חופשת לידה: האם לשוב לעבודה בסיומה?

בימים אלה אני מסיימת את חופשת הלידה השנייה שלי. גם לסיומה של התקופה הזאת, כמו כל דבר בחיים – משפט קלישאתי אך נכון – יש יתרונות וחסרונות.

 

עוד באון לייף:

 

קשה לי, גם הפעם, להיפרד מהתינוקת שלי; קשה לי שמישהי אחרת תאכיל אותה, תרדים אותה ותחייך אליה, במקרה הטוב, כשהיא פוקחת עיניים. מצד שני אני זוכרת איך כשחזרתי לעבודה פעם קודמת פתאום הבנתי שהנה שוב אני אוכל לסיים משפט שלם ולשתות כוס קפה שלה כשהיא עדיין חמה. זה לא רע.

 

משעשע שדווקא בתקופה שמוגדרת 'חופשה' אני מפנטזת על פעולה פשוטה כמו שתיית קפה, ואילו החזרה לעבודה מסמלת עבורי את האפשרות שזה יקרה.

 

נראה שהכותרת שניתנה לתקופה הזאת בארץ משפיעה על התפיסה של החברה כולה לגבי מה האישה שמטפלת בתינוק רך עושה בשבועות שהיא נעדרת מהעבודה. אם היא בחופשת לידה – היא הרי בחופש, והמשמעות של חופש היא שהאישה הזאת כנראה על חוף הים, קוראת ספר. ישנה בלילה, ישנה בצהריים, בקיצור, עושה חיים. לתפיסה הזאת יש השפעה ישירה גם על הזכויות שלנו כנשים אחרי לידה.

 

 

לפני מספר שבועות קיבלתי מייל מהמזכירה במקום העבודה שלי. המייל היה ממוען לכל העובדות במדור, והורה לנו לגזור את הנספח המצורף לתלוש המשכורת האחרון ולהעביר לה, כדי שהיא תוכל לקבל עבורנו שי ליום האישה שמגיע לנו מהארגון.

 

לקח לי כמה ימים להגיע לתלוש הזה (כי הרי אני בחופש…) ולהפתעתי הספח המדובר לא היה שם. בתמימותי כתבתי למזכירה שתבדוק שוב על איזה חודש מדובר כי בתלוש שאליו הפנתה במייל – אין ספח. המזכירה חזרה אלי עם הסבר: את לא זכאית לשי כי ביום האישה היית בחופשת לידה.

 

אירוני משהו לא? דווקא השי ליום האישה נשלל ממני כי הייתי אחרי לידה.

 

אבל לא נורא, את תוכן השי אולי אוכל לרכוש בעצמי מהתשלום שאני מקבלת מביטוח לאומי למשך מאה ימי חסד – 80% מהמשכורת ה-גם- ככה- גבוהה כי אני עובדת במקצוע "נשי".

 

ולמה אני מציינת את זה? כי השילוב הזה, של גובה המשכורת שאני מקבלת עם הזמן הקצר שאני מקבלת אותה מעלה את השאלה האם כדאי לי בכלל לחזור לעבודה. הרי המחיר שאצטרך לשלם למי שישמור על האוצר שלי בגיל כל כך צעיר, ישתווה, במקרה הטוב, למה שאני מרוויחה.  

 

אבל רגע-  100 ימי חופש מביטוח לאומי זה הרבה זמן, לא?

 

אולי אם המונח 'חופשת לידה' היה שונה, גם ההתייחסות לתקופה הזאת הייתה אחרת.

 

 

————————————————————————————

סהר אביב – אנליסטית ב"פסגות":

תמר,

פרק הזמן בעל השם האירוני "חופשת לידה" בא לקיצו. לפני שאת ממשיכה בדרך הישנה או מתחילה אולי למעשה מתחילה בדרך החדשה (שוב), בואי נבין מהי "חופשת לידה" שקבלה לאחרונה את השם "תקופת לידה"; עובדת (או עובד, כן, יש מעט גברים שעושים את זה) שיוצאת לתקופת לידה זכאית למגוון הטבות המוגדרות בחוק. אמנם המעסיק/ה אחראים לדאוג כי זכויותייך לא ייפגעו במהלך תקופה זו, אך רצוי שגם את תדעי מה מגיע לך.

