הטיפים שיעזרו לכם לבקש העלאה בשכר

לשיחת שכר חייבים לבוא מוכנים, ולכם ביקשנו מכם ,חברי הפייסבוק של onlife, להציע טיפים להיערכות לקראתה.

 

את הטיפים שהכי אהבנו קיבצנו כאן, וגם חילקנו לחלק מהכותבים כרטיסים זוגיים לסרט "איזה מין שוויון", קומדיה שמבוססת על סיפור אמיתי ועוסדת במאבקן של נשים בשנות ה-60 בבריטניה למען שוויון זכויות בעבודה ונגד אפליה מינית בתעסוקה. את הסרט, שעולה לאקרנים היום (18.11), ביים נייג'ל קול ומשחקים בו סאלי הוסקינס, בוב הוסקינס ומירנדה ריצ'רדסון.

 

צילום: מתוך הסרט "איזה מין שוויון"

 

1. הטיפ הבסיסי – לא לפחד לבקש:

מיה אברמסקי צ'ופלייב מציעה פשוט לנסות: "הרבה פעמים אנחנו חושבות לעצמנו "בטח הוא/היא לא יסכימו, אבל מניסיון – כשבאים לבקש – זה עובד"! גם שירלי חלילי מסכימה ש"אסור לחשוש מלדרוש".

 

2. הטיפ המתחשב – בעיתוי ובאופי הארגון:

מירה מנור אומרת ש"רצוי לבקש את העלאת השכר לקראת סוף השנה הקלנדרית – כלומר בדצמבר. בתקופה זו החברה מחשבת את רווחיה ואפשרויות ההשקעה העתידיות שלה ואם יש כסף עודף – זו התקופה להחליט מה לעשות איתו". גיל אביגדור מוסיף ש"היכולת להתבטא באופן חופשי ורהוט עם אלו שמעליך בהיררכייה של מקום העבודה, היא עוד נוסחה להצלחה".

 

3. הטיפ היחצ"ני – לקדם את עצמך:

מרים יוסקוביץ' מציעה "לפני הבקשה להתחיל לעשות לובינג לעניין ברמיזות 'עבות במיוחד', ולא רק למנכ"ל אלא גם למנהלים האחרים שקשורים באופן ישיר לעבודה שלך. עדי אנקונינה טוענת ש"אם מידי פעם תקפידו לדחוף את הנושא של ההעלאה כסוג של בדיחה, אחרי כמה פעמים ההעלאה תגיע כבר לבד".

 

4. הטיפ הפרודוקטיבי – היבטים מקצועיים שיעזרו למטרה:

רחל בנימיני מציעה "לעשות את העבודה שלך ביסודיות, ואם מבקשים ממך עזרה לא לסרב לעזור כי אין לדעת מתי אתה תצטרך עזרה. הקפד להיות זמין לשאר העובדים בכל מה שצריך – זה כבר יגרום לשאר העובדים לחבב אותך ולדבר עלייך טובות ואף יגיע לדרגים הגבוהים". דנה לאור-ארידור ממליצה "לראות ולפעול למען טובת המערכת, גם כשזה לא בדיוק עולה בקנה אחד עם האינטרסים האישיים שלך".

 

5. הטיפ ההזוי –טיפים שעלולים לגרום לפיטורים במקום להעלאה:

רונית טוענת שכדאי "להחסיר כמה ימים…כשהבוס יבין כמה אנו חסרים לו הוא יפחד לאבד אותנו ויעלה לנו את השכר". נורית חקלאי מציעה "טיפ לעליה בשכר – אבטלה סמויה. ככה תקבלי אותו סכום, אבל על כל שעת עבודה בפועל תקבלי יותר".

"איזה מין שוויון" – הטריילר

תגובות (0)
הוסף תגובה