אוהבות את אלמה דישי, שונאות את ויקטוריה'ס סיקרט

חברת ויקטוריה'ס סיקרט ממשיכה להפגין חוסר מודעות וניתוק מהעם. בהמשך לקמפיין המודעות שמציג, תחת הסלוגן "הגוף המושלם", תמונות של דוגמניות בלנז'רי – עכשיו הם משחררים סרטון שאמור לגרום לנו לאהוב את עצמנו יותר. אבל כמו שכולנו כבר יודעים – כוונות לחוד ומעשים לחוד.

 

בסרטון הקצרצר שהוצף באינסטגרם של החברה, מופיעה הדוגמנית הפורטוגלית שרה סמפיו, במראה טבעי, נקי ולא מאופר. בשיא הרצינות היא מייעצת לנו להכיר את מבנה הגוף שלנו. "אם אני אשים מולי תמונה של קנדיס (סוונפול, דוגמנית-על. ת.ש) ואגיד לעצמי 'אני רוצה את הגוף הזה', גם אחרי מיליון שנה לא יהיה לי את הגוף שלה, כי יש לי מבנה שונה מהמבנה המושלם שלה".

 

שרה סמפיו. למרות הקושי, למדה לחיות עם הגוף שלה בשלום. צילום: Shutterstock

 

כפי שאפשר לתאר, ממש בדומה למודעות שקדמו לו, גם הסרטון הזה זכה מיד לתגובות נזעמות, בעיקר משום ששרה היא דוגמנית לנז'רי, מה שאומר שעל פי הסטנדרטים הנוקשים של עולם האופנה, גם הגוף שלה הוא לא פחות ממדהים. אבל טיפשים שכמונו, אנחנו לא שמנו לב שהגוף שלה לא לגמרי מושלם, וזה של הקולגה שלה קנדיס סוונפול מושלם אפילו יותר. כך שלנו, אזובות הקיר, אין סיכוי אפילו להתקרב למושלמות הזו.

 

הסרטון של שרה סמפאיו:

 

 

Don’t stress about what someone else has—love what u got! @sarasampaio #VSFashionShow #KnowYourBody #ModelTalk

Un v?deo publicado por Victoria's Secret (@victoriassecret) el

 

גם לנשים רזות יש זכות קיום

נכון שבמקום להציג בפנינו בחורה רזה שמסבירה איך יש לה עוד לאן לשאוף, היו יכולים אנשי ויקטוריה'ס סיקרט להכיר לנו בחורה עם מידות ממוצעות, שלמרות כל הפרסומות מסביב והמסרים המלחיצים מהחברה, עדיין אוהבת את עצמה בדיוק כמו שהיא. אין ספק שזה היה משכנע אותנו יותר.

 

עם זאת, כל אותם מלעיזות ומלעיזים שעטו על הדוגמנית המסכנה, קצת שכחו את העובדה שגם לדוגמניות מותר להרגיש רע עם עצמן לפעמים. מתיחת ביקורת וסתימת הפה לנשים, שמה לעשות הן רזות ונראות מעולה, הן לא פחות שיימינג מכל סטטוס שיקרא לאישה "שמנה".

 

רק השבוע התעורר ויכוח בישראל סביב אלמה דישי (רונה מ"איש חשוב מאוד") שנבחרה להיות פרזנטורית של חברת הלבשה תחתונה. אנחנו קראנו לה "הפרזנטורית הכי יפה בישראל" ובאתר מסוים טענו שמזלה של דישי הוא שקוראים לה רק "שמנה" ולא גם "מכוערת", כי מכוערת הוא העלבון האולטימטיבי לנשים – וכל ישראל נחלצה להגן על כבודה. למה, בעצם, אנחנו ממהרות לזלזל ולשפוט לחומרה אישה שמספרת לנו על ההתמודדות (האמתית) שלה, ולמה אנחנו לא מאפשרות לה את פתחון הפה, רק בגלל שעל פי כל הסטנדרטים המקובלים היא נראית מעולה? למה אנחנו לא מגלות אמפתיה גם לנשים שדווקא כן נכללות במודל היופי "האידיאלי" והמעוות, ולא מבינות שגם הן נבחנות בעין הציבורית, ולעתים אף יותר מכולנו.

 

שמנה ומכוערת? לא בעינינו. אלמה דישי. צילום: דודי חסון

 

 

קל לנו לרדת על דוגמנית, וזה אפילו כיף, בעוד שעל דישי אנחנו לא מוכנות לשמוע מילה רעה אחת. כי דישי היא אנחנו. אבל בזמן שאנחנו מתענגות על התמונות שלה בקמפיין ההלבשה התחתונה, ושמחות על כף שסוף סוף רואים בפרסומות פרצופים וממדי גוף שיותר קרובים לאלו שלנו – כדאי אולי לזכור שלא רק אנחנו סובלות משלטון הרזון ומשנים של דיכוי והרעבה ושטיפת מוח שגרמו לנו להרגיש שלעולם לא נהיה יפות מספיק, גם נשים שנראות מצוין והן במשקל תקין סובלות מאותו דיכוי. וגם, מסתבר, דוגמניות של ויקטוריה'ס סיקרט.

תגובות (0)
הוסף תגובה