7 דברים מוזרים שמדליקים נשים

אם להאמין למגזינים לגברים, נשים רוצות שגברים יטבלו את הפין שלהם בצנצנת נוטלה. אם להאמין למגזינים לנשים, נשים רוצות לקיים מין אוראלי עם סופגניות. אם להאמין לפאן פיקשן (Fan Fiction, אירוטיקה חובבנית המערבת דמויות מוכרות מספרים, סדרות וסרטים), הנכתבת בעיקר על ידי נשים, נשים רוצות לראות את פרופסור סנייפ מ"הארי פוטר" עושה את זה עם טלטאבי.

כצפוי, המדע נכנס לתמונה כדי לתת תשובות קצת יותר מוצקות מאלו המערבות מאפים או חייזרים פרוותיים. המחקרים הבאים ניסו לגלות מה מדליק נשים – התוצאות בהחלט יפתיעו אתכם:

1. הכל למעט גוף גברי עירום

במחקר הנודע של מרדית' צ'יברס לגבי תשוקה נשית, חוברו נשים לפלטיסמוגרף, המודד את זרימת הדם ומידת לחות הואגינה, והוצג להן מגוון של סרטוני פורנו, הכולל סקס בין גברים ונשים, נשים ונשים, גברים וגברים, גבר חטוב עירום צועד על חוף, וזוג של קופי שימפנזה בפעולה. הנשים, סטרייטיות ולסביות גם יחד, "נדלקו" פחות או יותר מכל אלו, כולל הקופים המזדווגים.

מה שלא הזיז לנשים היה הגבר העירום (אך יש לציין שהוא הוצג כשאינו בזיקפה, מצב שמסתבר שאינו מעורר במיוחד עבור הליבידו הנשי, ולא משנה כמה מושך הגבר). כשצ'יברס בחנה ניסוי דומה על גברים הם הגיבו בתבניות צפויות: הגירוי של סטרייטים המריא כשהוצגו נשים על המסך, וכמעט לא התניע כשהופיעו גברים. לגייז הייתה השפעה הפוכה על החרמנות הסטרייטית, וגברים מכל הנטיות המיניות פשוט לא הגיבו כלל לקופים. נכון שהתחרמנות מקופים זה לא משהו שנשים ישמחו לספר עליו בליל הסדר, אך המחקר של צ'יברס מראה כי מנעד הגירויים הנשי רחב בהרבה מכפי שהן עצמן מודעות. הוא גם מפריך את הסטריאוטיפ לפיו נשים חייבות חיבור רגשי ואינטימיות מבוססת כדי להתחרמן.

2. זיפי זקן של 10 ימים

מחקר שפורסם ב-Evolution and Human Behavior באפריל האחרון מצא כי סטרייטיות נמשכות יותר לגברים עם זקן, בעיקר זיפים בני 10 יום וזקנים מלאים. חוקרים מאוניברסיטת ניו סאות' וויילס ביקשו מגברים ומנשים לדרג את מידת המשיכה של מגוון אפשרויות גידול שיער פנים (פנים חלקות, זקן של 5 ימים, 10 ימים וזקן מלא). בעוד הגברים דירגו פנים חלקות גבוה יותר, נשים מצאו אותן כהכי פחות מושכות.

עם זאת, לא הוצגו תמונות של גברים ויקטוריאניים עם שפמים הפוכים ומשומנים, אז אי אפשר לומר בוודאות אם הפרצוף החלק הוא אכן הגרוע מכל למשיכה נשית. חוקרים גם מצאו כי נשים נטו לראות גברים בעלי זקן מלא כאבות טובים ומגוננים יותר.

3. ג'יימס, ג'ק וראיין

לכל איש יש שם, וחלקם בהחלט מחרמנים יותר מאחרים עבור האוכלוסייה הנשית. ב"מחקר השמות" של ריצ'רד ווייזמן, שהוצג בפסטיבל המדע הבינלאומי באדינבורו ב-2008, תושאלו מעל 6,000 נבדקים במטרה לגלות אילו שמות בממלכה המאוחדת מקושרים הכי הרבה להצלחה, מזל ואטרקטיביות.

בקרב נשים אנגליות השם ראיין נמצא כמושך ביותר, ולאחריו ג'יימס וג'ק. ג'יימס גם נבחר לשם שמשדר הכי הרבה הצלחה, בעוד פיטר, תומאס וג'ורג' נבחרו לשמות הכי פחות אטרקטיביים. גברים בחרו בשמות סופי, רייצ'ל ואוליביה כשמות הכי חתיכיים, ובהלן, ג'יין ואן כשמות הכי-פחות. נשים ככלל היו דעתניות הרבה יותר לגבי שמות הפרטנרים שלהן מאשר גברים.

