ווג מודיע: תם עידן דוגמניות העל

מגזין האופנה הכה-קובע ווג משחרר היום פרומו לגיליון ספטמבר המדובר שלו.  גיליון ספטמבר, למי שלא יודע, הוא ה-תנ"ך של מה תלבשו לסתיו ומה לא, אליבא דעולם האופנה. בניגוד גמור לשערים הקודמים של התנ"ך, שבשעריו התנוססו פניהן הנאות של דוגמניות ושחקניות מהאייליסט האמריקאים (ג'ניפר לורנס ב-2013, ליידי גאגא ב-2012, האלי ברי ב-2010  ושרליז ת'רון ב-2009), בגיליון הסתיו הנוכחי – רעידת אדמה: על שער הגיליון (ובתוכו) מככבות דוגמניות-העל של הרגע,  המכונות על ידי המגזין ה"אינסט-גירלס". כלומר, דוגמניות האינסטגרם: דוגמניות שלא רק שהן יפות ודוגמניות ומצליחות, אלא גם נשות-מקצוע שבונות את עצמן ואת המותג שלהן במו ידיהן דרך הרשת החברתית (טוויטר, פייסבוק, פינטרסט וכו'). 

 

ואלה שמות המאושרות: ג'ואן סמולס, קארה דלוין, קרלי קלוס, אריזונה מיוז, אדי קמפבל, פיי פיי סון, ואנסה אקסנטה ואנדריאה דיאקונו. ועד כמה הן משפיעות ברשת? לקרלי קלוס (רק בת 22) יש מעל למיליון עוקבים באינסטגרם. בראיון לפני הצילומים היא מודה שלהחזיק קהילה כזו "זה לא עבודה קלה".  לקארה דלוין, למשל, יש מעל ל-6 מיליון עוקבים בחשבון האינסטגרם שלה. ג'ואן סמולס מצליחה לעניין כחצי מיליון עוקבים, אריזונה מיוז מחזיקה ב-100 אלף עוקבים. בלי זלזול, זה 99,400 עוקבים יותר מכם, כן?

 

צילום: מריו טסטינו, ווג

 

תם עידן דוגמניות העל, אומרת אנה וינטור, עורכת-העל הכל יכולה ומעוררת היראה של ווג. כוונתה היא לדור החדש של דוגמניות, דור מפתיע, בועט, אחר, שלא נתון לחסדי סוכנויות הדוגמניות, חברות האופנה או המגזינים, אלא מקדם את עצמו במו ידיו. לא ניכנס כרגע לעובי הקורה ואילו מסרים משגרות הדוגמניות-לרגע באינסטגרם – רק אספר לכם שמהצצה קצרה, ברוב המקרים מדובר בתמונות של עצמן, בסט צילומים ומחוצה לו, חיות המחמד שלהן, בילויים, אוכל – דה יוז'ואל.

 

לא סופר-דוגמניות, אבל עדיין רזות

 

96 נשים שמעולם לא הצטלמו בעירום

בלי פילטרים, בלי פוטושופ – פרויקט צילו עירום נשי מרהיב במיוחד.

לסיפור המלא

 

אז אחרי שאמרנו כל הכבוד לווג על החדשנות והחיבור למאה ה-21, לא נותר לנו אלא להצטער: כי הנשים הנפלאות שהצטלמו לגיליון ספטמבר, מצליחות, חכמות, מוכשרות ויפות ככל שיהיו, הן עדיין מודל יופי בלתי אפשרי מבחינת 98 אחוזים מאוכלוסיית הנשים בעולם. תעשיית היופי, האופנה והגלאם עדיין נשארת תקועה במאה ה-20 ועדיין מוכרת לנו אושר/בריאות/הצלחה בעיקר כשאת מעל 1.75 (והייתי נדיבה, כי רובן הרבה מעל) ומתחת ל-52 ק"ג. לשמחתנו, היום את כבר לא חייבת להיות בלונדינית כדי להיות מאושרת, כי לפי המדגם המייצג של הגיליון, אפשר ומותר גם להיות כהת עור. 

 

אז כבר אין רשימת-על של סופר מודלס מורמות מעם כמו לינדה אוונג'ליסטה או כריסטי טרלינגטון או נעמי קמפבל (שברוב חכמתה ידעה לנצל את הפרסום כדוגמנית-על ולקחת אותו לשלב בוגר וחכם יותר). אבל יש רשימת נשים-לרגע, יפות, מושלמות ומקוונות – שיוחלפו ברגע אחד, תוך חודש או שניים או שלושה, בנשים מקוונות, יפות ואסתטיות-למראה אחרות, שהן לא שונות במאום ממה שהורגלנו אליו עד כה.

 

לפני הצילומים לגיליון: ככה הן נראות באמת. צפו

תגובות (0)
הוסף תגובה