 

הנה 3 דברים שחשוב לדעת לקראת היציאה לחופשת הלידה ובמהלכה:

 

חופשת הלידה – כמה למה ואיך?  בשנת 2010 הוארכה חופשת הלידה לכל מי שעבדה לפני צאתה לפחות12  חודשים אצל אותו מעביד או באותו מקום עבודה ל-26 שבועות במקום 14 שבועות, כפי שהיה עד אז. למרות שמשך התקופה הוארך, הזכאות לדמי הלידה מהמוסד לביטוח לאומי נותרה בעינה – 14 שבועות בלבד.עבור עובדת שלא עבדה שנה מלאה במקום העבודה לפני היציאה לתקופת הלידה, חופשת הלידה תימשך14  שבועות בלבד, מהם שבעה שבועות (או פחות, כרצון העובדת) לפני יום הלידה המשוער, והשאר אחרי יום הלידה.

בואי לא נשכח שישנם מקרים בהם לידה היא שמחה כפולה או יותר – כאשר בו נולד יותר מילד אחד. יולדת שהשלימה שנת עבודה בטרם יציאתה לחופשת לידה זכאית להאריך את חופשת הלידה ,ולקבל דמי לידה בגין תקופה נוספת של שלושה שבועות עבור כל ילוד נוסף  (אם היא לא השלימה שנת עבודה בטרם יציאתה לחופשת לידה, היא תהיה זכאית להארכה בת שבועיים עבור כל ילוד נוסף).

בכל מקרה, אם את רוצה, או אין ברירה, את יכולה  להאריך את התקופה ללא תשלוםכאשר היא מוגבלת לרבע ממספר החודשים בהם עבדת אצל המעביד/ה, פחות מספר השבועות שבהם שהית בחופשת הלידה מעל ל14- שבועות. בכל מקרה, החופשה ללא תשלום תסתיים כאשר תשימי נר על עוגת יום ההולדת הראשונה של ילדך…

 

חיסכון פנסיוני:  הזכויות שמגיעות לך ב- 14 השבועות הראשונים של חופשת הלידה לא מסתכמות רק בדמי הלידה מביטוח לאומי. בתקופה זו על המעסיק/ה להמשיך ולהפקיד לחיסכון הפנסיוני ולקרן ההשתלמות את הכספים המגיעים לך בהתאם לשכרך, בתנאי שעבדת במקום העבודה לפחות שישה חודשים לפני תחילת ההיריון. ניתן לנכות את ההפקדות החודשיות טרם היציאה לתקופת הלידה או אחריה. אם החלטת להאריך את התקופה ללא תשלום על חשבונך, המעסיק/ה לא חייב/ת להמשיך את רצף ההפקדות הפנסיונית, אבל חייב/ת להודיע על הפסקתם. במקרה כזה, ביכולתך להשלים באופן עצמאי את ההפקדות, על ידי פנייה לסוכן או לחברה המנהלת את קרן הפנסיה שידאגו לכך. הדבר נכון, אגב, גם באשר לתשלום החודשי לביטוח לאומי ודמי בריאות.  

 

זכויות סוציאליות: הזכויות הסוציאליות המגיעות לך על פי חוק נשמרות גם הן במהלך תקופת הלידה. הכוונה היא לזכויות כדוגמת חופשת מחלה, דמי הבראה ועוד. חשוב לציין כי זכויות אלו נשמרות רק ב-14 השבועות הראשונים של חופשת הלידה. בנוסף, דעי כי תקופה זו בחופשת הלידה בתוספת שבועיים נוספים נזקפת לזכותך בעניין צבירת וותק לפיצויי פיטורים

 

***סהר אביב היא אנליסטית בפסגות בית השקעות. האמור לעיל הינו מידע כללי בלבד המסופק כשירות על ידי פסגות ואינו מהווה תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני אישי המתחשב בצרכים ובנתונים האישיים של כל אדם ו/או הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים פיננסיים. פסגות עוסק בשיווק השקעות ובשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ) ולו זיקה לנכסים המנוהלים על ידו.

תגובות (0)
הוסף תגובה