אירית באומהורן – אל תהיי כלי במשחק הציני הזה

א' – עו"ד אירית באומהורן, הפרקליטה לשעבר שניהלה את  תיק קצב בפרקליטות מחוז ירושלים, זו שנלחמה שא' מבית הנשיא תשאר בכתב האישום, מייצגת עכשיו את  אורי בר לב, בתיק בו המתלוננת המרכזית היא מי שהיתה ידועה עד לפני כמה ימים כא', והיום לאחר שחשפה עצמה באומץ היא ד"ר אורלי אינס קניג.

 

מחול האל"פים מותיר אותי מסוחררת ולא בגלל ששם שמתחיל בא', הפך להיות מזל רע או בגלל ש"כולנו א'", אלא יותר בגלל השימוש הציני בכל אותן אל"פיות. שימוש, שתחילתו בתקשורת המשחקת עם האנונימיות, אותה מבקשות הנפגעות, ויוצקת לתוכה תכנים ומשמעויות צהובות ומבזות. המשכו כעת הוא בשימוש הציני בפרקליטה לשעבר, א' באומהורן, כמייצגת את החשוד בר לב.

א' הנאבקת בעד א'

תחילה, כששמעתי כי עורכת הדין א' החליטה לייצג את בר לב, התעורר בי כעס על הציניות המאפיינת את "משחק הכיסאות" במערכת המשפט. רק אתמול היית פרקליטה הנאבקת על מהימנותה של א' מבית הנשיא ומפנה אצבע מאשימה כלפי התנהלות היועץ המשפטי לממשלה, כאשר מידר אותך מההחלטה להוציא את א' מכתב האישום.

 

והנה, חלפה לה שנה והיום את מייצגת את החשוד בר לב, שככל שהזמן עובר נראה דומה יותר ויותר לנאשם בתיק הקודם שלך. לאחר שהכעס שכך התעורר אחר, מוכר יותר, כעס על ניצולה של א'. אולם הפעם לא היתה זו א' נפגעת התקיפה המינית אלא א' עורכת הדין.

 

הרי אין זה מקרי שדווקא את נבחרת לייצג את החשוד בר לב. ככל שתהיי עורכת דין מקצועית, אין דבר חזק יותר מלקחת את עורכת הדין א' שנאבקה על א' אחת בכדי שתאשים א' אחרת. אם מהימנותו של בר לב מוטלת בספק לאור תוצאות בדיקת הפוליגרף, אין כמותך א' שתייחס לו מהימנות. הרי לא יתכן שפרקליטה מכובדת ומגויסת למען נפגעות כמוך א', תבחר לייצג את בר לב אם לא היו דברים בגו.

איזו מן א' כולנו הופכות להיות?

כולנו א'. אני תוהה מה מרגישות נפגעות התקיפה המינית בראותן את משחק הכסאות במערכת המשפט. אני תוהה עם מי יש להן להזדהות ועל מי לשים מבטחן לנוכח הציניות המתווה את שיקולי הייצוג. ובסופו של דבר, אני תוהה על מה הפליאה נוכח היעדר הרצון להתלונן.  

 

כולנו א', אולם לפעמים, קיימות ההזדמנויות הנדירות, בהן אנחנו לא חייבות להיות כלי במשחק שאינו שלנו. ד"ר אורלי אינס קניג הוכיחה זאת מעל לבמה בעצרת ביום למאבק באלימות כלפי נשים. גם את, עו"ד אירית באומהורן, יכולה לעשות כמותה.

 

קווי החירום של מרכזי הסיוע: 1202 לנשים, 1203 לגברים

תגובות (0)
הוסף תגובה