת ולהרגיש נוח בכל מצב, גם כשאת יושבת וגם כשאת מתכופפת.

 

כדאי לבדוק את החולצה במצב ישיבה (צילום: Shutterstock)

 

שמלה

כסטייליסטית אישית, אני שומעת מלקוחותיי לא מעט את הטענה כי "לא נעים להן" ללבוש שמלה לעבודה, והן מרגישות ש"זה יותר מדי". ראשית, בכל מדינה בעולם מאוד מקובל ללבוש שמלות ליום במשרד וגם אם אחרות מעדיפות לשעמם בג'ינס הרגיל –  את לא חייבת לישר קו.

אבל בואי נעשה קצת סדר. שמלה לעבודה צריכה להיות באורך הולם (שלפחות מתקרב לאזור הברך), לא בעלת מחשוף גדול (את תמיד יכולה להוסיף גופיה מתחת), ובעלת כתפיות עבות או שרוולים. בואי נשאיר לשעות הפנאי את כל השמלות הקצרצרות עם כתפיות הדקיקות שחושפות את החזיה.

 

להקפיד על כתפיות עבות או שרוולים. סמנכ"לית פייסבוק שריל סנדברג (צילום מתוך ויקימדיה)

 

חצאית

בדומה לשמלה, בחרי חצאית נוחה ולא קצרה מדי. בדקי את אורך החצאית גם במצב ישיבה כיון שזה מצב שכיח במקום העבודה. וודאי כי היא אינה צמודה מדי, וכמובן הקפידי על תחתונים נכונים שלא "יחתכו" את הגוף ויבלטו תחת החצאית.

 

שמלה לא חייבת להיות אפורה ומחויטת בשביל לבוא איתה לעבודה (צילום: Shutterstock)

 

ז'קט 

ז'קט הוא פריט נוסף שיעזור לך לשדרג כמעט כל הופעה למראה אלגנטי ומכובד, והוא גם פתרון מצוין לגופיות שאינן הולמות את מקום העבודה, כיוון שהוא יכסה את כל מה שצריך. אם עוברת בך המחשבה על חום יולי אוגוסט הישראלי, זכרי כי ברוב המשרדים טמפרטורת המזגן מחייבת פריט מחמם גם בקיץ. כל ג'ינס וטי-שירט יראו אחרת לגמרי אם תוסיפי ז'קט מחויט ונעלי עקב, וכל שמלת קיץ אוורירית תקבל משמעות שונה אם יארוז אותה ז'קט אביבי.

 

מנכ"לית יאהו מריסה מאייר מדגימה (צילום מתוך ויקימדיה)

תגובות (0)
הוסף תגובה