4. דלק, עור, דיו למדפסת

סקר שערכה חברת הסבון Dazבקרב 2,000 נשאלים קבע כי נשים בריטיות מתחרמנות מהריח של מוצרי עור, דלק ודיו למדפסות (?), בעוד גברים מגיבים יותר לריח של ליפסטיק, תחליב תינוקות או ארוחת בשרים. לא ברור לגמרי איך הגיעה חברת הסבון למסקנות אלו לכאורה, אך התוצאות נראות מהצד לפחות די אקראיות ומקריות. ואולי פשוט לא הרחנו מספיק דלק?

5. לא מתקפת חדירות

במחקר מ-1984 על אודות הרגישות האירוטית של הוואגינה, שנערך על ידי צוות של חוקרים קולומביאנים, השתתפו 16 זונות שקיבלו תשלום ו-32 נשים פמיניסטיות (שלא קיבלו תשלום), אשר זכו לגירוי ידני של קירות הוואגינה שלהן (כלומר, אוננו להן, במילים פחות סטריליות) בתנאי מעבדה. התוצאות הראו כי יותר מ-75% מהזונות הגיעו לאורגזמה בעוד שרק אחת מתוך שמונה פמיניסטיות (12.5%) גמרה.

למרות שזה אולי נשמע כמו התחלה של בדיחה אנטי-פמיניסטית לא מצחיקה, החוקרים לא בדקו מי גומרת יותר בקלות. למעשה, הם ניסו לקבוע האם חדירות פין חוזרות ונשנות הן דרך טובה להגעה לאורגזמה. הפתעה! הן לא. למרות שאכן נראה שקל יותר ליהנות מאוננות שמעניק לך גבר זר כשאת עובדת בתעשיית המין (מיותר כמעט לציין ומובן מאליו: פמיניסטיות יכולות להיות עובדות תעשיית המין – וההפך).

6. מלפפון וסוכריות ליקריץ

כפי שפורסם בעבר, נשים אינן מעריצות גדולות של ריח האפטר שייב הגברי. בהתאם למחקר שערכה הקרן למחקרי טעם וריח (Smell and Taste Treatment and Research Foundation) בשיקגו, מומלץ לגברים להתרחק מבודי ספריי ודיאודורנטים למיניהם, פשוט כי הם משמשים כדוחי-נשים: "ריחות של מוצרי קוסמטיקה לגברים למעשה מנמיכים את זרימת הדם הוואגינלית".

למסקנה הזו הגיע עורך המחקר אל הירש לאחר שהניח מסכות מנתחים בעלות 10 ניחוחות שונים על פני הנבדקות, ובחן באמצעות פלטיסמוגרף ואגינלי אילו מהריחות עוררו את זרימת הדם והלחות הניכרות ביותר באיבר המין הנשי. הריחות האפקטיביים ביותר: מלפפון וסוכריות ליקריץ (ספציפית במחקר, סוכריות Good N' Plenty הקלאסיות). לתוצאה ההפוכה הביאו ריחות של בשמי גברים, דובדבנים ובשר שרוף על האש.

7. צחצוח שיניים

מחקר שפורסם ב-Seizure ב-2003 עסק באישה בת 41 מטאיוואן, שחוותה אורגזמה פעם או פעמיים בשבוע כתוצאה מהאקט היומיומי של צחצוח שיניה (ולאחר מכן התקף גופני מתון). נוירולוגים כצפוי הופתעו מהתופעה וערכו שלל בדיקות לאחר שתחילה תהו אם האורגזמה הייתה תגובה נדירה לריח של משחת השיניים (ולא, היא לא הייתה בטעם ליקריץ) ולאחר מהן בחנו את החך. בהמשך הם ביקשו מהאישה להזיז את אגרופה בתנועת צחצוח, קדימה ואחורה, מול פניה, והסתבר שאכן אותה תנועה חוזרת עשתה עבורה את הטריק.

אותה אישה העידה כי מעולם לא הצליחה לגמור בסקס או באוננות ולמרבה הצער לא נהנתה מאוד מהיכולת החדשה שגילתה. היא האמינה שגופה נשלט על ידי שדים וחשה בושה ופחד, עד שעברה למי פה וסגרה את הפינה. לנשים יש יכולת מיוחדת שכבר נחשפה בעבר להגיע לאורגזמה באמצעות מעט מאוד, אפילו על ידי מחשבה בלבד, גירוי פטמות, התעמלות – ואפילו לידה!

גבריםואגינהיחסי מיןלסביותמיניות