כך תנהלו ישיבת עבודה מוצלחת ב-6 צעדים

רבים מאתנו חוו על בשרם פגישות משעממות, שבהן רוב האנשים כלל לא מרוכזים במה שנאמר וחלקם אף ישנים. לאחרונה יצא לאור ספרם החדש של דיק ואמילי אקסלרוד, בספרם הם מספקים כלים שיעזרו לכולנו לחסוך זמן, להספיק יותר ולערוך ישיבות מוצלחות, לכולם. הם סיכמו זאת ב-6 חלקים:

 

1. ברכת שלום

2. התחברות

3. גילוי

4. הפקה

5. החלטה

6. השתתפות

 

לנקות את הראש לפני שניגשים לעבודה. צילום: Shutterstock

 

הם מסבירים את החשיבות של כל צעד וצעד ומציעים מספר פעולות מעשיות שניתן ליישם כמעט בכל מצב. לדוגמה, בשלב הראשון, בברכה, הם מסבירים איך במדעי המוח מסבירים כי התגובה הראשונה שלנו למצבים חדשים היא לסרוק את האזור ולחפש איומים, לכן אנו זהירים בהתנהגותנו. כאשר מתחילים את הישיבה ברצף ברכת שלום ראויה, משתתפי הפגישה יכולים להרגיש בטוחים יותר, רגועים יותר ודרוכים יותר להשתתפות.

 

פעילות נכונה לפתוח איתה את הישיבה יכולה להיות למשל פעילות "טאבולה ראסה" הנועדה לסייע למשתתפים לנקות את הראש מה"פטפוט" הנפשי שנובע מיום עבודה עמוס. כל שעלינו לעשות כמנחי הישיבה הוא לבקש מכל משתתף לענות על "מה את/ה צריך לעשות או לומר בכדי שתוכל/י להיות נוכח באופן מלא בפגישה הזו?" המעשה הפשוט הזה הוא שהופך את הסחות הדעת למפורשות ומנקה את מוחם של אנשים, כך שיוכלו להמשיך את יומם.

 

לכתבה המלאה בפורבס ישראל

 

לכתבות נוספות בפורבס ישראל:

תגובות (0)
הוסף תגובה