מחקר חדש: גברים הם פשוט יותר אידיוטים

טוב, זה לא שבאמת היינו זקוקות למדע כדי שיוכיח לנו את זה אבל לפי מחקר חדש שפורסם בכתב העת המדעי הבריטי The British Medical Journal גברים נוטים לקבל החלטות מטופשות שעלולות להיות מסוכנות יותר מאשר נשים.

 

עוד באון לייף:

 

כיצד עורכי המחקר, שהם גברים בעצמם, הגיעו למסקנה זו? הם הסתכלו על הזוכים בפרס דרווין בין השנים 1995-2014 ומצאו כי גברים היוו 88.7% מסך הזכיות.

 

פרס דרווין הוא פרס הומוריסטי המוענק לבני אדם אשר, כהגדרת מעניקי הפרס, "סייעו לאנושות לשפר את מאגר הגנים שלה, וזאת על ידי סילוק עצמם מהעולם או סירוס עצמי בדרך מטופשת במיוחד". הפרס שקרוי על שמו של אבי תורת האבולוציה, צ'ארלס דרווין,  מוענק דרך רשת האינטרנט ומן הסתם אינו נושא עמו פרס מעשי או כספי כלשהו.

 

הזוכים בפרס היוו כר מחקר מושלם לעורכים. קחו לדוגמא את שני הזוכים האחרונים בפרס בשנת 2014- מדובר בשני גברים שנרמסו למוות על ידי פיל בזמן שהם ניסו לצלם סלפי עם בעלי החיים.

 

כפי שמציין המחקר, התוצאות הובילו למסקנה פה אחד שזכרים הם אידיוטים. "התוצאות תומכות בהשערה כי גברים עושים דברים טיפשיים יותר", הם כתבו.

 

לפני שאתם מתחילים לבכות ולזעוק בקול רם "מיזאנדריה!", "שנאת גברים", "שוביניזם הפוך" קחו בחשבון שבכל שנה, כתב העת היוקרתי The British Medical Journal  משחרר מהדורת חג מיוחדת עם חומרים שנוטים להיות טיפה יותר הומוריסטיים וקלילים מהטקסטים האינטלקטואליים הרגילים שלו. בשנת 2013, למשל, הם דנו בשאלה המרתקת כמה אלכוהול צורך ג'יימס בונד.

 

המחקר הנוכחי לא שונה למרות שהוא מעניק מעין אימות הומוריסטי לכל מי שאי פעם נתקל בהתנהגות גברית מטומטמת. אפילו מחברי המחקר הנוכחי הופתעו ממספר הגברים שזכו בפרס דארווין: "הפער בין מספר הגברים שזכו למספר הנשים הוא מה שבאמת הפתיע אותנו," ציין אחד מעורכי המחקר, דניס לרמן, "זה היה הרבה יותר גדול ממה שציפינו".

 

שלא תטעו, גם בלי המחקר הנוכחי ישנה כמות נכבדה של ראיות לכך שגברים נוטים ליטול סיכונים גדולים יותר שמסתיימים בסופו של דבר בפשרה לעתים קרובות יותר מאשר נשים. מחקר אחד מצא שגברים נוטים יותר לקחת סיכונים בעבודה ומחקר אחר מצא כי לגברים בגילאים 18-49 יש סיכוי של פי שלושה לגרום שבר לעצמם כתוצאה מחוסר זהירות.

בנוסף, גברים גם נוטים להיות יותר אגרסיביים, מה שאומר שתעריפי הביטוח לרכב עבורם פשוט גבוהים יותר.

 

כן, אנחנו יודעות, #לא_כל_הגברים וזה אבל בשורה התחתונה, ככלל, גברים עושים דברים מטומטמים שמזיקים לרווחתם הרבה יותר מאשר נשים. 

תגובות (0)
הוסף תגובה