פדופיל נתפס על חם בדרך לפגוש בת 14

רוג'ר לי, בן 45, מוולטשייר, אנגליה, נתפס על חם בשעה שניסה לחזור לסורו ולהיפגש עם קטינות. לי כבר הורשע בעבר בקיום יחסי מין עם קטינה ובביצוע שוד ונשלח לשש שנות מאסר. אולם מסתבר שהתקופה בכלא לא שיקמה אותו אפילו קצת. לי החל לפטפט ברשת עם מי שהציגה את עצמה כתלמידת בית ספר בת 14. הוא הציע לה להיפגש ואף התרברב בפניה שבעבר כבר היה "במערכת יחסים" עם ילדה בת 12. למרבה המזל, מאחורי הפרופיל לא עמדה בת 14 אמיתית אלא שני גברים, אנשי משמר האינטרנט, שמנסים, בין היתר, להילחם בפדופיליה ברשת.

 

עוד באון לייף:

 

בחילופי ההודעות בין השניים, סיפרה הילדה ללי שהיא מתגוררת בניוקאסל. המרחק לא הטריד כלל את לי שהאמין שהנה, הוא לכד ברשתו נערה נוספת, ועשה את כל הדרך מוולטשייר לניוקאסל, 300 ק"מ בדיוק, כדי לפגוש את הקרבן הבא שלו. כשלי הגיע, שמח ונרגש למקום המפגש, חיכו לו שם שני הגברים, חמושים במצלמה. לאחר עימות קצר הוא מיהר להימלט מהמקום. השניים העבירו את כל התכתובות שברשותם ואת סרטון הווידאו שצילמו למשטרת ניוקאסל. לי נעצר, נשפט ונשלח לשנתיים וארבעה חודשי מאסר בפועל ושלוש שנות מאסר על תנאי.

 

התובע טים גיטין סיפר לבית המשפט כיצד פתחו אנשי המשמר פרופיל של נערה בצ'אט באתר בשם Badoo. לי השתמש בניק 'ForHire' והתחיל לפטפט עם הפרופיל המזויף, על אף שגילה נאמר לו במפורש. "הוא הצהיר שהוא אוהב בחורות צעירות ושהיה לו בעבר קשר עם בנות 12. ההודעות המשיכו על פני כמה ימים והתחילו אט אט להיות מיניות באופן מפורש, ביוזמתו של הנאשם", סיפר גיטין.

 

בית המשפט שמע איך לי שלח שלוש תמונות של עצמו לקטינה וקבע להיפגש איתה בשעה שההורים שלה לא היו בסביבה. הפגישה תוכננה לתשיעי באוקטובר ב-9:00 בבוקר בגשר המילניום בעיר.

 

לאחר שמטרת ביקורו נחשפה, לי איים להתאבד, מה שהוביל לפעולה דחופה ומידית של משטרת ניוקאסל בקנה מידה ארצי שהובילה למעצרו. הוא הודה במיוחס לו וסיפר שהתכוון להיפגש עם ילדה במטרה לשכב איתה.

 

השופט שון מוריס כתב בפסק הדין: 'אתה נתפסת על ידי אנשי משמר האינטרנט שהתחזו לקטינה והתחלת איתם בשיחת צ'אט. למרות שנטען בפנייך שמדובר בנערה בת 14, החלטת ללכת על זה. אין מנוס מלהגדיר אותך כאדם מסוכן לילדות ולנערות צעירות".

לי רשום כעבריין מין עד סוף חייו בבריטניה וכפוף להוראות ולחוקים החלים על עברייני מין רשומים במדינה.

 

שני הגברים ממשמר האינטרנט הגיעו לבית המשפט כדי לשמוע את גזר הדין ולראות במו עיניהם את לי נשלח לכלא.השניים המבקשים להישאר בעילום שם, טענו שהם רואים בעצמם "אזרחים מודאגים של החברה". אחד מהם אמר: "בכל יום אנחנו פותחים את העיתון והם תמיד שם: פדופילים, פדופילים, פדופילים. אנחנו רוצים למנוע את הדברים האלה. אנחנו רוצים לראות שינוי בחוק, כך שמשתמשי האינטרנט ייאלצו להזדהות באמצעות כרטיס אשראי או משהו כזה. משהו חייב להשתנות. המקרה של לי רק מוכיח שמה שאנחנו עושים עובד ולכן נמשיך לעשות את זה. שיהיה ברור, אנחנו לא רוצים שאף אחד ייפגע ממה שאנחנו עושים, המטרה שלנו היא להגן על אנשים".

 

"תגובת המשטרה לפעילות שלנו היא די סבירה. הם לא בדיוק אומרים 'יאללה, תמשיכו עם זה', אבל הם לוקחים אותנו ברצינות. לי היה מאוד פתוח בצ'אטים באינטרנט, הוא לא פחד. הייתי המום כשקלטתי כמה פתוח הוא מדבר איתנו וכמה הוא להוט להיפגש. ברגע שהוא הופיע, התעמתנו איתו ושאלנו אותו אם זה נראה לו בסדר לקבוע פגישות עם קטינות. הוא לא ענה"

 

אנדרו ווקר, סנגורו של הנאשם, אמר: "לא היה שום ילד ליד מרשי. לאף אחד מתחת לגיל 18 לא היה קשר למקרה הזה".

תגובות (0)
הוסף תגובה