גאולה אבן וגדעון סער: הצהרת האהבה המתוכננת היטב

אוי, זה מקסים. גבר מעלה לפייסבוק תמונה של אשתו וכותב שהוא אוהב אותה. לא "כפרה שלי, נשמה, את הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים, חולה עליך מלא". רק "אני אוהב אותך" נקי ופשוט. ובלי סיבה, לא יום הולדת או יום נישואין, ככה, אינטואיטיבי, מהלב.

 

רק שהגבר הזה הוא שר במדינת ישראל שרואה עצמו מועמד לרשת את מקומו של ראש הממשלה. והאישה היא מגישת תוכנית אקטואליה שבדיוק באותו בוקר שבו פורסם הסטטוס הזה התברר שהיא נמצאת בסכסוך מקצועי עם המנהלת שלה. וממש במקרה הסכסוך נסוב סביב היותה של המגישה נשואה לשר. והתמונה לא נשלפה אקראית אלא נבחרה בקפידה כך שהמגישה תיראה כולה והשר לא, אבל עדיין, יזוהה ויהיה ברור שהוא שם.

 

דף הפייסבוק של גדעון סער. צילום מסך

 

ופתאום ה "אני אוהב אותך" התמים והמרגש הופך למשהו אחר. לפתע הוא לא סתם משפט מחזק אלא, גם, מסר: אשתי נמצאת בסכסוך מתוקשר ואני חלק ממנו. לא רק כבן זוג אלא כשר במדינת ישראל, אחד מהאנשים היותר חזקים ומקושרים שיש.

ואז זאת כבר לא הצהרת אהבה תמימה, זה איום. זה איתות ברור למי שמעורב בעסק הזה שהסכסוך הוא לא רק בין אשתי לבוסית שלה אלא בין הבוסית לביני. ואני מעורב, סופר מעורב, ופתחת חשבון איתי. ואני גבר בעל עמדה וכוח ורשות השידור היא גוף ממלכתי אז דיר באלאק.

 

וזה נורא מכמה סיבות, הראשונה שבהן היא שפוליטיקאי מעביר מסר לעיתונאית (איילה חסון) דרך פייסבוק באופן מתוק ומתוחכם אבל ברור. זה לא שאנחנו לא מכירים את מעורבותם והשפעתם של פוליטיקאים על רשות השידור, אבל מה שהיה, עד היום, נסגר בטלפון הופך פומבי ובוטה הרבה יותר. וכשמאיימים בפומבי זאת חציית קו.

 

הרומן האסור של גאולה וגדעון         

שר חינוך מנהל רומן מתוקשר עם עיתונאית בערוץ הראשון. זה לא נראה לכם קצת בעייתי?

לטור המלא

 

 

זה נורא גם מפני שמדובר כאן בסכסוך מקצועי של שתי עיתונאיות טובות והגונות שהגיעו לעמדה בכירה. וכששתי נשים בעמדות בכירות מסתכסכות ביניהן על רקע מקצועי לא צריך שהבנים יבואו לסגור בשבילם את העניינים. נשים מסוגלות להתעמת אחת עם השנייה באופן מוצלח לא פחות מגברים.

 

לא, השר גדעון סער, אנחנו לא עושות "מיאו" ומחכות שמישהו יבוא לנבוח, אנחנו יכולות לנבוח לבד. כשגברים מסתכסכים ביניהם על רקע מקצועי זה נראה טבעי. כשלנשים יש חילוקי דעות על רקע מקצועי זה, ישר, גולש למקומות של קנאה וצורה חיצונית וחוסר פרגון. מספיק להציץ בתגובות לפוסט של סער. רבות מהן מדברות על אשתו היפה, על צורתן החיצונית של שתי העיתונאיות וכמובן שמקומו של "אחלה גבר, מגן על אשתו" לא נפקד.

 

וזה הכי נורא כי זה עושה שימוש ציני במשהו התמים והיפה שנקרא אהבה. לא שגדעון סער לא אוהב את גאולה אבן, להיפך, אני בטוחה שהוא אוהב אותה מאוד. אבל האהבה הזאת אמורה לעמוד בפני עצמה, בטח בסיטואציה המאוד מורכבת הזאת שבה מראיינת בעלת תוכנית אקטואליה נישאת לאיש פוליטי. ופתאום היא נכנסת אל תוך תבנית שונה, כוחנית, לא ממש המקום שבו ציפית לפגוש אותה כמה ימים קודם.

 

כן, זה מקסים שאנשים אוהבים. אבל זה הכי מקסים כשהם אומרים את זה אחד לשני בלי סיבה.

תגובות (0)
הוסף תגובה