האמנית שהצליחה להביך את היפנים

כמו להרבה אמנים עם שפה ויזואלית ברורה משלהם, גם לאמנית היפנית מיגומי ויגאראשי יש סגנון מאוד ייחודי שהיא סיגלה לעצמה, ואם אי פעם תתקלו בעבודות שלה, יכול מאוד להיות שתזהו אותן מיד. איך? פשוט מאוד – הן בצורת וגינה. יגאראשי בחרה באיבר המין הנשי במוטיב חוזר בכל מה שהיא עושה. עבודתה האחרונה, למשל, היא קיאק המעוצב כפות שלה עצמה, אותו אפשר להדפיס במדפסה תלת-ממד – למקרה שחשקה נפשכם באיזה שיט בירדן וקיאק רגיל כבר לא מלהיב אתכם. 
 
זה רק אני והקיאק שלי
 
 
כמובן שאפשר להתווכח על הטעם ועל הריח בעבודותיה של יגאראשי, אבל משטרת יפן החליטה שאפילו הוויכוח לא לגיטימי. כבר ביולי השנה היא נעצרה באשמת "גסות", אבל אחרי מחאה ציבורית היא שוחררה. לאחרונה היא נעצרה שוב, הפעם יחד עם הסופרת/בעלת חנות הסקס והפמיניסטית מינורי ווטאנבי, אחרי שזו הציגה את עבודותיה של יאגראשי בחלון הראווה של חנותה. בשבוע שעבר היא הואשמה בהפצה של תכנים גסים, ובמקרה והיא תואשם היא עלולה לקבל עד שנתיים מאסר וקנס של למעלה מ-80 אלף שקל. 
 
וככה זה נראה מבפנים
 
 
באופן אירוני, המקרה של ויגאראשי מסכם דווקא שנה שבה כיכב איבר המין הנשי באמנות, אולי יותר מתמיד. לפני כמה שבועות, צולם המוזיקאי אשר טוען את הטלפון שלו בתוך אישה (כן, כן, ממש בתוך), כחלק ממייצג בתערוכה במיאמי; ביוני כולנו צחקנו מתמונתו של סטודנט יפני שנתקע בתוך פסל בצורת וגינה בטיול בגרמניה, ובטקסס הציבו פסל של פות על מנת להביע תמיכה בזכותן של הנשים להחליט על גופן. 
 
נתקע בפנים. היש מביך מזה?
 
 
בנוסף, שני אמנים מסן פרניסיסקו, גבר ואישה, ביקשו מהומוסקסואלים לצייר את איבר המין הנשי. וכעת, אחרי שלוש שנים בהן אספו את הציורים, הם מבקשים עזרה במימון של ספר שיאגד את כולם. 
 
פסל מחאתי בטקסס
 
איך נראה פות?
 
 
זה רק מקבץ קטן מתוך מה שנעשה השנה, אבל ביפן כנראה שלא מתרשמים במיוחד מהאומנות הנשית, והם עדיין אוסרים להציג את האיבר הנשי בפומבי. ורק לשם התזכורת: מדובר במקום שבו אפשר לקנות תחתונים במכונות אוטומטיות ולהציג פורנו מצויר שבו מראים ילדות נאנסות. אם זה לא מספיק לכם, היפנים עורכים מדי שנה פסטיבל שבתרגום חופשי נקרא "פסטיבל הפאלוס מפלדה". הפסטיבל נערך מדי אביב במקדש קנאימה, איפה שעל פי המסורת היו מגיעות הזונות להתפלל על הגנה מפני מחלות מין. אם תהיתם מה בדיוק עושים בפסטיבל הזה, הנה כמה תמונות משם: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות (0)
הוסף תגובה