איך להעז להגשים חלומות בגיל 50

כשנחמה סלע ובעלה התחתנו, כשהיתה בת 22, הם חתמו על הסכם שהם לא הולכים להיות כמו ההורים שלהם. הם הולכים לעשות את זה אחרת. קצת אחרי החתונה הם הקימו עסק לפעילויות לילדים, או כפי שהיא מכנה אותו "סוג של ג'ימבורי". אבל למרות ההצלחה, השניים סיכמו מראש שהם עוזבים את העסק בגיל 45 ופונים לאפיק חדש – וכך היה.

 

נחמה סלע נפגשת עם אפרת אצ'רקן, מאפרת לייף, שמלמדת אותה כיצד להתאפר למופע אישי:

 

 

נחמה, או כפי שכולם קוראים לה – נחצ'ה, תמיד ידעה שהיא טובה מול קהל, אבל עד השנים האחרונות היא תמיד עבדה מול ילדים. בעקבות שיחה עם אשת מקצוע, הבינה נחצ'ה שהיא לא משקיעה מספיק בעצמה ונרשמה לחוג דרמה קהילתי. "לפני שנה העזתי לקחת את האומץ ולעלות מופע יחיד בשם 'הכי מדהימות שיש'", היא מספרת. "זה מופע לנשים בלבד, שכולו בנוי על  חומרים שלי, על השינויים שעברתי. במופע אני מרשה לעצמי לרדת על כולם, ואני בתוכם. אני חופרת בבטן הרכה שלי, יורדת על שינויי הגיל, הגזרה, על הציצי שלא עומד, ודרך הסיפורים שלי אני גורמת לנשים להאמין בכוח שלהן".

 

כפי שאפשר לתאר, העמידה לבד על במה דורשת לא מעט ביטחון עצמי, אבל נחצ'ה טוענת שהיו לה הרבה שנים בהן הרגישה חלשה ובושה על מי שהיא ואיך שהיא מתנהגת. "בגיל ההתבגרות לא היה לי ביטחון, לא אהבתי את האף שלי. למעשה, לא אהבתי כלום בי. רציתי כל כך לעבור ניתוח אף, אבל אבא שלי דרש ממני לחכות עד אחרי החתונה. זו טעות גדולה, הרי למה הייתי צריכה לסבול עד אז? הניתוח אמנם לא הצליח, אבל אצלי זה שינה המון. עצם קטנה שנעלמה והאף החדש שלי עשה אותי כל כך מאושרת".    

 

במופע היא מספרת על שלושה דברים שלדעתה מונעים מרובנו ללכת קדימה: פחד, אין לי כסף ואין לי זמן. "צריך להתגבר על שלושת הדברים. ברגע שנתגבר על הפחד, היקום כבר מביא את הכוחות".    

תגובות (0)
הוסף תגובה