גוגל פותחת את שעריה לנערות

לפני מספר חודשים הוציאה גוגל דו"ח על עובדי החברה שעורר הדים. הדו"ח חשף שגוגל היא, כמה לא מפתיע, חברה גברית ולבנה בצורה גורפת. אמש השיקה החברה יוזמה חדשה בניסיון לתקן את העוול ולגרום לילדות ונערות להתעניין במדעי המחשב ולהיכנס לתחום.  

 

עוד באון לייף:

 

למה זה חשוב? פחות משליש מכוח העבודה של גוגל – ואפילו עגום יותר, רק 17% מהצוות הטכני שלה – הם נשים, כפי שמוצג בדו"ח. קרוב לשני שליש מעובדי החברה הם לבנים רק 3% היספניים, 2% שחורים וכשליש מסווגים כ"אסייתים", קטגוריה שאינה מבדילה בין תושבי דרום מזרח אסיה, יפניים או קוריאניים. למרות שהנתונים הסטטיסטיים משקפים תמונת מצב עגומה, מגיע לגוגל את הכבוד על עצם החשיפה: רק 7% ממאה החברות הגדולות הנסחרות בבורסה האמריקאית מואילות בטובן לפרסם את נתוני החברה. לרוב, המספרים הללו טמונים עמוק בכספת ולמעט הערכות לא מבוססות, איש אינו יודע את הסטטיסטיקה.  

 

היוזמה החדשה של גוגל, שמחולקת לשישה פרויקטים שונים, נקראת made with code, והיא מציעה שיעורי קידוד, תכנות ועיצוב אפליקציות. גוגל הקצתה לרעיון סכום בלתי נתפס של 50 מיליון דולר. המשתתפות מוזמנות לעשות כל דבר, החל מצמידים המודפסים ב- 3D ועד רצף מוסיקה מותאמת אישית. הדבר המרשים ביותר בפרויקט הוא השותפים שגוגל בחרה לעצמה: ארגון Black Girls Code (שתפקידו להוכיח לעולם שגם ילדות שחורות יכולות ליצור קוד), רשת בתי הספר Kipp (בתי ספר ציבוריים המסייעים לילדים וילדות מאוכלוסיות מוחלשות) ו- Seventeen, מגזין לנערות.

 

 

גוגל היא לא החברה הטכנולוגית היחידה עם בעיות גיוון: 61% מכוח העבודה ב-linkdein הם גברים ו53% מהם לבנים. 62% ביאהו הם גברים ו-50% לבנים. בכלליות על כל החברות ניתן לומר שבעוד שנשים מהוות מחצית מכוח העבודה, הן מהוות רק 26% מכלל המשרות במדע, טכנולוגיה, ההנדסה ומתמטיקה נכון ל-2011. סביר להניח ש- Made with code לא תפתור את אי השוויון בחברות הטכנולוגיות אבל אין ספק שמדובר בצעד חיובי ראשון. גו גוגל.

תגובות (0)
הוסף תגובה