ארטיקים ופינוקי קיץ

אצלנו בבית תמיד יש ארטיקים, שלוקים או גלידה בקיץ. פעם הכנו אותם בכוסות חד פעמיות שתקענו לתוכן קש או מקל ארטיק ואז נאבקנו כדי לחלץ את המרענן הרשמי של הקיץ. בהמשך השתכללנו מעט ורכשנו תבניות פלסטיק או סיליקון ובהן הכנו ארטיקים ביתיים. הבעיה היא שמדי פעם מקלות הפלסטיק של הערכה מצאו את עצמם בפח או ביקום מקביל ואז צריך לאלתר מקלות.

 

 

איך להימנע ממלכודות המזון המפתות בחו"ל?

בחופשה, בעיקר בארץ זרה, אנו נחשפים לשונה, למיוחד, ולכל הטוב שסובב אותנו. איך לא טורפים את כל מה שניצב (או נע) מולנו? בלוג מצוין

 

 

 

גם את תערובת הארטיקים אנחנו מכינים בבית. לפעמים זה יהיה רק מיץ (מים ותרכיז) ולפעמים ממש נשקיע ונכין שייק פירות ויוגורט שיוקפא ויהפוך לארטיק-גלידה שווה במיוחד. מה נכנס פנימה? הכל הולך: יוגורט או אקטימל כבסיס ופירות מרוסקים דוגמת בננה, פירות יער, מלון, אפרסק, פסיפלורה, שזיף ועוד בשילובים כאלו ואחרים. פירות "עייפים" מקבלים הזדמנות שנייה בצורת גלידה ביתית.

 

כשיוצאים מהבית מתעוררת דרישה לארטיקים מפונפנים, בדרך כלל כאלו עם בובות טרנדיות (כבר אספנו אנגרי בירדס, זבלונים, פיניאס ופרב ועוד כמה), ובמחירים שצריך לקחת משכנתא – 12-10 שקל לארטיק.

 

אבל אנחנו זזים עם הגלידה, ומאמצים מדי קיץ כמה פטנטים וגדג'טים עונתיים הביתה כדי לנסות ולדלג על הקיוסקים והגזלנים. חלק מהפטנטים שורדים לשנה הבאה:

1. כדור גלידה

לא צריך חשמל או סוללות, בניגוד למכונת גלידה. פשוט מכניסים שמנת, חלב ותוספות (אם רוצים) למיכל הפנימי בכדור, ובמיכל החיצוני ממלאים בקרח ומלח גס. עובדים במשך 20 דקות בטלטול הכדור עד שיוצאת גלידה טעימה. הכיף הגדול הוא בשותפות המשפחתית – לייצר במאמץ משהו משותף, וגם שורפים קלוריות על הדרך. שוקולד צ'יפס או שברי אוראו משתלבים מעולה, ואם רוצים ללכת על הגרסה הבריאותית ולהוסיף פירות (אפשר כמובן להכין גלידה על בסיס חלב סויה). בכל מקרה, אתם יודעים מה אתם מכניסים פנימה כך שאתם מקבלים גלידה ללא אבקת חלב, מוצקי חלב וכל מיני כאלו.

מחיר: 198 שקל

להשיג כאן

 

2. טוויסטיקס

פטנט נחמד שעלה מחו"ל להכנת ארטיק ביתי, עם אפשרות לסובב את הארטיק ולהחזירו בלי טפטופים ונזילות. מכינים בבית תערובת כלבבכם: מיץ ממותק או יוגורט ממותק, ממלאים עד לקו המסומן, סוגרים במכסה ומקפיאים. הטוויסטיקס (המגיע בארבעה צבעים מדליקים – צהוב, סגול, אדום וירוק). יתרון נחמד הוא האפשרות להחזיק את הארטיק בקלות, בניגוד לשלוק שמקפיא את היד של הילדים.

מחיר: יש מגוון קופונים ברשת המתמחרים כל יחידה ב-13-11 שקל

להשיג כאן

 

 

3. ברד או ארטיק תוך דקות

חברת Zokuמתמחה במוצרי קיץ שונים, חלקם מבטיחים לייצר לנו ברד קר או ארטיק תוך שמונה דקות בלבד. מדובר במוצרים לא זולים אך מעוצבים לעילא, והם הומצאו לחסרי סבלנות, למי שבא לו ארטיק ועכשיו. גם במקרה הזה אפשר להכין תערובת וטעם כרצונכם: ממיץ דרך יוגורט או מעדן ועד שמנת מתוקה בשילוב תוספות. באתר של Zokuממליצים בחום על נוטלה והם כנראה יודעים על מה הם מדברים.

מחיר: מ-129 שקל לכוס ברד עד 319 שקל למתקן לשלושה ארטיקים; יש גם ערכות משולבות

להשיג כאן  ובחנויות נבחרות

 

4. פרוזן יוגורט וסורבה בבית

אם יש דבר שאני מתגעגעת אליו זה פרוזן יוגורט. אמנם יש פה ושם דוכנים שעדיין מחזיקים במכונה ומוכרים פרוזן בטעם של שנות ה-90, אבל מדובר במיעוט. איכשהו השתלטו על הסצינה היוגורטים הבריאותיים עם התוספות (לצד הגלידות שאף פעם לא נעלמו). לאחרונה נתקלתי במכשיר ביתי להפקת פרוזן יוגורט וסורבה וממש התרגשתי. בניגוד לבלנדר או למכשירים אחרים, הסוד של המכשיר הוא במרקם המושלם. כל מה שצריך הוא להקפיא מראש (לפחות 12 שעות) פירות שאוהבים או כאלו שכבר לא כל כך טריים ואז להפוך אותם לסורבה או לפרוזן בתוספת יוגורט על ידי דחיסה למכשיר.

מחיר: 299 שקל באתר החברה; אפשר למצוא בקופונים ב-250 שקל

להשיג כאן 

 

 

5. קפה קר מזווית מקורית

אמנם לא גלידה או ארטיק, אבל ללא ספק רעיון מעולה להורים בקיץ. מה יש, גם לנו מגיע… רבים אוהבים קפה קר, אז הנה רעיון שלא מצריך רכישת גדג'ט אלא רק חשיבה מחוץ לקופסה או יותר נכון מחוץ לקובייה: מקפיאים קפה בתבנית של קוביות קרח ובעת הצורך שולפים כמה קוביות, מכניסים לכוס חלב קר ומקבלים קפה קר וטעים. את הרעיון לצערי לא המצאתי, אלא ראיתי ואימצתי מדף הפייסבוק הנהדר איך לא חשבתי על זה קודם?

 

תגובות (0)
הוסף תגובה