עסק עצמאי משלך בגיל 40: גם את יכולה

לקראת גיל ארבעים, אחרי שגידלה שלושה ילדים, החליטה רבקה לנצ'נר שהיא חייבת לעשות שינוי, אחרת היא תהפוך לאישה מרירה. יחד עם בעלה, היא הקימה עסק עצמאי והפכה להיות אדונית לעצמה. היום, לרגל חגיגות ה-20 שנה לשינוי הגדול של חייה, היא מרשה לעצמה גם להתפנק.

צפו בפגישה של רבקה עם אפרת אצ'רקן, מאפרת לייף מבית סופר-פארם ב"יופי של שינוי"

"מראש ידעתי שאני רוצה לגדל את הילדים בבית, לחכות להם שהם חוזרים מהגנים ומבית הספר. לקבל אותם, להכין להם ארוחת צהריים", מספרת לנצ'נר, על החיים שלפני השינוי. אחרי שהתחתנה צעירה והביאה בגיל מוקדם שלושה ילדים, היא היא היתה עקרת בית ומורה מחליפה עד שהם הפכו לבוגרים. אבל בגיל 39 היא פתאום הרגישה שהיא חייבת לקום ולשנות את חייה, לפני שיהיה מאוחר מדי והחיים יחלפו מבלי שהיא תרגיש שהיא מצתה אותם.

 

לדברי של לנצ'נר, הצורך בשינוי נפשי הגיע גם עם הרצון לעשות שינוי פיזי: "סבלתי מכאבי בטן כל חיי ובמשפחתו של בעלי יש עבר של סוכרתיים, לכן החלטנו שאנחנו רוצים לעשות שינוי באורח חיים שלנו. ההורים של שנינו נפטרו בגילאים צעירים והחלטנו שלא בא לנו להתעורר בגיל מבוגר ולהגיד שזה גנטי, אלא ניקח את החיים בידיים שלנו ונעשה שינוי".

באחת מנסיעות לחו"ל, נתקל בעלה של לנצ'נר בסירים שלא מצריכים שמן או אפילו מים כדי לבשל בהם. "התחלנו לבשל ורזינו בחצי שנה הראשונה 7 קילו. אנשים שאלו אותנו וסיפרנו על הסירים. וככה החלטנו להיות יבואנים. אני זוכרת שכשפתחנו את העסק עשינו מפגש של כל החברים שלנו, וכולם קטלו אותנו ואמרו שאנחנו הולכים להפסיד כסף. בעלי אמר להם  – לא ביקשתי את דעתכם, אלא רק שתגידו מברוק".

העסק הלך והתפתח ולנצ'נר מצאה את עצמה מעורבת יותר ויותר. פתאום היא גילתה בעצמה כשרונות שהיא בכלל לא ידעה שטמונים בתוכה, כמו היכולת לעמוד מול במה או לשווק לאנשים. היום היא כבר עובדת גם כמנהלת שיווק של קבוצת עסקים פרטיים, "אני מלמדת אותם  איך לדבר, איך לא להתבייש להגיד שיש לי עסק. איך להגיע לקהל".

בימים אלו לנצ'נר ובעלה חוגגים 20 שנה לשינוי הגדול, והם לא מתחרטים על אף רגע. "אני יכולה להגיד שהיום אני עושה רק מה שאני אוהבת. אני שמה לי מטרות ואני מיישמת אותם. אני גם יצאתי מהמטבח, היום רק בעלי מבשל ועושה קניות. הייתי במטבח 20 שנה כי הייתי צריכה, לא כי אהבתי את זה – היום הוא עושה את זה באהבה. עשרים שנה לא הייתי במטבח ולא עשיתי קניות".

 

לאלו שיש להם חוששת לגבי העבודה עם בן הזוג שלהם, לנצ'נר עונה שזה רק משדרג את הזוגיות – "כל אחד עושה את מה שהוא אוהב ואת מה שהוא טוב בו. למשל אצלנו, הוא מביא את הרעיון ואני הפושרית". ולמי שסתם מפחדת לעשות שינויים, היא ממליצה לא להקשיב לקולות שמסביב. "יש לך רצון תעשי אותו. נורא חשוב לא לפחד. יש חלום – פשוט לעשות את זה".
 

תגובות (0)
הוסף תגובה