מעושרות בסטייל: הדוגמניות המרוויחות ביותר בעולם

שנה אחר שנה כובשת ג'יזל את פסגת דירוג הדוגמניות המרוויחות בעולם של פורבס. דוגמנית העל הוותיקה למעשה שולטת בעולם הדוגמנות ביד רמה והכנסותיה השנתיות שהסתכמו ב-47 מיליון דולר, גדולות פי 6 מאלה של הבאות אחריה. 
 
הרשימה השנה עמוסה בשמות חדשים של דוגמניות אשר מרבית רווחיהן מגיעים מדוגמנות וקמפיינים לחברות אופנה או קוסמטיקה, בניגוד "לדוגמניות השחקניות", שעל מרבית הונן אחראית הוליווד. למעשה מתוך רשימת הסלבריטאים של פורבס ב-1999, בה הופיעו 5 דוגמניות, שרדה עד לדירוג הנוכחי רק אחת – קייט מוס
 
מה שעוד מייחד את הדמויות ברשימה החדשה היא העובדה שעומדת מאחוריהן תשתית נרחבת של מדיה חברתית, אשר משמשת ככלי מרכזי לקידומן. לדוגמניות כיום יש המוני עוקבים ברשתות החברתיות, אשר מאפשרות להוסיף להן גם פן ורבלי, ובמה להבעה, מעבר למימד הוויזואלי בו הן חיות. למעשה, אחת מהדוגמניות בפסגת הרשימה – קייט אפטון, חייבת את הקריירה שלה למדיה החברתית, מאחר שסרטון בו היא נראית רוקדת, שהועלה לאינטרנט והפך לויראלי, הסב לראשונה את תשומת הלב אליה, ואפשר את תחילת דרכה המקצועית.
 
החמישיה הפותחת
 
1. ג'יזל בונדשן
הדוגמנית המרוויחה של השנה היא ג'יזל שהכניסה לכיסה 47 מיליון דולר. זו השנה השמינית ברצף שג'יזל מכבבת בראש הרשימה של פורבס. לצד חוזים שמנים עם חברות כמו H&M, שאנל וקרולינה הררה, גי'זל היא גם מעצבת נעליים ובעלת קו אופנה תחתונה משלה – כל אלו מנפחים את המשכורת שלה והופכים אותה לדוגמנית המרוויחה ביותר בעולם.
 
נומרו אונו, ג'יזל. צילום: Shutterstock
 
2. דוטזן קרוס
הדוגמנית ההולנדית ממשיכה להתחזק משנה לשנה וכובשת פסגות חדשות, השנה היא הרוויחה 8 מיליון דולר. מחוזה משתלם במיוחד עם לוריאל קוסמטיקה וויקטוריה סיקרטס, עבודת קטלוג עבור H&M והופעות עבור מותג האופנה מיו מיו. השנה היא הפכה להיות הפנים החדשות של קלווין קליין והשיקה ליין של סוודרים מקשמיר משלה.
 
הפנים החדשות של קלווין קליין. צילום: Shutterstock
 
לימה היא הדוגמנית הוותיקה ביותר של ויקטריה סיקרט, שם החלה לדגמן בשנת 2000. הברזילאית בת ה-33 הרוויחה השנה 8 מיליון דולר, בין השאר גם מקמפיינים עבור חברת הקוסמטיקה מייבלין ופרסום של חברת Veet.
 
הדוגמנית הוותיקה ביותר של ויקטריה סיקרט. צילום: Shutterstock
 
4. קייט מוס
הדוגמנית הבריטית הוותיקה, ממשיכה לעבוד על קמפיינים עבור TOPSHOP, חברת תכשיטי היוקרה, David Yurman וחברת הקוסמטיקה בריטית Rimmel. אלה ועוד הכניסו לה השנה 7 מיליון דולר.
 
שורדת ברשימה מאז 1999, קייט מוס. צילום: Shutterstock
 
5. קייט אפטון
זו הייתה שנה טובה מאוד עבור אפטון, שנכנסה לראשונה לרשימת הדוגמניות המרוויחות. היא הכניסה 7 מיליון דולר בעבור קמפיין מגדי ים לספורטס אילוסטרייטד, קמפיין נוסף עם חברת הקוסמטיקה בובי בראון וחוזה עם חברת ההלבשה Express. היא התפרסמה לאחר שסרטון בו היא נראית רוקדת הפך לווירלי ופתח לה את הקריירה.
 
שנה טובה במיוחד לקייט אפטון. צילום: Shutterstock
 
צפו בדוגמניות המובילות בפסגת הדירוג:
 
 
 
לכתבות נוספות בפורבס ישראל:
תגובות (0)
הוסף תגובה