העצמה נשית: ועידת ישראל לנשים ועסקים 2014

 

כ- 1000 נשים מעולם העסקים הפרטי והציבורי, גדשו ביום רביעי ה29.10 את תיאטרון הבימה בהפגנת כוח נשי  ובדיונים על מקומם של נשים בעולם העסקים בישראל.סדר יומה של הועידה כלל מגוון רחב ועשיר של הרצאות ופאנלים, אשר דנו בקשת רחבה של נושאים, בהשתתפות תמהיל הטרוגני של בכירות נשות העסקים, התקשורת והפוליטיקה בישראל.

 

 

במהלך יום הדיונים הסוער התקיים פורום "מנהיגות נשית", בהנחיית אורלי וילנאי, בו השתתפו בין היתר האלופה במיל אורנה ברביבאי, ח"כ מירב מיכאלי ועדינה בר שלום. בר שלום  מצאה את דרכה למרוד כנגד הממסד הדתי ולרמוז על כוונותיה הפוליטיות: "אני עוד לא החלטתי אם ארוץ לכיוון פוליטי – אני כבר לא בת 30. אני צריכה לחשוב אם זה יועיל לחברה, ואם כן אלך על זה. אני מלאה בחיידק הזה של הרצון לשנות".  בר שלום סיפרה כי הדרך בה בחרה עלתה לה במחיר אישי כבד ובביקורת חריפה במגזרה, ועקב כך נכדותיה אף לא יכלו להתקבל לבית הספר שרצו. עוד סיפרה בר שלום כי גם אביה, הרב עובדיה יוסף, ידע להשתנות בהתאם לתקופה ולשנות את דעתו. "אם לפני 40 שנה הוא חשב שאישה צריכה לשבת בבית, בתקופה האחרונה הוא חשב שאישה יכולה להיות מנהיגה ואף אחיותיי הולכות בדרכי". במהלך דבריה ציינה בר שלום שאם המפלגות החרדיות לא ישכילו לשתף נשים בשורותיהם, הם יאבדו בהדרגה את זכות קיומם וייעלמו מהמפה הפוליטית, מה שהוביל למחיאות כפים סוערות בקהל.

 

 

ח"כ מירב מיכאלי ציינה בדבריה כי "אנו נמצאים כיום בלב המהפכה ולכל אחת כיום יש הזדמנות להצליח".  אורנה ברביבאי, ראש אכ"א לשעבר והאלופה הראשונה בצה"ל, הודתה שעדיין לא החליטה מה היא עומדת לעשות לאחר הפרישה וכי כרגע מנצלת את הזמן לשדרג את ארון הבגדים לאחר ששנים לבשה רק מדים…

בפאנל אחר בנושא יזמות בו השתתפו הדס גולדשטיין, ענבל אור, ג. יפית ויוליה גל, בהנחיית דינה נבות, סמנכ"ל חטיבת פרסום ופיתוח עסקי – בנק מזרחי טפחות, סיפרה ג. יפית כי עוד בגיל שמונה חלמה על עבודה בחנות ספרים, והיום עם רכישת סטימצקי סוף סוף מימשה את חלומה.

 

 

לצד הפאנלים עלו לבמה מבחר מרצות ומרצים:

אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של ebayישראל הציג בוועידה נתונים על כוחן העולה של נשים בתחום המסחר, כאשר 58% מהקניות ברשת מבוצעות ע"י נשים בתחומי האופנה, החשמל והבית.

 עו"ד רות דיין וולפנר, בעליה של משרד עו"ד המתמחה בדיני אישות הציגה לקהל הועידה  כיצד ניתן להפוך משבר עסקי להזדמנות, דרך מודל ששת המפתחות: מודעות, לקיחת אחריות, ניהול הסיטואציה, הצבת יעדים , פרואקטיביות ואנרגיה טובה. במהלך הרצאתה הגדירה עו"ד דיין היטב כיצד ניתן להפוך חלום למציאות: "לאחר שהגדרתן את החלום שלכן, עליכן להציב לו תאריך כדי להפכו למטרה. את המטרה עליכן לפרק לצעדים ליישום כדי להפכה לתכנית, ואת התכנית להפוך לפעולה ממשית – רק כך חלומכן עשוי באמת להתממש".

 

דלית אנוליק, מנהלת פיתוח עסקי בינ"ל בחברת 'מידע כנסים', אשר יזמה והפיקה את הועידה, אמרה בדברי הפתיחה: "ראיון העבודה הראשון שלי כהורה היה כשהבן הגדול שלי היה בן 8 חודשים. התראיינתי ע?י אישה וההבעה המופתעת שלה כשהבינה שיש לי תינוק, ואח?כ האכזבה בקולה תיחרט בי לתמיד. נשים מרוויחות פחות מגברים. לנשים משלמים על ניסיון ולגברים על פוטנציאל. וכשאישה רוצה להגיש מועמדות למשרה מסוימת היא תגיש אותה רק אם היא מרגישה שהיא ממלאת 100% מהדרישות, גבר ירגיש בנוח עם 50% ואת השאר הוא ילמד על הדרך. מידע כנסים' מפיקה ארבעים כנסים בשנה במגוון תחומים, אבל וועידה בנושא נשים ועסקים עוד לא עשינו, וגם כאן לקח זמן להפנים ולהבין את הנושא. האם כדאי לעשות את הוועידה? האם יש צורך בכזאת וועידה? האם הנושא לא ?נישתי? מידי? למה לעשות את ההפרדה בין קהל נשי לגברי בוועידה עסקית, והאם זו תהיה וועידה חד פעמית?. אז מה בעצם רציתי מהיום הזה? שיהיה לכן מעניין, שתקבלו השראה, ושאם התלבטתן לקחת צעד קדימה אז שזה יהיה היום שידחוף אתכן לאן שרק תרצו…".

 

 

את הועידה סיכם פאנל מרתק שעסק ב"שאלת מיליון הדולר" עבור רוב נשות העסקים – כיצד ניתן לשלב בין קריירה לאימהות? שכלל שיח מרתק וכנה בהשתתפות ח"כ יפעת קריב, דנה ג'יברי באשי, ליאת ורדי-בר ואיתן כבל. "פאנל זה שעסק באימהות וקריירה, כמו כל שאר ההרצאות והפאנלים בוועידה, התאפיינו בתכנים מעשיים ופרקטיים שסיפקו לנשות העסקים עצות וטיפים קונקרטיים להצלחה בעולם העסקי, וחרגו הרבה מעבר למישור העיוני והתיאורטי, וזה היה למעשה סוד כוחה של הועידה", מסכמת דלית אנוליק.

תגובות (0)
הוסף תגובה