קצת חופש,כי מגיע לי רגע של שפיות

עבודה. ילדים. חשבונות. תשלומים. פגישות. אירועים. קל לשקוע לשגרה ולפעמים זה אפילו בלתי נמנע אבל צריך- אפילו חובה- לעצור הכל מדי פעם ופשוט לקחת חופש! לאזן בין כל הצדדים בחיים ולעשות קצת סדר, להירגע, לנוח, לסדר את הראש ופשוט לקחת חופש. ונכון, אני מאוד מתגאה שאני אמא במשרה מלאה ומצליחה לג'נגל בין עבודה כעצמאית והיותי אמא אבל אין ספק שזמן לעצמי וגם זמן זוגי הוא חשוב לא פחות ולכן כשהגיעה ההצעה לחופשה של יומיים קפצתי על ההצעה.

 

לא קל, לעזוב את הכל ליומיים. את הילדים, את העבודה, לשים את הנייד על השתק ולצאת לחופשה. מסביב זרקו לי הערות מקנאות כי בינינו- מי לא רוצה לצאת לחופש? וגם אני הרגשתי שאני צריכה את זה ממש אבל זה לא שהיה לי קל להתנתק. הלוואי והיו מחרימים את רגשות המצפון.

 

זהו,נוסעים.. עם מה להתחיל? קודם כל, אני לא אוהבת להשאיר קצוות פתוחים. אז ניקיתי וסידרתי את הבית לפני, כשאחזור הביתה אחרי החופשה אחזור לבית מסודר ונקי ויהיה לי כיף להתחיל את השבוע- חזרה קלה יותר לשגרה.

 

דאגתי לילדים מכל הכיוונים מבחינת גנים סידורים לסופ"ש , עניתי על מיילים והודעתי לכל הלקוחות שנהיה בקשר במוצאי שבת, וזהו,הנייד על שקט.

 

נייד על שקט- זה הסממן העיקרי אצלי לחופשה. פעם בשבוע אני לוקחת לעצמי יום או חצי יום של חופש בו אני לא עובדת ואני מבלה או עושה משהו שלא קשור לעבודה ועושה לי טוב לנשמה אבל שלושה ימים??? זה לא קרה לי כבר המון זמן. והנה הגיע הזמן.

 

מעבר לחופשה אישית שלי זה הזמן להשקעה בזמן הזוגי שלי. הרי בין הילדים והשגרה והעבודה מאוד קל להיכנס לשגרה ולא להשקיע בזוגיות וכולנו יודעים שזה אחד הדברים שהכי חשוב לעשות. אז ביחד עם בן זוגי החלטנו להתנתק ולבלות רק שנינו. למה? כי מגיע לנו. מגיעה לנו הפסקה מסביב לכל הבלגאן.

 

 

נסענו צפונה לאחוזת אסיינדה במעלות תרשיחא- כן, עד הגליל העליון הצפנו בשביל השקט,הרוגע והפינוק ובעיקר להרגיש כמה שיותר רחוק מהבית ומהשגרה- אם לא חו"ל אז לפחות שירגיש ככה. האמת? לא עשינו יותר מדי בחופש הזה. כי לא צריך יותר מדי בשביל לנוח ולנפוש. ארוחת בוקר טובה, מנוחה טובה במיטה נוחה, טיפולי ספא מפנקים, והמון שקט. במילה אחת- איזון. היינו צריכים את זה.שנינו.

 

כמובן שנהנינו, בילינו,נפשנו ודיברנו אבל בעיקר נחנו המון וצברנו כוחות. ניצלנו את החופש עד כמה שיכלנו. ולמחרת בבוקר- ארוחת הבוקר. תמיד כשאני בנופש אני מחכה לה בקוצר רוח עוד מהערב שלפני ולמה?! בבית,ביום רגיל אני פותחת את הבוקר עם קערת דגני בוקר עם פירות יער של פיטנס או חטיף אנרגיה שוקולד ואגוזים ובאמת שאני מרוצה עד הגג.

 

 במלונות אני , כמו כולם, אוכלת קצת יותר. במלונות בישראל ארוחת הבוקר היא משהו לא פרופורציונאלי – כל כך הרבה מבחר כל כך הרבה אוכל , הרבה מעבר למה שאנשים אוכלים ברגיל לארוחת בוקר אם הם בכלל אוכלים ארוחת בוקר. ובמלון- פתאום כולם טועמים מהכל ולוקחים מהכל וממלאים צלחות עם כל מה שיש.הפעם,השתדלתי לא להגזים אבל דאגתי למצות את ארוחת הבוקר המפנקת. אחרי הכל, יצאתי לחופש בשביל לשמור על השפיות והאיזון ולא בשביל לצאת ממנו. וכמובן חטיף אנרגיה בתיק להמשך היום לפני ארוחת הצהריים זה פק"ל אצלי.

 

 

 

החופשה מילאה אצלי מצברים, האוויר הצח של הצפון הקל עליי את הנשימה, השקט מהסלולארי, הזמן המדהים עם בן זוגי, הפינוק של המלון… והמחשבה שגם אני יכולה,גם אני יכולה לעצור לרגע אחד ולעשות משהו רק בשביל עצמי,בשביל השפיות שלי והכי חשוב-כי זה באמת מגיע לי. לקחנו את הזמן בנסיעה דרומה, עם עצירות לטיולים, ביקור חברים, מסעדה. בקיצור- ברגוע. חזרתי רגועה,מאוזנת,מוכנה ונכונה לפתוח את השבוע החדש ולא סתם,עוד עם חיוך.

 

Fitness מייצג בסקאלה של 1-5 את מידת האיזון הנוכחי בחייך

תגובות (0)
הוסף תגובה