מעולם הבידור והזוהר לעסק עצמאי ומשגשג

"זו לא הייתה החלטה מתוכננת, יום בהיר אחד פשוט הפסקתי ללכת לאודישנים", מספרת השחקנית לשעבר לירון לב בראל, בתם של רני לב ולאה גלובוס. לב, ששיחקה בעבר בתכניות כמו "רמת אביב גימל" ו"סיטי טאוור", דיגמנה וכיכבה במדורי הרכילות, מנהלת היום עסק עצמאי משלה – "מיקידו – חממה לילדים מאושרים" שהוא מרכז חוגים, הפעלות, הצגות וג'ימבורי לילדים בשכונת תל ברוך בת"א, המציע גם סדנאות והעשרה למבוגרים ומדריכי ילדים ופעוטות בתחום.
 
עוד באון לייף:
"אחרי שהחלטתי לעזוב את תחום המשחק, בין היתר בעקבות הקמת המשפחה שלי, בהתחלה הייתי באמת עם הילדים וזה מאוד סיפק אותי לגדל אותם ולהיות שם בכל שלב. בשלב מסוים כולם כבר היו בגנים ובמסגרות שלהם, והתחיל להציק לי העניין הזה של למצוא כיוון מקצועי שמעניין אותי. ניסיתי המון דברים, עבדתי בחברה המשפחתית, בנדל"ן, באיפור, למדתי עיצוב גרפי, אימונים וטיפולים למיניהם, ושום דבר מאלו לא תפס אותי לגמרי. למרות שהדברים האלו לא הצליחו, שמתי לב שכל דבר שאני נוגעת בו, בסופו של דבר מוביל אותי איכשהו לכיוון עולם הילדים".
 
לירון לב בראל במרכז מיקידו לילדים, צילום: יח"צ
 
זיהיתי הזדמנות – והלכתי עליה
 
"יום אחד הגעתי למרכז מיקאדו סנטר באזור המגורים שלי, לשלם על חוג של הבת שלי, וגיליתי שהמקום מתפנה. היה שם משהו שונה קצת ממה שעשיתי בסופו של דבר מהעסק, אבל זיהיתי הזדמנות".
 
כדי להגשים את ההזדמנות העסקית שנקרתה בדרכה הגיבה לב בראל במהירות. תוך חודש שופץ החלל, נבנה לוח המופעים והחוגים, הוקם המערך הכלכלי, הפרסום, השיווק, התחברות לאינטרנט –הכל. "המטרה שלי היתה שהעסק יעבוד מרגע שאני מתחילה לשלם עליו שכר דירה. היו בלגאנים, ואטרף, וצערות, ואיכשהו משמיים הכל היה מוכן ביום הפתיחה". 
 
כיום, העסק כבר בן חצי שנה ולב מרוצה. "כשהולכים עם הלב כנראה שדברים עובדים, כי הוא צמח הרבה יותר מהר ממה שדמיינתי. בעלי אומר שיש יותר ביקוש מהיצע עדיין. אנחנו עדיין בשלבי התפתחות, עד כה הבאנו מדריכים מוכשרים, תכנים מעניינים ומקוריים לילדים וההענות נהדרת".
 
עולם שלם של תינוקות ואמהות
 
במהלך היום מוקדש "מיקידו" לפעילות של ילדים במגוון גילאים, ובשעות הערב נערכות במקום סדנאות והרצאות למבוגרים.  יש במיקידו ג'ימבורי מודולרי המופעל בבוקר לצד מופעים והצגות לפעוטות, וגם חוגי יצירה, חוגים לנשים והדרכת הנקה ושינה. בשנת הלימודים הזו נפתח בו גם מרכז העשרה והוראה מתקנת לילדים מכיתה א'-ד', ובשעות אחר הצהריים נערכים במקום חוגים כמו פיסול, בישול, חלל שלם שכולו מוקדם לאמנות מעורבת, פימו, תכשיטנות, ציור, ג'ודו, ריקוד ועוד.
 
שולחים את הילדים לחוגים? גזרו ושמרו
 
כאמא בעצמה וכאשת מקצוע, לב מנדבת מספר טיפים להורים שמחפשים חוגים מתאימים לילדיהם.
 
