איך הפך החמר למזון האהוב על הכוכבות

כנראה שהדיאטות ההזויות לא מתות אלא רק מתחלפות. עוד לא לגמרי נרגענו מהדיווחים על דוגמניות ושחקניות שאוכלות צמר על מנת להרגיע את הצורך לאכול, וכעת מגיע תורו של סותם קיבה אחר שנשמע לא פחות מזעזע – חמר.

 

בפרמיירה שנערכה לאחרונה לסרט The Road Within, סיפרה השחקנית זואי קרביץ (ביתם של הזמר לני קרביץ ושל השחקנית הזכורה מ"משפחת קוסבי", ליסה בונט) שלצורך ההכנות לתפקיד היא החלה לשתות חמר.

 

קרביץ, 25, מגלמת בסרט אנורקסית ובולמית ואין ספק שהיא נכנסה לדמות קצת יותר מדי. בראיון ל-US Weekly היא אמרה: "בסופו של דבר שתיתי חמר, בגלל שזה מנקה את הגוף וממלא אותך". אבל אל דאגה – זה לא היה המצרך היחידי שנכנס לגופה. "אכלתי גם קערה ענקית של פירה ירקות מדי יום ורצתי".

 

הדיאטה הכי אכזרית שיש

דיאטה חדשה: תפירת פיסת פלסטיק ללשון,

כדי להפוך את האכילה לפעולה כואבת

 

לכתבה המלאה

 

משטר הדיאטה הקשוח של קרביץ עגום במיוחד לא רק בגלל ההיצע הדל שהוא מציע ומיעוט הקלוריות שבו, אלא גם בגלל שקרביץ עצמה נאבקה במשך שנים עם הפרעות אכילה. "בעצמי התמודדתי עם זה", היא סיפרה, "אני חושבת שכל בחורה צעירה עוברת את זה. יש מספר דימויים שכל הזמן שמים לנו מול העיניים לגבי איך שאנחנו צריכות להיראות בגילאי 14,15,16. זה מאוד מבלבל. אני חושבת שכל אחת יכולה להזדהות עם הקושי הזה".

 

אחרי משפט כזה, קצת קשה שלא לחשוב על האירוניה העצובה בכך שדווקא קרביץ למודת המלחמות בחרה להתכונן לסרט בעזרת דיאטה קיצונית שלא בריאה לנפשה של כל אחת, כל שכן למי שסבלה מהפרעות אכילה בעבר. בנוסף לכך, היא גם בחרה לפרסם את זה בפומבי, כך שצעירות הנלחמות על דימוי גופן עלולות לאמץ אותו ועל ידי כך לסכן את בריאותן.

 

אבל יהיו מי שיגידו שחמר, כשהוא לא המזון הכמעט יחידי בתפריט, יכול להיות דווקא בריא. שיילין וודלי, השחקנית החמה החדשה, סיפרה בתוכנית האירוח של דיויד לטרמן שגם היא מקפידה על מנת חמר ביום. "החמר מתחבר לחומרים אחרים בגוף ועוזר לגוף להיפטר מכל החומרים שלא בהכרח טובים לו".

 

שיילין וודלי מספרת לדיויד לטרמן על אכילת חמר

 

 

גם בארץ יש מי שכבר נדבק בחמר, והתחיל לצרוך אותו כתוסף תזונה, בעיקר לבעיות מעיים ועיכול. בעקבות פנייתנו למשרד הבריאות, נמסר כי החמר "לא אושר על ידי שירות המזון כרכיב בתוסף תזונה, ומכירות דרך אתרי אינטרנט נעשות שלא באישור משרד הבריאות והנם באחריות הלקוח ויבוא אישי".

 

גם פרופסור מיכאל אבירם, מנהל מכון המחקר הרפואי ברמב"ם, עדיין לא שמע על השימוש בחמר: "ברגע שלא רואים פרסום מדעי במגזין מדעי כדאי מאוד לבחון את העניין בשבע עיניים. הדבר הראשון שעולה לי לראש כשאני שומע על זה זו סכנה מפני מתכות כמו אלומיניום וצורן". 

תגובות (0)
הוסף תגובה