בנות, תאכלו! רק אל תאכלו המבורגר

ילדות, נערות, נשים ? תאכלו. תאכלו נכון, תאכלו בריא, תאכלו שפע – אבל אל תאכלו המבורגר.

הניסיון לעורר קמפיין ויראלי נגד הפרעות האכילה החמורות שהוצגו בכתבה של רשת, והשאירו את כולנו פעורי פה ושבורי לב מאותן בנות (ובעלי רצון קולקטיבי למצוא את הילד שלא יצא עם בחורה שתאכל המבורגר ולכפכף את הטמטום ממנו והלאה), דרך העלאת צילומי סלפי של נערות עם ג'אנק פוד בפה והררי צ'יפס ברקע, הוא קצת כמו מדיניות הממשל שלנו ? הסוואת בעיה אחת בבעיה אחרת.

להיות נערה מתבגרת זו עבודה קשה מאוד. העולם טארגי, הגוף בוגד בך ומשתנה, למשפחה יש דעה, ביקורת והשפעה על כל החלטה שאת מנסה לקבל, ההורמונים משתוללים (כזה צמד מילים מורתי, אני לא מאמינה שהשתמשתי בו), דעות של נערים מתבגרים (שיש מי שיעידו שהם לא תמיד מפותחים שכלית או רגשית עדיין בגילאים האלו) משפיעים על מהלך חייך עד כדי אושר עילאי או שקילת הגירה לנורווגיה, המראה היא האויבת הכי גדולה ברוב הימים, והחברה לוחצת עלייך מכל הכיוונים.

תהיי רזה ויפה, אבל אל תהיי רזה מדיי. תאכלי! אבל יש קמפיין נגד השמנה בקרב ילדים ובני נוער בדיוק אז אל תאכלי. את נראית בסדר, אבל דוגמנית שמבוגרת ממך בעשור וגבוהה ממך בחצי מטר שוקלת פחות ממך, אז כנראה שמשהו לא בסדר ? בך כמובן, כי היא בטלוויזיה. ועכשיו הקמפיין הקסום והמאוד רגיש להפרעות אכילה ? מתביישת לאכול תפוח מול עיניים של נערים? תאכלי המבורגר ותצלמי. גם אם בלילה אותו הקול חסר הביטחון ששלח אותך להתחבא בשירותים יציף אותך ברגשות אשמה, גם אם למחרת עור הפנים יראה טיפה פחות טוב וגם אם תעלי קצת במשקל וזה אולי יהיה הקש שישבור את גב הגמל וישלח אותך להקיא הכל החוצה כדי לרדת קילו או שניים.

להצטלם עם המבורגרים זה לא להעביר מסר נכון. ג'אנק פוד הוא לא דרך לבשר בשורה משום סוג, כי הוא בעצמו אמצעי שעוזר לשלוח אוכלוסיה שלמה של נשים וגברים בכל הגילאים לעולם שלם של הפרעות אכילה מהקצה האחר ? אכילת יתר, השמנה או פיתוח אורח חיים לא בריא, שרק גורם להם למחלות, שנאה עצמית והרבה כאב. הוא לא פתרון בדיוק כמו שלא לאכול זה לא הפתרון, וגם לא לשתות דיאט קולה.

בנות, תאכלו! אנחנו אוכלים כדי לחיות, וחיים כדי להגשים את עצמנו ולא כדי להתחבא בשירותים כשילד מטופש שלא מבין את ההשלכות של המילים והמעשים שלו מעיר הערה. הבעיה היא אצלנו, המבוגרים שמרשים לחברה להראות ככה, ולא אצלכן. תאכלו, כי לא מגיע לכן להתבייש ולהתחבא ? לא עשיתן שום דבר רע, כולם אוכלים, ככה נוצרנו, ומי שמרעיב את עצמו או אוכל מתחת לסדינים בהיחבא ? אוכל אפילו יותר! או מפתח הפרעות אכילה רציניות שבאמת לא מגיע לכן לפתח. תאכלו בצורה נכונה לכן.

אתן רוצות להיות בריאות? תאכלו קינואה, קוואקר ודגנים מלאים. תאכלו פירות וירקות בכל ארוחה, קטניות וחלבונים. שמן זית ואבוקדו במקום צ'יפס ספוג שומן רווי, אגוזים מלאי כל טוב במקום סוכריות גומי שעשויות מחומרים שאנחנו לא יודעים איך לבטא מרוב שהשמות שלהם ארוכים. תקשיבו לגוף שלכן כשהוא רעב, הוא צריך את המזון הזה כדי לגדול ולהתפתח. כדי שאתן תגדלו ותתפתחו, ותקחו חלק בבניית חברה שבה ילדות לא יספרו קלוריות, ישתו מיץ תפוזים במקום קולה זירו ויקבלו ממנו אנרגיה ולא טעם לוואי של מוות. חיוניות במקום לחיים שקועות.

ולסיום ? סליחה. סליחה בשמי ובשם כל הבחורות שמועדות שוב ושוב לדיאטות, ומעבירות את ההפרעות שלנו אליכן כמו באינפוזיה לורידים מינקות. סליחה על כל פעם שבה הזמנתי קולה זירו במסעדה עד שגם אחותי הקטנה התחילה להרעיל את עצמה בעקבותיי, סליחה על כל מי שנשלחה על ידי להפסיק לאכול פחממות בלי לקבל הסבר מפורט על למה ואיך לעשות את זה בצורה שבריאה לנו, ובכלל על כל הדיאטות המוצהרות שכולנו עושות ועשינו במהלך השנים שרק הפיצו את תורת ההרעבה הזו סביבכן.

אז בפעם המאה ? תאכלו. ואם אתן רוצות להצטלם, כי זה מה שעושים בגיל שלכן בתור ספורט ? תצטלמו עם ירק. הם יותר פוטוגנים, נטולי סבל (הייתי חייבת) ובריאים מבשר.