1. "הורים למספר ילדים נתקלים בבעיה של לתאם פעילות אחת לשלושתם. אני מציעה לפתור זאת בבחירת חלל שיאפשר להציע לילדים יותר מפעילות אחת, גם כשהולכים לג'ימבורי. אצלנו למשל מאוד משתדלים להפריד נכון את הגילאים בין שני החללים, וכשיש פערים גדולים יותר בין הילדים ניתן לכוון נכון יותר כל ילד לפעילות שמתאימה לו. גם כאשר לוקחים כמה ילדים בגילאים שונים לאותה הצגה, כוונו לתוכן שאינו מיועד לפעוטות בלבד, אלא לכל המשפחה, כדי לנסות ולהבטיח שהתכנים יתאימו לכל הילדים ולא ישעממו את הבוגרים יותר שבהם".
 
2. "הורים מתלבטים מאוד איך לעזור לילדים לבחור חוג, כי מן הידועות היא שילדים משנים את דעתם במהלך השנה. קורה גם שילדים עוברים מחוג לחוג, וזה גם בסדר, לכן חשוב לבחור במקום שמאפשר גם מבחר וגם גמישות, ואם ניתן להתנסות בשיעורים זו הדרך הכי טובה שבה הילד וההורה יכולים לראות אם ישנה התאמה".
 
3. לב ממליצה שלא להעמיס על הילדים יותר מדי חוגים, גם אם פירושם זמן של שקט עבור ההורים. "יש תופעה ששמתי לב אליה, של ילדים שרשומים למשל ל-4 שיעורים בשבוע, כמעט כל יום בחוג. לדעתי זה חשוב להשאיר זמן פנוי וזמן לחברים, ולכן עדיף להתמקד בחוג או שניים כך שהילד גם לא ישנה את דעתו לגבי החוגים כל שני וחמישי, כי אתם לא הופכים את זה למטלה עבורו וזה לא מובן מאליו מצד שני. אם הילד אוהב ג'ודו, נהנה מזה וטוב בזה, זה הופך לתחביב אמיתי ואין צורך לרשום ילד לחמישה סוגי חוגי יצירה, למשל, מספיק אחד או שניים שהם נהנים מהם, כדי שיתמידו באמת".
 
תערוכת סוף שנה בחוג ציור במיקידו, צילום: לירון לב בראל
 
4. אם ילדכם נוטה לביישנות, לב ממליצה על כמה אפשרויות: "חוג תאטרון ואומנויות הבמה אשר משלב בתוכו גם פסיכודרמה ועוסק המון בעניין של ביטוי עצמי והעצמה של הילד. גם חוג פיזיים יותר יכולים לעזור מאוד לבניית הבטחון העצמי של הילד".
 
5. רבים מההורים רואים בחוגים גם דרך לעודד ילדים לפעילות גופנית, בעיקר כשמדובר בילדים שמבחינה רפואית עדיף שיירדו מעט במשקל. "לילדים שזקוקים לעידוד לפעילות גופנית יש מבחר גדול של חוגי ספורט, כמובן, כמו ג'ודו, פרוגרס, ריקוד בסגנונות שונים, יוגה ועוד, כשאצלנו יש דגש חזק עם חיזוק הביטחון והאהבה העצמית של הילד".
 
6. חוגים ספורטיביים יכולים, מדגישה לב, גם לסייע לילדים עם בעיית במוטוריקה גסה. "לילדים אלו הייתי ממליצה על חוג כמו פרוגרס, חוג כייפי, מקצועי וייחודי ביותר בשילוב אלמנטים רבים כמו סולמות ומתקנים נוספים, שני מדריכים בכל שיעור ויחס מאוד אישי. הורים רבים שילדיהם השתתפו בו בשנה שעברה דיווחו על שיפור משמעותי ביכולות המוטוריקה הגסה של הילד, וגם בהתמצאות במרחב, בבטחון העצמי ותחושת המסוגלות".
 

גם לך יש עסק קטן שהתחיל מחלום גדול? היכנסי לעסקים משתפים ושתפי את הסיפור שלך.

תגובות (0)
הוסף תגובה